folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Korona Virüs Kafama Takılan Mevzular

Korona Virüs Kafama Takılan Mevzular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

1- Sitede korona virüse yakalandığını söyleyen ve baya hastanede yatıp tedavi olan arkadaşlar oldu. Türkiyede korona virüs açıklanmadan önce ciddi olarak hastaydım , hastalık açıklandıktan sonra hastaneye gitmiş olsaydım büyük ihtimalle beni de korona diyerek yatıracaklardı.... Başka bir salgını korona virüs , öldürüyor , çok feci yayılıyor vs. diyerek iteliyor olabilirler mi ? 

2- Çevrenizde koronadan ölen tanıdığınız var mı ? %100 koronadan öldüğüne emin miyiz ? Gömülürken özel bir prosedür uygulandı mı ?

3-Hiçbir doktor veya hemşirenin sosyal medyada bu süreçte olanlarla ilgili bilgi verdiği , olanları , deneyimlerini anlattığı herhangi bir yazı veya videoya rastlamadım... Susturuldular mı ? Yada bana mı denk gelmedi ?

4- Bazı özel hastanelerde alakalı alakasız kişilere korona virüs var sizde denildiğine rastladım. Hastayı karantinaya alıp , beraber geldiği yakınının hastane kantininde dolanmasına izin verilmesi falan soru işareti

5-Bazı ilgili/yetkili kişilerin boş beleş tavırlarına rastladım. Hastaydım , aile hekimine gittim , zar zor oraya gitmiş olmama rağmen -işe git çalış- dedi.... Zar zor geldim diyerek rapor aldım... İlaç olarak bi ateş düşürücü verdi... Bas bas ateş düşürücü almayın denilmesine rağmen ne alaka ? ilacı içmedim , ilk gittiğimde ateşim yoktu , sonra ateşlendim... Allahtan bi cacık çıkmadı. Korona şüphesi ve tedbire ne oldu yoksa koronaya inanmayan doktorlar mı mevcut ?

6- O beyaz maskelerin bi boka yaradığına inanıyor musunuz ? Ben inanmıyorum , zaten doğru dürüst kullanıldığınıda görmedim....

7-Haberleri takip etmiyorum , iyileşen , hastalanan vs. kişiler ile ilgili rakamlara inanıyor musunuz ? 

8- YENİ NORMAL diye pompalanan ve bu sosyal mesafe hikayeleri sizcede fazla amerikan paranoyası ürünü değil mi? İnsanları komple birbirlerinden ayırıp dijitalleştiriyorlar , sonumuz ne olacak SURETLER(Surrogates-2009 Action/Sci-fi) mi ? 

9- Berat ve Kayınpederi niye maske takmıyor ? 

-0-

Açıkçası bu yıl geçirdiğim 2 ateşli ve ağır soğuk algınlığı sonrası ortada bir hastalığın dolandığına inancım sonsuz fakat bu hastalığın abartıldığı kadar olup olmadığı konusunda kafam karışık. Resmen küresel bir komplo ve toplum mühendisliği vakasına benziyor... 

İzlenen politikaların anormalliğide cabası. Ayasofyada kılınan namaz iman sahiplerine korona virüs bulaşmadığının kanıtı mı yoksa ? Sizin kafanızdaki sorular neler ? 

italyan tarafından 31/Tem/20 12:48 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Soyut bir kavrammış gibi inanmıyorum demek biraz abez kaçmış. Grip olmaya inanmıyorum demekle aynı şey.

Herhangi bir devlet hastanesine gidersen, bir şeylerin olduğunu görebilirsin. İster korona de, ister morona de farketmez. Ortada bir hastalık ve çok kolay yayılıp insan öldürüyor.

Beyaz maskeler seni korumuyor, çevrendekileri senden koruyor. Terstten düşün yani, herkes kullanınca otomatikman sende korunmuş oluyorsun.

Sosyal mesafe hapşuruk, öksürük vs durumlarda üzerine tükürük gelmesin diye bırakılıyor. İnsanlara çip sokalım, dijital olsunlar diye değil. Adamlar zaten o çipi sokmak yerine elimize verdiler (cep telefonu olarak).

İnternette yüzbinlerce koronadan ölen insan videoları var. Onlara bakabilirsin.

Abartılmaktan kastın nedir hocam ? 17.3M kişiye bulaşmış, bunlar resmi rakamlar. Gayri-resmi rakamlar nedir bilinmez. 8 aylık süreçte dünyada virüsün ulaşmadığı yer yok.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Hastalık ve virüs çok çok çok yeni. Henüz bu virüsü tanımaya çalışıyoruz. Bugün sana maske takmak seni korur derler, yarın korumadığı bulunulabilir.

Ortada bu kadar karışık bilginin dolaşması bu virüsü sahte yapmıyor, sadece henüz keşfediliyor.

Her ülkenin farklı prosedürler uygulaması; kiminin corona yoktur demesi, kiminin çıkan hastaları gizlemesi, kiminin ölümleri saklaması, kiminin doğal yolla ölümmüş gibi göstermesi corona'nın sahteliğinden değil, dünyanın para ile döndüğünden. 

7 milyar adam var, hastalıktan birkaç milyon insanın ölmesinden bişey olmaz ama zenginler para kaybederse, ekonomi çökerse işte o zaman iyi olmaz. İnsanların %99'u %1'inin kuklası (oyuncağı, eşyası, işçisi, kölesi), direk ya da dolaylı olarak. 

