Konakta Dışarda Sabahlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Neobantist bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    c0der bunu yazdı

duyanda izmiri en vukuatsız en dürüst şehir zannedecek a.k

bana göre lanetlenmiş şehirden başka birşey değildir...

neden mesela?

Arkadaş ya kadifekalelilere ya tepeciklilere denk gelmiş heralde :)

bu kadar bildiğine göre sen denk geldin heralde :)

bu arada kaledende tepeciktende tenekelidende kuruçaydanda çamdibindende osman gazidende heryerde arkadaşım var

şimdi birşey yazarak orada yaşayan insanları küçümsemek veya ırkçılık yapmak istemem

lanetlenmiş bir şehirden kasdetmek istediğim

mesela akşam 8 den sonra yalıda bir açık market vs birşey bulamazsın aradığın birşeyi bulamazsın izmirde

bu mevzuda lanetlenmiştir izmir.

bu arada urla itokentteyim bir sıkıntın varsa kardeş ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Valla hocam ben de İzmir'de ikamet ediyorum. Hiç dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım. Gerçi Urla İzmir'in pek içi sayılmaz, oralarda hayat erken bitiyor olabilir. Zaman zaman Urla'ya gittiğim oluyor, oraları için ben de öyle düşünüyorum. Ama şehrin içlerinde saat 22:00'den önce kapanan bir yer görmedim ben. Eğlence merkezleri sabaha kadar açık.

Tam olarak neyi anlatmaya çalıştığınızı anlamış değilim sanırım.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

c0der

olay birazda bakış açısıyla ilgili. sen burada hata yapıyorsun o sabah saat 6 da bir sürü kavga felanda çıktı ama kabul etmek lazım ki izmir diğer şehirlerden daha kültürlü anlayışlı nezaketlidir. ben şahsen hep bu açıdan bakıyorum. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neobantist
    Neobantist's avatar
    Erkek
    c0der bunu yazdı
    Neobantist bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    c0der bunu yazdı

neden mesela?

Arkadaş ya kadifekalelilere ya tepeciklilere denk gelmiş heralde :)

bu kadar bildiğine göre sen denk geldin heralde :)

bu arada kaledende tepeciktende tenekelidende kuruçaydanda çamdibindende osman gazidende heryerde arkadaşım var

şimdi birşey yazarak orada yaşayan insanları küçümsemek veya ırkçılık yapmak istemem

lanetlenmiş bir şehirden kasdetmek istediğim

mesela akşam 8 den sonra yalıda bir açık market vs birşey bulamazsın aradığın birşeyi bulamazsın izmirde

bu mevzuda lanetlenmiştir izmir.

bu arada urla itokentteyim bir sıkıntın varsa kardeş ;)

Yalıda zaten küçük çaplı market bulman zor oranın insanı o saatte sahil şeridindeki mekanlarda takılır marketlik durum yoktur, çamaşır ipine boy boy dizilmiş çarşafların toplandığı nijerya mahalllesi kılıklı biyerden bahsetmiyon hacı :)

Benimde ikamet karabağlar okuldan dolayı afyondayım bende sıkıntı çok sen davet et gelirim ;)

Neobantist tarafından 18/Eki/12 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

fuck off!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Açık öğretim kaydı yapmak için geçen asansörün orada 5 saat bekledim sıra gelmedi yarın son müsait günüm cumam dolu geçecek.

sabahda yüzlerce kişi olacağından şimdi gece 12 metrosuyla gidip sabah 8.30 a kadar konak asansör arasında dolanmayı düşünüyorum.

ama uyuya kalırsam telefonu cüzdanı çarparlar diyede tırsıyorum.

benimle böyle bir tecrübe yaşamak isteyen bir arkadaşta bulamadım ne dersiniz bişey olma olasılığı varmı ? 

ya da daha akıllıca fikri ?

asansör dediğin yerde konak dedıgın yer kemeraltı dedıgın yerler hep sokak cocuklarının tınercılerını yattıgı yerler neden cunku kemeraltında sokaklar dar ustlerı kapalı sıcak 

bildiğin sikilibilten yüksek :) 

@coder urla izmirin köyü :) doğunun illerinden dahada gelişmiştir :) tenekeyi filan lafta gordugunu ve aslen dogulu oldugunu herkes bılıyor burada o nedenle kapalı vs deme sabaha kadar acık yuzlerce market vardır ızmırde alsancakta bucada bornovada 3 e 4 e kadar bır cok mekan acık bar vs olarak mevsım sartlarıda onemlı alsancakta ruhsattan dolayı 3 te 4 te bır cok mekan kapatıyor ıs yogunlugu olsada bar olarak bahsedıyorum. kaldıkı tekel markettır yemek yenılebılecek vs bır heryer acık iytenın ogrencı vıllası dedıklerı evlerı dag basında orada kalıyorsan yapıcak bırsey yok @neo seni götürsün tenekeye bi dolaştırsın :) 

