folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Korona Süreci Ve Sonrası - Geçirenler Bakabilir Mi?

Korona Süreci Ve Sonrası - Geçirenler Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhaba üstadlar. Geçen ayın 29 unda eşim corona pozitif oldu sonrasında ilaçlarla birlikte kan sulandırıcı kullanarak süreci atlattı. bende aynı süreçte pozitiftim bende hiç bir belirti yoktu bende ilaçları kullanmadan negatife döndüm.(süreci isteyene detaylıca anlatabilirim. sorularınız varsa cevaplarım)

gel gelelim eşimin 3 adet sıkıntısı var. ayın 6 sında negatife döndükten sonra bunlar kaldı.

1. si el titremesi sürekli elleri titriyor. 

2. sağ bacağında ara ara çok feci ağrı oluyor ve saatler sürüyor.(diz üstünde)

3. nefes almada sıkıntı ve göğüs ağrısı. 

bu üç sıkıntı ara ara geliryor bazen 1 gün bazen 2 gün sürüyor gidiyor. özel hastane devlet hastanesi dahil olmak üzere gitmediğim yer kalmadı rontgen kan testi. tomografi vs geçmelerine rağmen herkes normal diyor. (Kan testinde 8 değer aralık dışı) ne bir ilaç ne başka birşey parol içsin diyor herkes. bu konudan müzdarip olanlar var mı ? aynı sıkıntıları yaşayan varmı önerilerinizi bekliyorum üstadlar. 

coraspirin kullanıyoruz bu arada günde bir tane.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

19 nisan günü pozitif oldum ama belirtiler 16 - 17 nisan arasında kendini gösterdi ( inanılmaz bi baş ağrısı ve sırt ağrısı)

verilen ilaçların hiçbirini kullanmadım.

İlk günden itibaren coraspin ve bağışıklık sistemimi yükseltecek gıdalar tükkettim ( işkembe,paça,tuzlama, damar, çürük çorbası + sabah akşam kendim meyve sıktım suyunu içtim + cappy atom vs içtim )

Olabildiğince su tükettim.

Hafif bi boğaz ağrısı vardı onun içinde pastil aldım onuda atlattım.

Düzenli duş aldım.

ilk 2 gün inanılmaz bi yorgunluk çöküyordu üstüme sabah ve öğlen bişey yoktu ama akşamları sanki 50 kat moloz taşımış gibi oluyodum.

Hata olarak ne yaptım dersem oruç tutmak diyebilirim covid olduğumu hissettiğim o 2 gün enayi gibi oruç tutarak vücudu güçten düşürdüm ama toparladım.

Şuan 6.gündeyim şikayetim 0 umarım böyle devam eder.

Geçmiş olsun şimdiden olacak arkadaşlara.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

eğer sadece halsizlik varsa yüksek ihtimalle ben gibi atlatacaksın hocam. bende sadece halsizlik ve 2 gün ishal belirtisi oldu sonra hiç birşey olmadan geçti gitti. kisi hafif atlatıyor ama eşim ağır atlattı 48 saat durmadan başı döndü. işin en boktan tarafıda hastanade dahil olmak üzere kimse birşey yapamıyor. 112 yi arıyoruz birşey yapamayız normal diyorlar.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Bende halen tat koku sorunu var bir sene geçti aradan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

hocam allah başka dert vermesin. doktorlar birşey demiyor mu ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı

Şu an İzmire taşındım burada Kbb a  gittim bir iki ilaç verdi aynı değişmedi bir şey.  Kısaca ben ümidimi kestim gibi bir şey .  El titremesi geçmeye bilir ama nefes alma ilk başlarda bende de vardi sonradan geçti Sizde hazırlıklı olun bu duruma kalıcı olabilir,  ve doktorlar hiç bir şey yapamıyor lar 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Bende atlattım, biraz salaklaşmışım gibi hissediyorum. Unutkanlık ve sersemlik başladı. İki cümleyi zzaman zaman bir araya getiremez oldum. Birde benimde bacaklarımın içinde yanma hissi oluşmaya başladı. Araştırdım, huysuz bacak sendromu diyorlar. Bunlar hep koronadan çıktıktan sonra oldu  

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı

Şu an İzmire taşındım burada Kbb a  gittim bir iki ilaç verdi aynı değişmedi bir şey.  Kısaca ben ümidimi kestim gibi bir şey .  El titremesi geçmeye bilir ama nefes alma ilk başlarda bende de vardi sonradan geçti Sizde hazırlıklı olun bu duruma kalıcı olabilir,  ve doktorlar hiç bir şey yapamıyor lar 

ilaç kullandın mı?

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

Bu durumu yaşayanlar için koku egzersizleri var. Benim de koku tat komple gidip, gelmesi uzun sürünce burnuma sürekli viks sürdüm ki mentol koku almayı uyarsın diye. Ara arada parfüm, kolonya vs. güçlü kokuları olan şeyleri kokladım (Hastalığın 2. gününden itibaren).

Büyük oranda geriye 4 ay kadar sonra geldi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çok geçmiş olsun. Vitamin takviyesi kullandınz mı ? (Kullanın demiyorum ama bazı doktorlar vitamin takviyesi öneriyormuş diye duymum. Tam da emin değilim)

Aslında özel bir konu açsak ve kişiler, kendileri veya yakınları hakkında detaylı paylaşımı yapsa nasıl olur ? Kim nasıl hastalık kapmış ? Hangi ilaçlar kullanılmış ? Belirtiler ve sonuç neler olmuş ? v.s

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LevhiMahfuz
    LevhiMahfuz's avatar
    Erkek

Öncelikle çok geçmiş olsun, bende karantina bitiminde bir kaç tecrübemi paylaşayım, belki faydası olur. 

Eşimin sürekli öksürük hali nedeniyle doktora başvurduk. Bronşit teşhisi konuldu ve ilaçlar verildi ancak öksürük bitmeyince tekrar gitti ve test yaptılar pozitif çıktı. Aynı gün ateşlendi, 4 gün belirtiden sonra, öksürük dışında tüm belirtiler kayboldu. 

Karantinasının son gününde bende koku ve tat tamamen gitti. Test yaptırıp pozitif olduğumu öğrendim böylece benim karantina 10 gün temaslı, 10 gün pozitif olarak 20 güne bağlandı. 

Şu anda çok iyiyiz ancak eşimin öksürük hastalık sonrasında bitmedi. "Bekle, geçecek, az kaldı, bitiyor, bitti" derken Göğüs Hastalıkları konusunda araştırma yapıp bir doktora başvurduk. Sonuç, eşimin kedi alerjisi çıktı. (Evde bir kedi dostumuz var) Uzak durunca testin sebep olduğu öksürükte kalkmış oldu. 

Eşimin hastalığı sürecinde (ilk günler ağırdı) tüm doğal yöntemlere başvurdum diyebilirim. Tat ve koku konusunda kendi sorunumu da kekik yağı ile aşabildim ya da ben öyle düşünüyorum. Bir bardak kaynatılmış suya, 3-4 damla kekik yağı damlatıp buharını içime çekiyordum. O koku yok dediğim dönemde bile onun kokusunu alabiliyordum.   

Benim önerim ayrı ayrı ilgili doktorlara gitmek olacaktır. Çünkü gerçekten şu anda burnumuz aksa Covid'e bağlayacak durumdayız, bizim öksürük konusu buna bir örnektir. 

Herkese sağlıklı günler dilerim. 

Uçamıyorsan, koş. Koşamıyorsan, yürü. Yürüyemiyorsan, sürün. Ama yerinde durma!
Toplam Hit: 2228 Toplam Mesaj: 21
korona