folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Korona Süreci Ve Sonrası - Geçirenler Bakabilir Mi?

Korona Süreci Ve Sonrası - Geçirenler Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocalar ben 24 mart gecesi aşırı yüksek ateş (40.5) ve terleme ile hastaneye gittim türlü testler yaptılar pcr dahil tomografide ciğerlerde buzlu görüntü çıktı küçük bir parça doktor yüksek ihtimalle pozitifsin ama pcr testi sonucunu bekleyelim dedi ve hastaneden çıktım eve geldim. sabahına pcr test sonucu çıktı ve pozitif olduğumu öğrendim. ardından filyasyon ekibi ilaç getirdi ilaçları içtim bitirdim antibiyotik falan da içiyordum. ilaçlar bitti ama benim ateş düşmüyordu. iş yerinden geçiren bir arkadaş mutlaka oksimetre al kandaki oksijen değerlerini öğren dedi. cihazı temin edip oksijen miktarına baktım ve 81 çıktığını gördüm normalde 93 altı sıkıntıymış. ateş düşmüyor diye il sağlık müdürlüğünü aradığımda bana ingiltere mutasyonlu olduğum bilgisini verdiler ve ambulans gönderdiler. 4 gün hastanede oksijen verdiler oksijen verilene kadar benim de göğüs ağrım öksürüğüm yüksekti. oksijen sonrası benim değerler 98 e çıktı ve kendime geldim. ne öksürük kaldı ne göğüs ağrısı ne eklem ağrısı. sadece kısa bir süre tat kaybı oluştu o da geçti şükür. diyeceğim o ki oksijen değerlerinize bakmadıysanız mutlaka bakın veya baktırın. benim aldığım oksimetre şundan : https://www.hepsiburada.com/dodo-parmak-tipi-pulse-oksimetre-alarmli-p-HBV0000132J29?magaza=Medic-All

herkese geçmiş olsun şimdiden.. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bende koku 1 haftaya geri geldi.

anormal olan dizimdeki ağrı ve zayıflıktan ötürü yırtılma sorunu menisküs yani.

virüsün başlıca etkenlerden biriside dizdeki sıvıyı azaltması.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Covid olduğumda baktım yok 8 tane bunu 2 tane bunu iceceksin diyor neyse ya dedim cok bilmişlik yapmayayim iceyim

icene kadar iyidim sonra midem felc oldu bir daha icmedim zaten bazen eklem yerlerim falan cok ağrıyordu agri kesici icip uyuyordum neyse karantinam bitti

benimde baldirim da kramp kalmıştı agri hic gitmiyordu vucut sicakken eyw idare ediliyor 

Ama mesela cuma da oturdum agri artti iyice sürekli masaj yaparak rahatlatmaya calisiyorum baktım böyle baldirim balon gibi resmen daha once hic öyle gördüğümü hatirlamiyorum bomboş ici :) 

Dedim en iyisi orman kanunlarıyla cozeyim ben bu işi 

İş çıkışı bir 10 km falan yol yürüdüm o balon oldu kas dahada agri falan olmadı 

Bendede 1-2 ay nefes almada zorluk oluyordu sonra duzeldi en cokta beni korkutan buydu 

Tat ve koku alma olayini soruyorlardi ona cevap veremiyordum mesela yani bir süredir hayattan pek tat almiyorum 

Yemek falan oyle hayatta kalmak icin yiyordum tadida pek umrumda degildi 

İstahimda pek degisiklilik olmamıştı ama yiyordum yemegimi

Sonra bir sey fark ettim ben evde oturmasam covidi hic hissetmezdim

Çünkü zaten genelde ben   covidin bana yaşattığı agrilarla yasiyorum az cok yani işte falan hep agrim sizim olurdu

Evdeyken insan agrisina sizisina odaklandigi icin daha dolu dolu yaşıyor 

Bir daha ayni sekil covid olursam kimsenin olmadigi bir köy evi falan bakarım ne biliyim  odun  keser hep bir şeylerle ugrasir hareket halinde olurum muhtemelemen

Aksama kadar yatmak amele ruhuma ters bir kere

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Muhtemelen diz ağrısı ilaçlardan olabilir. Kalıcı değildir diye düşünüyorum. ( İş yerinde ablanın biri de öyleydi geçti)

Göğüs ağrısı ve nefes sorunu da tahliller temiz diyorsun.

Muhtemelen psikolojik diye düşünüyorum. Ben de bir süre iştahsızlık ve nefes yetersiz gibi hissediyordum. 

Her fırsatta yürüyüş yaptım Pharmaton vitamin takviyesi aldim. İştahım düzeldi. Nefesim de toparladı. İnşallah siz de tez zamanda toparlarsiniz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

5 ay sigarayı bıraktım sonra kovide yakalandım. Göğüs agrimin olmamasını buna bağlıyorum. Koku tat 3 ay filan gelmedi sanırım ama şimdi çok şükür iyiyim. İlk yakalandıgimda bir hafta filan halsizlik vardı biraz. Bunların haricinde bişey olmadı. D vitamini ve çinko iceren suda eriyen bi ilaç vardi onu kullandım, iyi geldiğini düşünüyorum. Bi de bu virüs vücuttaki vitaminleri sıfırlayor resmen. Tavsiyem multivitamin kullanın geçirdikten sonra bile ve sebze meyve sarımsak vs bunları ihmal etmeyin. Çok geçmiş olsun herkese. Allah beterinden korusun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

7 nisanda pozitif çıktım, akşam ilaçlar geldi, ertesi sabah ilaçları kullanmaya başladım, 10 gün evdeydim, sadece boğaz ağrısı ve öksürük vardı, tat ve koku gitmedi.

boğaz ağrısı 3-4 gün sonra hafifledi ve son günlerde bitti, ancak öksürük ve halsizlik hala devam ediyor.

geçen hafta dahiliye doktoruna gidip kan testlerini yaptırdım, 6-7 tüp kan aldılar. sonuçlar gayet iyi dedi doktor, e-devlet üzerinden baktığımda da hep aralık değerlerin içinde olduklarını gördüm.

