Konut Kredisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhabalar

Konut kredisi kullanacağım'da işleyişi merak ediyorum sormak istediğim bir kaç şey var.

Ornegin yarın tapu ile başvuru yapsam alabilecegim maksimum miktari söylerler mi ? Ardından yapmam gereken şeyler nedir bilgilendirme yaparsanız sevinirim 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Banka expert gönderiyor anlaşmalı expert bugüne kadar gelmedi ortak havuzdan çekiyorlar kim gelirse. (bana denk gelmedi) örnek evin bedeli 100 se sana en fazla %70 oranında veriyor. Bendd böyle ama şimdi değişimi bilmiyorum faiz indirimi bekliyorum olursa alacağım. Dipnot banka vadesi kısa tutmaya bak uzun vadede anakonda giriyor millete. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Ara ödeme yapabileceğin banka seç eline para geçince vadeyi düşürürsen çok iyi olur. Telefondayım uzunca bilgilendirme yaparım yarın aklıma gelirse çok detay var 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Faizler düşse benim de niyetim var. Ama bugün düşmedi bir ay daha düşmez sanırım. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Konut kredisi peşinatı, gayrimenkul değerleme uzmanının (konut eksperinin) konuta biçtiği değerin 500 bin TL'ye kadar olan konutlar için en az %10, 500 bin TL üzeri konutlar için en az %20'sidir. Özetle konuta biçilen değerin ilgili mevzuat gereğince en fazla %90'nına kadar kredi kullandırılabilir.

yani 500k ya kadar olan evin yüzde %90 ına kadar 500 bin üstü için %80 ine kadar kredi çekebilirsin fakat 

bankanın göndereceği expertizin eve biçtiği değer üzerinden.

yıl 2015 ev almaya karar verdik dublex 3+1 ev 140 Bin tl idi ilanda herşey tamam emlakçı kaporasını verdik banka araya girdi expertiz gönderdi bir hesap çıkardı expertiz dediki bu evin değerlendirmesi 40 bin tl.

sebep ise tapuda alt katın yani 1 banyo ve 3 oda nın gözükmemesi sebebi ile sadece salon ve mutfak gözüktüğü için maks 40 bin dedi onunda işte %80 ini veriyorlar 

alacağınız evin piyasa değeri dışında bir çok değişkeni var kat mülkiyetimi kat irtifakımı arsa tapulumu konut tapulumu vs vs çok değişiyor.

oyüzden ayarlamalarınıza bunu da katın sizin 500 bin tl diye gittiğiniz ev expertizde 300 bin tl değerlendirme alırsa krediyi de ona göre vereceklerini unutmayın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Bi eve giresim var da faiz düşünce de ev fiyatları uçuyor :) geçenki faiz kampanyasından önce 800k olan evler o kampanmyaylla 1.2-1.3milyon olmuştu şimdi 1.5 oldular. Yarın gene acaip bi faiz indirimi olsa 2 milyon olacaklar.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Kredi yüksek ev fiyatları alttayken girilip, krediler düşünce yapılandırmak lazım 

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı

Kredi yüksek ev fiyatları alttayken girilip, krediler düşünce yapılandırmak lazım 

Yapılandırma faizleri herzaman düşmeyebiliyor.

Bu konu çok önemli

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Paranin satıcıya aktarılması konusunda bilgisi olan var mi ?

Önce para sonra imzami oluyor ne yapmamız gerekiyor ?

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

parayı banka geçiyor yada sen geçiyorsun bankanın uygulaması üzerinden imzadan sonra oluyor akbank için böyle diğerlerini bilmem ama banka sağlamcıdır her zaman 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Tapuyu ustune alip bankaya sunuyorsun banka alicinin ibana kendisi gonderiyor. Alicininda o bankada hesabinin olmasini istiyorlar yoksa aciyorlar. Ziraat bankasinda isleyis boyleydi.

Bu arada kredi oranlari duser mi konut icin muridler var mi duyumu olan ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 3428 Toplam Mesaj: 23
konut kredisi