folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Krav Maga Vs. Wing Tsun

Krav Maga Vs. Wing Tsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Ekimde spora başlamayı düşünüyorum. Şuan tatildeyim. Başlasam bile 2 gün sonra nerede olacağım belirsiz. Yakında krav maga ve wing tsun yapan yerler buldum. Krav maga 150 tl haftada 3 gün wing tsun haftada 2 gün 100 tl. Krav maga evime daha yakın saatleri bana daha çok uyuyor. Bu sporları yapan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilir miyim. İnternetten araştırdığım kadarıyla kim hangi sporu yapıyorsa onu övüyor. Adam kick bokscu ise onu övüyor. Diyor kafa göz dağıtıyor. Benim amacım spor olsun. Stres atalım. Karate ve aikido yaptım. Karateyi 2 sene yaptım. Okul için bırakmıştım. Üniversitede de aikido yaptım. Onda sakatlık geçirmiştim. Aslında aikido da sabırla gidersen çook işe yarıyor. Ama yumruk ve tekme olmayınca fazla stres atma olmuyor diye bırakmıştım.

Aslında 2 yerlede konuşup birer dersine katılarak son kararı vereceğim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

2sinide tavsiye etmem şimdilik.

hele stres atmaksa hiç tavsiye etmem. bu sporlarda çok stres atabileceğini sanmıyorum. bi taekwondo,kungfu,kick boks,muay thai kadar hareketli olmaz. vurup kıramazsın stres atamazsın.

ve bu 2 spordada ölümcül hareketler var,ve birçoğu türkiyede yasak. saçma hareketler öğrenirsin. iş görmeyecek şeyler olur.

daha önce 3 sene taekwondo ile ilgilenmiştim. sonra kareteye gittim. capoeirayı denedim falan.

şimdi kick boksa gidiyorum.

ve şunu söyleyebilirimki olay tamamen %100 antrenörde bitiyor.

haftada 3 gün 60 tlye gidiyorum. 1 gün tekme,1 gün yumruk,1günde yakın savunma görüyoruz.

antrenörüm kick boks,muay thai,capoeira,kungfu,wing chun(hareketler yasaklanmadan önce öğrenenlerden...),jujitsu vs. hepsiyle uğraşmış biri. bizede mümkün olduğunca aktarıyor.

3 sene taekwondoda tekme üstüne çalıştım. burda 1 ayda daha iyi tekme atar hale geldim. olay zamanda,spor dalında falan değil. antrenörde.

antrenörün sana bu hareketleri iş görecek biçimde,maddi kaygı gütmeyerek,yasaklanmış olanlarla birlikte gösterebilecekmi mesele bu.

ben şanslıydım. sağlam antrenör buldum. eğer benimki gibi birini bulabilirsen kaçırma.

dediğim gibi haftada 3 gün ama kungfudan tekmeler görüyoruz. muay thai'dan diz hareketleri görüyoruz. taekwondodan tekmeler görüyoruz.

boks görüyoruz. ve hamallıkta yaptırmıyor. yani illaki güç olacak. ama teknikten uzak kalarak tamamen kaba kuvvete dayanmıyor. hatta çoğunluk teknik üstüne çalışıyoruz.

systema videoları var youtubeda bakabilirsin. vücut yapmış bi adam birinin karının yumrukluyor bişey olmuyor,göbekli falan systema hocası elemana bi yumruk atıyo eleman mort.. wing chunda olan bi yumruk bildiğim kadarıyla. ama türkiyede yasak.. çok sakat bir bölgeye vuruluyor. adama kan kusturur.

kısaca anlatmak istediğim antrenörde biter iş. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Amatör düzeyde ve çok çalışmadan boks, kick boks, krav maga ve wing tsun (araştırıp bıraktım),

Sana önerim Krav Maga öğrenmendir. Çünkü içinde güreş, boks, aikido gibi diğer savunma sporlarından da öğeler bulacaksın. 

Wing Tsun yapan birinin elini tuttuğunda seri yumruklar çıkartıp seni savunmasız bırakıp ağzına sıçar. Ama Krav Maga yapan birini -eğer Krav Maga bildiğini sen bilmiyorsan- es kaza elini, kolunu tutmaya çalıştığında; şansın varsa sakatlanırsın. Krav Maga Style genellikle tek vuruşa odaklı, sakatlamaya veya öldürmeye yöneliktir. Tabi bu öldürücü vuruşlar herkese öğretilmez...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Esasında muay thai yapmak istiyorum. Ancak 2 sene önce burnumdan ameliyat oldum. Darbe gelirse tekrar ameliyat olma olasılığım yüksek.

http://www.wteoturkiye.org/

http://www.kravmagentr.com/

Bunlar başlamayı düşündüğüm yerler.