özellikle ilaçların karaciğeri etkilediği yönünde şeyler duymuştum, onu sordum, serum plazma diye geçiyormuş sanırım, o da gayet normal dedi, öksürük için a-ferin ve notuss verdi, kullanıyorum.

gayet hafif atlattım diyebilirim sanırım.

bazıları ilaçları almıyor, kendince gerekçeleri olabilir ancak baktığım zaman hastalığı geçiren çoğu doktor bile bu ilaçları kullanıyor, insanlar artık her şeyden korkar oldu :)

geçmiş olsun diyorum tüm müritlere.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

19 nisanda yaptırdığım test sonucunda pozitif olduğumu gördüm bende. Bundan yaklaşık 3-4gün öncesinde başladı semptomlar. Aslında pekte birşeyim yoktu burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve geniz akıntısından dolayı bi mide bulantısı dışında birşeyim yoktu. Sonradan koku alamadığımı farkedince test oldum. 1hafta oldu ilacım dün bitti. şimdi farkettim de koku geri gelmeye başlamış baya koloyanın kokusunu alabiliyorum artık^^

onun haricinde inceden burun akıntım devam ediyor ama bu alerjidende olabilir 1haftadır odamdan çıkmadım ve toz alerjim var. 2-3gündür öksürük var balgam atıyorum sürekli(bugün daha iyiyim), 1haftadır sigara içmediğimdende olabilir tabi emin değilim. Cuma günü karantinam bitiyor baya iyi durumdayım. Şuan için vitamin vs kullanıyorum; İmubest kara mürver ekstresi, Ocean D3K2 damla, prospan şurup ve mucovit-C kullanıyorum.

imza
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Bende de bir sıkıntı olmadı ama çevremdeki yakın kişilere olan etkileri 3-4 ay sürdü

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

2020 Ağustos ayında atlattım, tat koku gitti hafif nefes darlığı geldi.

2021 26 Nisan oldu tat koku %75 lerde nefes darlığı hafif devam ediyor. Favimol müydü neydi 8 er tane içmiştim... Sizin sıkıntılar ilaçların ağırlığı vs. gibi nedenlerden olabilir.

ek: Zaten artık Devlet Hastanelerinde adam gibi ilgilenen bakan bilen doktor olmadığını düşünüyorum,  göz bel vs. gibi farklı alanlara gittim hepsi de başından siktiretmenin derdine düşmüş gibi davranıyorlar. En son bel için geçen hafta gittim amk belim ağrıyor diyorum  doktorun ilk cümlesi ameliyat edemem oldu... emar çektirdim sonuc 25 gün sonra... 

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

merhaba üstadlar. Geçen ayın 29 unda eşim corona pozitif oldu sonrasında ilaçlarla birlikte kan sulandırıcı kullanarak süreci atlattı. bende aynı süreçte pozitiftim bende hiç bir belirti yoktu bende ilaçları kullanmadan negatife döndüm.(süreci isteyene detaylıca anlatabilirim. sorularınız varsa cevaplarım)

gel gelelim eşimin 3 adet sıkıntısı var. ayın 6 sında negatife döndükten sonra bunlar kaldı.

1. si el titremesi sürekli elleri titriyor. 

2. sağ bacağında ara ara çok feci ağrı oluyor ve saatler sürüyor.(diz üstünde)

3. nefes almada sıkıntı ve göğüs ağrısı. 

bu üç sıkıntı ara ara geliryor bazen 1 gün bazen 2 gün sürüyor gidiyor. özel hastane devlet hastanesi dahil olmak üzere gitmediğim yer kalmadı rontgen kan testi. tomografi vs geçmelerine rağmen herkes normal diyor. (Kan testinde 8 değer aralık dışı) ne bir ilaç ne başka birşey parol içsin diyor herkes. bu konudan müzdarip olanlar var mı ? aynı sıkıntıları yaşayan varmı önerilerinizi bekliyorum üstadlar. 

coraspirin kullanıyoruz bu arada günde bir tane.

Geçmiş olsun hocam.Konunun uzmanı değilim ama sanki eşinizde panik atak başlangıcı var gibi..

Eşimde bende ıkı ay önce corona geçirdik.Eşim emzirdiği için ilaç kullanmadı aynı zaman da colsisin kullanıyor eşimde ilk gün kırgınlık oldu sonra toparladı grip bile daha ağırdı diyebilirim.Bende tat ve koku kaybı oldu tat geldi ama kokunun yüzde ellis gelmedi halen daha sigara kullanıyordum koku olmadığı için bir şey  anlamıyorum iki ay geçmesine rağmen ağzıma sigara sürmedim.

Toplam Hit: 2241 Toplam Mesaj: 21
korona