folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Isırması

Köpek Isırması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Şimdi benim anlamadığım köpek kuduzsa mı ısırdıktan sonra ölüyor kuduz değilse mi? Kuduzsa niye ısırdıktan sonra ölsün, yeni bir şey mi giriyor vücuduna? Kuduz değilse niye ölüyor onu hiç anlamadım zaten.

Hocam benim bildigim o anlik yani denk gelme meselesi

Yoksa bizi ısırdığında kuduz olup ölmesi felan bizle alakali değil 

Kuduzsa bizi isirmadanda ölüyor diye biliyorun

@seagate189,

hocam ben sana takıldım . korkmana gerek yok

kuduz epidemiyolojik olarak cok gorulmedıgı ıcın . kuduz salgını olmayan yerlerde kuduz asısı bıle yapılmıyor artık. bır cok hastanede kuduz asısı yoktur.

tetanoz aşısı yaparlar.

kuduz hastalık degıl bir virüstür. Ası durumunu soyleyeyım asıların amacı daha zayıf halıne hasta vucuduna vererek vucudun bagısıklık sıstemını guclendırmektedır.

aslında olay basit bılgısayarı ele alalım norton antivirüs kullanıyorsun adamın bırısı yenı bır antıvirus yazıyor sıstem tanımadıgı ıcın sen kullanıyorsun vs tum pc ı ele gecırıp pc ı yavaslatıyor kullanılmaz hale getırıyor. Ama bu vırusu vırus tabanına kaydedersen , (ki aşı da bağışlık sistemine bu virusun tanıtılması işlemidir kısaca bir update diyebiliriz)

o virüs gelir gelmez bilgisayar tarafından imha ediliyor.

Bır tohum ektıgını dusun topraga o tohum sulanarak kendı cekırdegını patlatıp topraga kok salıp toprak ustune cıkar. 

bır cok viral kokenlı hastalıklarda bu surec ıcerısınde ası yapılarak bu gelişme süresi iptal edilerek vücut saglıgı korunmuş oluyor.

hiç bir şey olmaz merak etme . veteriner fakültesi okurken 4 defa daha öncesinde de 1 kez köpek tarafından ısırıldım. ilk defa köpek tarafından ısırıldıgımda aşı olmuştum . 

diğerlerinden aşı olmadım. zaten piyasada da pek olmuyor heryerde bulunmuyor. Olayın gerçekleştiği yörede kuduz vakası rastlandıysa aşı mutlaka yapılıyor , bir de vahşi hayvanlar tarafından ısırılma olduysa yapıyorlar.Büyükşehirlerden bahsediyorum , köy yerinde ise vahşi hayvanla evcil hayvan teması vs sonucu yapılır genelde ,ev hayvanlarında gözlem yapılır . 

Eyvallah teşekkür ederim hocam

Mesajlarıiniz icin tesekkur ederim herkese

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Bugun enfeksiyon hastalıkları uzmani tarafından muayene edildim.

4 tane kuduz aşısi yapilacak toplamda

Ilk gun tetanos  kuduz ve immunoglobulin yapilmisti.

Bugünde tek kuduz yapıldı 2 tane kaldi 

Köpegin sahibini buldum 7 yildir o adamın kopegiymis asilarini yaptiriyorum dedi.Kopekte anormal bi durum yok çağırıyorum geliyor yemek veriyorum yiyor tepkisiz degil gözleri felan normal

Umarim bi sıkıntı olmaz

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

iğneler ateş yaptımı ?

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

iğneler ateş yaptımı ?

Yani oyle atesim cikmadi ama icimden ates basiyor gibi oldu dün psikolojik mi bilmiyorum 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Her kopek issirmasi kuduz anlamina gelmez hocam. Ben oynarken fln elimi isirirlardi kanardi hafif hafif.sonra yalarlardi. Kopeklerin agzi antiseptiktir. Yara mikrop almasin diye yalarlar.

Kopek kuduzsa sende kuduz olabilirsin. Sokak kopegi bile olsa kopekte kuduz yoksa sanada birsey olmaz.

Diger bir konu ise o kopegin egitilmesi gerekir. Kopek egitimi yasla alakalk degildir.yasli kopegi egitmek sadece daha zordur.ama egitilir. Buyuk kopeklerde lider mantigi vardir. Eger ortada dominant bir lider yoksa kopek kendini lider olarak tanimlar ve diger herkes ikinci plandadir. Kurtlari izlersen once lider yemegini yer digerleri izler.yani senin onun yemegi ile ugrasmana kizip hamle yaptiyse kopek kendini lider olarak goruyordur.

Kopegi domine etmek istiyorsan nette cok sey var bakabilirsin. Tabi o kadar asidan sonra kopege yaklasirmisin bilmiorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Kopeklerin agzi antiseptiktir. Yara mikrop almasin diye yalarlar.

hocam böyle birşey yok :) zibilyon tane mikrop var ağızlarında. bizim ağzımızda olduğu gibi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Bir şey olmaz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Bugun 10.gün  köpek saglikli yemegini felan yiyor ben 3.aşımı oldum 7.günde 

4.asımida 14.gunde olacam 

Kopekte herhangi bir belirti yok kuduz felan yoktur heralde :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

g.olsun hocam okb'nin allah belasını versin illet bişeydir 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

g.olsun hocam okb'nin allah belasını versin illet bişeydir 

Anliyorsun beni hocam :)

Su 10 gundur varya deli oluyorum

Toplam Hit: 9546 Toplam Mesaj: 64
kuduz