folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpekler İnsanlardan Daha Mı Zeki?

Köpekler İnsanlardan Daha Mı Zeki?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Temelin bi düz mantık fıkrası vardı o aklıma geldi bi an..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

belgeselimsi kısa bişey izlemiştim aynı yaşta maymun ve insan yavrularını karşılaştırıyolardı zeka testleriyle mesela üçgen delikten üçgen kareden kare geçirme ya da bi çok oyuncak içinden elindekinin eşini bulma falan gibi

6 yaşına kadar (yaştan tam emin değilim belki farklıdır) bnzer süreleri yakalıyolardı sora insan öne geçiyodu... açıklamalarıda böleydi aynen biyere kadar ondada zeka gelişiyo sora insan öne geçiyo...

kişisel görüş: karıncayla dereotunun karşılaştırılmasına benzeten arkadaşa katılıyorum bn bu konuda.. :D

Zugzwang
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

bu konuyu nietzsche açsaydı dünyanın en mantıklı sorularından biri olurdu sizin için.

ne kadar salakça olursa olsun düşüneceksin yoracaksın o beynini arkadaş. ne bu tepkiler ya kusurabakmayın da uyuz oldum bazılarınızın yorumları okurken. hitap ediş şeklinizi konuyu açanın oturduğu yerde yüzü kızarsın falan diye yazıyosunuz ya da espiri yapıp artizlik oranınızı mı yükseltmeye çalışıyosunuz sitede. ha ha ben çok zekiyim ya bu konular ne böyle bana bunlarla gelme arkadaş ehehehhe çok komik :)

hocam bence zeka karşılaştırmasında birbirine eş değer canlıları karşılaştırmak daha mantıklı olur. bi kaç arkadaşın da dediği gibi daha en başından yanlış bi karşılaştırma yapmışsın. mesela köpekgillerden iki hayvanı karşılaştırsan ya da böceklerden olsaydı böyle tepki almazdın:D 

make total destroy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmOr
    EmOr's avatar
    Dişi

1- insan yavrusu, doğadaki en uzun bakıma muhtaç olan varlıktır. Yetişkin olabilmesi için yaklaşık 15 yıl gerekir ve gerek zihinsel gerekse bedensel olarak bu sürede ancak gelişir.

2- Köpek yavrusu zihinsel ve bedensel gelişimini insandan önce tamamlar.

ANCAK:

Bu 4-5 aylık köpeğin aldığı komutun; 4-5 aylık bebekten daha zeki olduğunu göstermez. Dikkat edilmesi gereken nokta köpek ve insan arasındaaki öğrenme yönteminin farkıdır. Köpek koşullanarak öğrenir... Eğer istenilirse belki 4-5 aylık bebekte koşullandırılabilinir. (gıdıklanma, gülme gibi davranışların bebeklik sırasında güdülenerek öğrenildiğini savunanlar vardır)

(eo)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

kastamonu üniversitesinde yrd.doc.dr. bahattin aydınlı'nın düşüncesi bu:D onun ögrencisimisin..

adam geçen yıl bize tuvallette otururken orbitalleri hiç düşünmüyormusunuz dedi ya :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Öncelikle cevaplanması gereken başka bir soru var. Hayvanların tümünün birer zekaya sahip olduğunu kabul edelim.

Şimdi farklı düzeylerde olsada, zihinsel gelişim sürecini daha kısa sürede tamamlayan havyan mı daha zekidir yoksa zaman faktörü önemsiz olduğunda, son zihinsel gelişim düzeyi yüksek olan hayvan mı daha zekidir? Bence senin paradoksun burada başlıyor ve bitiyor :)

Sadece bi imza..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hepınıze tek tek cevap vermek ıstemıyorum ama soyle bırsey soyleyım daha konuyu anlamadan karsılastırma dıyıp SACMA SAPAN yorumlar yapıp kendı zeka sevıyesını dıle getıren arkadasları dikkate almıyorum. Ama konuyu anlamadıgı halde bana cevap olacak cevaplar veren arkadaslara ve konuyu anladıgı gıbı cokda guzel cevaplar veren arkadaslarada tesekkur ederım.

BEN KARSILAŞTIRMA YAPMADIM 10 KERE YAZDIM SADECE BU OLAYIN NEDENININ BILIMSEL ACIKLAMASINI MERAK ETTIGIM ICIN SORDUM.

Cevap veren arkadaslara cok teşekkür ederim :) Cevabımı buldum..

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

zamanında bir yazı okumuştum (büyük olasılık ile burada), insan yavrularının diğer memelilerden farklı olması üzerine;

aklımda kaldığı şekliyle aktarmaya çalışayım sizlere:

çoook eski dönemlerde insanlarda diğer bir çok memeli gibi 4 uzvu üzerinde hareket eden bir canlıymış,

yıllar geçtikçe iki ayağının üzerinde kalkmış ve bu şekilde gelişmiştir,

iki uzuv üzerinde hareket olayına geçilince kadın üreme organında küçülmeler olmuş,

ve bu küçülmenin sonucu olarak doğum sırasında yavrunun büyük oluşu kadın organında tahribata yol açarak ölümlerle sonuçlanmaktaymış.

ilerleyen zamanlarda hamilelik süresi kısalacak şekilde evrimleşir insan,

yavrunun gelişimini tam olarak tamamlayamadan anne karnından çıkması diğer memelilerden farklı bir yavru ortaya kor.

bir atın yavrusu doğduktan 2 dk sonra yürüyebilirmiş ama insan yavrusu, anne karnında tam olarak gelişememiş olduğu için

uzun bir sürenin ardından yürümeye başlarmış.

ana fikir şu çooook uzun yıllar önce hamilelik süresi 9 ay dan fazla imiş.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Köpek ? İnsan ? En zeki BENİM

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

köpeklerın 1 yası ınsanların 6 yılı da fatara futara falan filan.böyle bir şey söz konusu değil.

Fiziksel olarak kıyaslama yaparsan 2 aylık kopegın organları vs ınsana oranla kıyaslama yaptıgında aradakı gelısmenın boyutunu anlarsın , insan 550 kusur gun gebelik surecı gecırırken caninlerde 63 gun - 55 gun kadar, köpekler 2 aylıkken ayakta yuruyor kosuyor ınsan da 1 yasında anca yuruyebılıyor yuruyemıyor ike oturup kalkmayı nasıl ogrenebılırsın.

Köpekler itaatkar hayvanlardır.Zeka konusunda ıse bırcok gerızekalıdan çok ileri seviyededirler.

Muhabbet boş biraz düşünsen bunu anlayabılırsın aslında

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4120 Toplam Mesaj: 35