Konakta Dışarda Sabahlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    c0der bunu yazdı

beyler bilip bilmeden sallamışsınızda

biz izmiri bilmeyen bir insan değiliz

sizin kadıfekale deyip küçümsediğiniz yer zamanında izmirin en güzel en kaliteli semtiydi

şimdilerde kürtlerin vs ırkların yaşadığı doğru fakat toki konutlar inşa ediyor

zaten zamanla o pis görüntü veren altındağ çamdibi tenekeli kuruçay gümüşpala gibi çoğu yer yıkılacak

herneyse benim söylediğim izmir, istanbul gibi 24 saat yaşayan bir şehir değil

aradığınız birşeyi bulamazsınız

çorbacıya gidersiniz buz gibi çorba getirirler

yalıda itk nın caddesinde saat 8 den sonra açık bir market bulamazsınız vs mevzular

şimdi şahit olduğum şeye mi inanayım sizin yazdıklarınıza mı

izmirinde açıkçası bana göre kordonundan başka birşeysi yok

onlarda eh işte mekanlar...

koskoca izmir diyoruz ama kaliteli bir mekan var oda loujain

bu zamana kadarda kaliteli başka birşey görmedim izmirde

sizin anlayacağınız bir istanbul değil...

izmiri bilmediğin kadifekaleden belli. kadife kale ne zaman izmirin en kıyaz yeri oldu bundan 50 sene evvel muhtemelen. kale hep gecekonduydu hala da gecekondu (ha yıkılıyor bi yandan iyi oluyor)

seni gittiğin mekanlarda ütmüşler düdüklemişler hacım. gidip en sikko yerdeki çorbacıya gidersen soğuk çorba da dayarlar hesap da.

ayrıca doğrudur neyi nerde arayacağını bilmezsen hiç bişey bulamazsın

ha zaten loujain gibi mekanların hastası insansan doyurmaz izmir seni, ne cariyesi ne bilmemnesi

izmir güzel şehirdir velhasıl kelam. yaşamasını bilene tabi ki

konu direk izmir kavgası olmuş

anlamıyorum insanların izmir-izmirli yi çekemez hallerini.

sene 1350 3. luis var symrnada hiç unutmam o kadifekaledeki fıçı biranın lezzetini büyükromadan 3 guletle geldik kadifekaledeki rıhtıma bağladık tekneleri mısıra gitmeden önce :) 

kadifekaleye gitte bi öpsünler seni tarihini öğren 

altındağ filan cok farklı orda asıl ızmır e gelenler gocmenler fılan kalıyor hepsı ruhsatlı evlerde kaldırlar kadıfakae kurucay vs bu tarz yerler hep kacak yapıldı gecekondu tarzı altındag yuzyıldır var orada cumhurıyetten oncede vardı kolay kolay yıkılmaz kentsel donusum komple uygulanabilir.

bılmıyorsun bari bılıyormus gıbı havalara gırme amk ailem 200 yıldır türkiye ve izmirdeler . istanbulda yaşayan düzgün adamların hepsi izmir yaşanacak şehir derler. bir çok şehir gezdim şu ülkede izmirim bir başka.
    çorba soğukmuş ta vs vs tamam ozaman sen çorba içme karışık yer .çorba soguksa sıcağını istersin neden kasıyorsun bu kadar genç 

senı demekki kazıklamışlar :D sen ondan ağlıyorsun bu kadar :D

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Askerliğimi İzmir de yaptım Narlıdere bitirdim tamamını sinema işlettim renkli sosyal kazançlı hayagtımın en güzel günlerini askerliğim sayesinde
    orada geçirdim.2000 yılı sıcak yazında ıIıca Barcelona ya Tarkan geliyormuş ver elini çeşme ye Akkum da faaliyet varmış Ada ya gidilecekmiş affetmezdik.benimle aynı tertip sonra usta birliğine giden ksk li elemanın kızkardeşiyle tanışmıştım ksk çarşı akbank sokağı :-Dvapurdan in bekle koşarak gelsin.çeşmealtı nı Yorgo seferis sokağı urlasını çandarlı sı Dikili yi didim i buca yı canım Bostanlı yı (kumrucu ömür noldu acaba?)iki gözüm bornova yı kordon alsancak saymıyorum bile.o 24 saat yaşayan şehir mevzusunu bende çok yadırgadım oda göz çıkarmaz.izmir değil başka kentlerde de yaşadım istanbul bakırköy de 2 yıl yaşadım Antalya yı arattı ama izmir de Antalya aşinalığı coğrafik olarak sanırım sıkıntı yaşamadım.hala öylemi merak ettim marketler 22.00 den sonra kapalımı manav eczane sabaha kadar açık market kapalı garipserdim Antalya da gece 3 te çiğdem çıtlatırtısın (şu zamanda maçam yemez ama :)) 24 saat alışkanlığımızdan.Bostanlı da karşımda koca migros vardı gece alkol arardım çanakkale yolunda petrol istasyonundan alkol almaya giderdim yadırgar hayıflanırdım zoruma giderdi öyle güzel günlerim geçti Antalya ya
    geldiğimde İzmir i özlerdim.