hipokondriyak tarafından 19/Eki/12 02:11 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    c0der bunu yazdı

yıl 2005 filan lise2deyim çankaya metroda tuğba kuruyemişin orada bir tane eleman kapkaç yapmaya çalıştı motorla araç önünü kesti 2sini . polis karışmadı olaya on dk ıcınde gelmesıne ragmen heryer kan içinde kalınca el attı olaya. 
    ha aynı yıllarda istanbulda yaşadıgım olay :) perpadan bir minibuse bındık ırıyarı bır adamın cebıne baska bır adama elını atıyor sonra kadının bırısı karısıyor olaya bız mudahele ettık attım sıze ne demezdı on lıra var cebımde ya bıcak varsa canımdan mı kıymetlı demesınmı 

senın kalıbına ben der insan. 
    onun dısında kavga vs durumları heryerde olabılır sen mal gıbı kurucay a gıdersen sıkerler kaleye gidersen yine sikerler tanımıyorsan kimseyi bolivya karteller gibidir oralar. genel itibariyle sorun yaşamazsın türkiyedeki yaklaşık olarak 40 tan fazla şehre gitmişimdir yaşanılabilecek en güzel şehir. fethiye de cok guzel ama oralar yazlık 4 mevsım yasanılabılecek degıl bence su an ıcın benım ıcın :) 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

bugün bi arkadaşım tee manisaya gidip kaydını yaptırdı... Kolay gelsin

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

beyler bilip bilmeden sallamışsınızda

biz izmiri bilmeyen bir insan değiliz

sizin kadıfekale deyip küçümsediğiniz yer zamanında izmirin en güzel en kaliteli semtiydi

şimdilerde kürtlerin vs ırkların yaşadığı doğru fakat toki konutlar inşa ediyor

zaten zamanla o pis görüntü veren altındağ çamdibi tenekeli kuruçay gümüşpala gibi çoğu yer yıkılacak

herneyse benim söylediğim izmir, istanbul gibi 24 saat yaşayan bir şehir değil

aradığınız birşeyi bulamazsınız

çorbacıya gidersiniz buz gibi çorba getirirler

yalıda itk nın caddesinde saat 8 den sonra açık bir market bulamazsınız vs mevzular

şimdi şahit olduğum şeye mi inanayım sizin yazdıklarınıza mı

izmirinde açıkçası bana göre kordonundan başka birşeysi yok

onlarda eh işte mekanlar...

koskoca izmir diyoruz ama kaliteli bir mekan var oda loujain

bu zamana kadarda kaliteli başka birşey görmedim izmirde

sizin anlayacağınız bir istanbul değil...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

alsancak yapın onu konakta ne işiniz var kafa dağıtın alsancakta

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    c0der bunu yazdı

beyler bilip bilmeden sallamışsınızda

biz izmiri bilmeyen bir insan değiliz

sizin kadıfekale deyip küçümsediğiniz yer zamanında izmirin en güzel en kaliteli semtiydi

şimdilerde kürtlerin vs ırkların yaşadığı doğru fakat toki konutlar inşa ediyor

zaten zamanla o pis görüntü veren altındağ çamdibi tenekeli kuruçay gümüşpala gibi çoğu yer yıkılacak

herneyse benim söylediğim izmir, istanbul gibi 24 saat yaşayan bir şehir değil

aradığınız birşeyi bulamazsınız

çorbacıya gidersiniz buz gibi çorba getirirler

yalıda itk nın caddesinde saat 8 den sonra açık bir market bulamazsınız vs mevzular

şimdi şahit olduğum şeye mi inanayım sizin yazdıklarınıza mı

izmirinde açıkçası bana göre kordonundan başka birşeysi yok

onlarda eh işte mekanlar...

koskoca izmir diyoruz ama kaliteli bir mekan var oda loujain

bu zamana kadarda kaliteli başka birşey görmedim izmirde

sizin anlayacağınız bir istanbul değil...

izmiri bilmediğin kadifekaleden belli. kadife kale ne zaman izmirin en kıyaz yeri oldu bundan 50 sene evvel muhtemelen. kale hep gecekonduydu hala da gecekondu (ha yıkılıyor bi yandan iyi oluyor)

seni gittiğin mekanlarda ütmüşler düdüklemişler hacım. gidip en sikko yerdeki çorbacıya gidersen soğuk çorba da dayarlar hesap da.

ayrıca doğrudur neyi nerde arayacağını bilmezsen hiç bişey bulamazsın

ha zaten loujain gibi mekanların hastası insansan doyurmaz izmir seni, ne cariyesi ne bilmemnesi

izmir güzel şehirdir velhasıl kelam. yaşamasını bilene tabi ki

konu direk izmir kavgası olmuş

anlamıyorum insanların izmir-izmirli yi çekemez hallerini.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 6259 Toplam Mesaj: 61