Tavsiyem; tedbiri elden bırakmaman yönünde. Yoğun bakımda tavana bakarak ölümü beklemek çok çok kötü bir şey olurdu.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2.sorunun cevabını bende merak ediyorum.

Maskenin bir yararı var mı bilmem ama takınca çoğu insan seni tanımıyor veya maskeyi bahane ederek görmek istemediğin insanları rahatça görmezden gelebiliyorsun. Maskenin bu yönlerini seviyorum amk :D

Cafe çalışanı bir yakınım aynı hastahanede çalışan doktorlar ile muhabbet ettiğini ve bu doktorların konu ile alakalı tutarsız bilgiler verdiğini söyledi. Kimi doktor "coronayı biz atlattık sayılır" derken, kimisi de "asıl şimdi dikkat edilmesi lazım" diyormuş.

Berat ve kayınbabacığı bir yerden başka yere giderken genelde maske takıyor (veya bi kerecik takmışlardır ama haberler aynı görüntüleri tekrar tekrar gösteriyor olabilir)

Konuştuğum insanları baz alırsak açıklanan rakamlara hiç kimse inanmıyor.

Sonbaharda 2.dalganın gelebileceğini ve açıklanan vakaların artacağını düşünüyorum.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Bir arkadaş ile abisi yakalandı. Günlerce yoğunbakımda kaldılar arkadaş ölümden döndü abisi öldü.

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Evim devlet hastanesine yakın. Hastaneye çalışan taksi durağındaki arkadaşlarla yakınım. Bu süreçte hiçbirine bi bok olmadı.... 
    Benim gözlem alanımdaki insanlara bişey olmaması , ortada bişey olmadığı anlamına gelmez , sizde durumlar ne onu merak ediyorum... 

@neverland 17.3M kişi öldü diyor peki  ayasofyada cuma namazı kılarken maske takmayan şahsın bundan haberi yok mu ? Yoksa aşısı falan olan bir dalga mı bu , zenginlere el altından verilmiş.... Makamını ve yaşamını bu kadar çok seven birisinin bu kadar halkla iç içe olması garip değil mi ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Evim devlet hastanesine yakın. Hastaneye çalışan taksi durağındaki arkadaşlarla yakınım. Bu süreçte hiçbirine bi bok olmadı.... 
    Benim gözlem alanımdaki insanlara bişey olmaması , ortada bişey olmadığı anlamına gelmez , sizde durumlar ne onu merak ediyorum... 

@neverland 17.3M kişi öldü diyor peki  ayasofyada cuma namazı kılarken maske takmayan şahsın bundan haberi yok mu ? Yoksa aşısı falan olan bir dalga mı bu , zenginlere el altından verilmiş.... Makamını ve yaşamını bu kadar çok seven birisinin bu kadar halkla iç içe olması garip değil mi ? 

Ayasofya olayıyla ilgili ufak bir tartışmaya girmiştim tedbirli olmak lazım diye. Adam Allah  korkusu olmayan coronadan korkmasın Allah yolunda bir şey olmaz. Allah istemezse corona olunmaz cevabını verdi. Tartışmaktan vazgeçtim.

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Ayasofya olayıyla ilgili ufak bir tartışmaya girmiştim tedbirli olmak lazım diye. Adam Allah  korkusu olmayan coronadan korkmasın Allah yolunda bir şey olmaz. Allah istemezse corona olunmaz cevabını verdi. Tartışmaktan vazgeçtim.

Ayasofya konusu benimde aklıma takılıyor. A haberin bilmem necisi Ayasofya açılışına gitmiş test sonucu pozitif çıkmış gibi haberler gördüm ama pek inanmadım. Ne yani binlerce insanın arasından sadece a haber görevlisine mi bulaşmış virüs ? Ötekiler ?

Bu arada vefat eden insanların yaş ortalaması belli mi ?

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Bayılıyosunuz komplo teorilerine. Aynen takma sen maske zaten geçirmişsindir. 

Altan naptın oğlum :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız Korona o kadar ölümcül değil. Korona'dan ölenler genelde tansiyon ve kalp rahatsızlığı olan kişiler. O yüzden ihtiyarlara sokağa çıkma yasağı vs geldi. Gençler grip gibi ayakta bile atlatıyor Korona'yı.

Hatta hiç bir belirti göstermeden burnu bile akmadan atlatanlar bile var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Onların kendi grupları var birinde ben de varım bi proje nedeniyle referans doktor aracılığı ile girdim Taktıkları maskeden uyguladıkları tedaviye kadar içerik var. Yurtdışı içerkli makaleleri tr ye çeviriyorlar paylaşıyorlar filan..

3-Hiçbir doktor veya hemşirenin sosyal medyada bu süreçte olanlarla ilgili bilgi verdiği , olanları , deneyimlerini anlattığı herhangi bir yazı veya videoya rastlamadım... Susturuldular mı ? Yada bana mı denk gelmedi ?

zeybekustasi tarafından 31/Tem/20 18:41 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    fatX bunu yazdı

Bayılıyosunuz komplo teorilerine. Aynen takma sen maske zaten geçirmişsindir. 

Aynen öyle yazdım ben  , korona yok , maske takmayın taktırmayın yazdım....  Kamil ya , ne anladın neye cevap veriyorsun acaba ?

Toplam Hit: 3251 Toplam Mesaj: 25
sorular korona komplo teorileri