Konuyu açan vatandaş ne yaptı acaba...

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Atm`de yat kapıyada kapat miss gibi ama yer mermer olabiliyor bitane kalın karton bulursan miss gibi oluyor..

FuCk yOu System..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek
    c0der bunu yazdı

duyanda izmiri en vukuatsız en dürüst şehir zannedecek a.k

bana göre lanetlenmiş şehirden başka birşey değildir...

ne bu insanlardaki izmiri çekememe ya izmir bana göre yaşanılacak en güzel yerlerden biri sevmiyosanız çamur atmayın mk.  kötü diye

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

her halinizden belli doğma büyüme izmirli olmadığınız veya babanızın ananızın doğma büyüme izmirli olmadığı...

kadifekale vakti zamanında izmirin en güzel yeriydi bir bilene sorunda bakalım ne diyecek

tabii bu söylediğim kadifekaleyi kürtler, romanlar, çingenler işgal etmeden önceki yıllar için geçerli.

bu arada birşeyden kazıklandığım fln yok

istanbul şehirse izmir ne amk köy mü :)

tabii canım zaten herşey izmirde bütün medya izmirde...

izmirlinin kordonundan başka birşeyi yok kardeşim kabul edin

bak bakayım melih gökçek izmirde başkan olacaktı neler neler yapardı...

insan şöyle bir adalara gemi seferi koyarda millet cumartesi pazar günü çoluğuyla çocuğuyla gezsin a.k

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

evet.. doğru izmirin pek bişeyi yoktur bakarsan.. kordon alsancak, yalı, konak, inciraltı, karşıyaka dersin..

arkadaş sormuş zaten konuda güncelliğini yitirmiş.. her yerde yatabilirsin çok kuytu köşe değilse.. kamil değilsen bişey yapmazlar.. saydığım yerlerin hepsindede kaç defa sabahladık.. bankta uyuduk.. çimde uyuduk, yerde uyuduk.

ama istanbulda adamın amına korlar.. fark bu.. mekan çoklugu yada kalitesi meselesi değil... adam medyadan girmiş, güzelyalıda gece market yok demiş(yalan-ne aradığınada bağlı),  adadan çıkmış aq.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    zannedersin eleman 150 yasinda. izmir bunun ustune kurulmus. kale de kale. te allam.. :)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

asdf

İzmir'i ve İzmirliyi Çekemenler İçin Birebir...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

Hacılar iyi hoşta, izmiri bok götürüyor. Bitek ana meydanları temiz.Gerisi çöp şehir m.k.. Beledeyesi tembel ..

Metropol olmasına rağmen Diğer şehirlere göre çok geride kaldı. 2012 yıllarındayiz Kumar ve Bataklık  kesimleri çok.  Bitek gündüz deniz kenarında yürürsün, rüzgarını hissedersin, kafan dağılır. ve sonra kaldıgın yerden aylak aylak  devam edersin. :D

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cracker bunu yazdı

Hacılar iyi hoşta, izmiri bok götürüyor. Bitek ana meydanları temiz.Gerisi çöp şehir m.k.. Beledeyesi tembel ..

Metropol olmasına rağmen Diğer şehirlere göre çok geride kaldı. 2012 yıllarındayiz Kumar ve Bataklık  kesimleri çok.  Bitek gündüz deniz kenarında yürürsün, rüzgarını hissedersin, kafan dağılır. ve sonra kaldıgın yerden aylak aylak  devam edersin. :D

Belediyeden kaynaklanan birşey değil o İzmirden kaynaklanıyo. İzmirli üşengeçtir, erinir. Mesela caddede orda burda yürürken acele davrandığın zaman sıçtın. Kimsenin acelesi yoktur. İzmirli olarak İstanbula gittim, resmen kalabalık sürükledi. Bu ne amk dedim. Hani bu vurdum duymaz ve sana ne lan yapraaaam biz böyle seviyoz kafası belediyede de mevcut herhal...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
Toplam Hit: 6260 Toplam Mesaj: 61