Systema ise mümkün olduğunca çok bakıyorum. Futbolla ilgilenmediğim için. Futbol maçı yerine internetten boks karate vb. Turnuvaları izliyorum. Çok geniş dövüş arşivim var 350 gb fazla. Ramazandan sonra eve ayaklı kum torbası alacam.

Bu arada hocanın ismi ve yaşadığı şehir neresi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

kOrBey bunu yazdı:
    -----------------------------

Esasında muay thai yapmak istiyorum. Ancak 2 sene önce burnumdan ameliyat oldum. Darbe gelirse tekrar ameliyat olma olasılığım yüksek.

http://www.wteoturkiye.org/

http://www.kravmagentr.com/

Bunlar başlamayı düşündüğüm yerler.

Systema ise mümkün olduğunca çok bakıyorum. Futbolla ilgilenmediğim için. Futbol maçı yerine internetten boks karate vb. Turnuvaları izliyorum. Çok geniş dövüş arşivim var 350 gb fazla. Ramazandan sonra eve ayaklı kum torbası alacam.

Bu arada hocanın ismi ve yaşadığı şehir neresi.

konyadayım hocam açıktan isim vermesem daha iyi.

bir arkadaşımın bacağı sakat olduğundan tekme içeren birşeye gidemezdi. dolayısıyla oda boksa gitti.

sende yüze darbe almak istemiyorsan taekwondo yada kungfuya gidebilirsin.

hannibalganda üstte yazmış zaten. hareketleri herkese göstermezler wing chun ve krav magada. verdiğin parayla kalırsın.

sadece spor olsun diye değilde,sokakta kendimide savunuyum diye istiyorsan yüze yumruk almaman önemli.

dolayısıyla taekwondo gibi tekme ağırlıklı sporlara gidebilirsin.

hayvan gibi bi vücudun olmaz,ama kodummu oturtur taekwondocu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

taekwondocunun ayakları kuvvetleri olur. 

siyah kuşak olup 3. dan seviyesine geçmiş self-defense'ı iyi kavramış bir taekwondocu yeterince kendini korur. karşıdakinin krav maga, kung-fu, box, kickbox'cu olmasının önemi yok. pcdoktor iyi bilir.

taekwondo biraz sabır işidir, siyah kuşaktan sonra stres atmaya başlarsın. bu senin 2 yılını harcaman demektir. :)

krav maga ile ilgili hiçbir bilgim yok ama çok pahalı diye düşünüyorum.  

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

sana tavsiyem belli bir sıralamayla gitmen olacaktır; çoğu insana söylenmez ama krav maga zaten dövüşmeyi bilen asker, güvenlik görevlisi, eskiden judo ve kareteyle uğraşmış kişiler ve benzeri insanlara faydalı olur yani elin vurmaya adam tutup fırlatmaya meyilli değilse krav maga dan verim alamazsın. bunu şu yüzden söylüyorum krav maga idmanlarında seviye atlama antremaları hariç hiç bir zaman (hiç asla) öğretilen ölümcül darbeler kullanılmaz, yalnızca seviye atlama antremanlarında karşındaki eğitmen tam giyimli olduğunda ve sağlık ekibi hazır beklerken gerçek antreman yapabilirsin bu şu demektir, sen bu harekerleri öğreniyorsun ancak öğrendiğin yerde kullanamıyorsun! ee peki nerede kullanacaksın bunları, cevap da şu polissen işinde, güvenlik görevlisiysen işinde, bodyguardsan işinde kullanacaksın. neticede bu bir savunma sporu değil savunma taktiklerinin uygulamasını öğreten bir disiplin. spor olarak bakacaksan kickbox, taekwondo, boks muazzam sporlardır, judo yine harika bir spordur ve bunlar da wing tsun krav maga kadar olmasa da kendini korumana yetecek teknik bilgiyi verir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

bu ipmanda vardı ya funkçu mu neydi ona başla

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kOrBey
    kOrBey's avatar
    Erkek

Yaşım 22 olduğu için ayak sporları değil el baskın olan sporlara daha yatkınım. Karate yaparkende yumruklarım ayaklarımdan daha iyiydi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

kOrBey bunu yazdı:

Yaşım 22 olduğu için ayak sporları değil el baskın olan sporlara daha yatkınım. Karate yaparkende yumruklarım ayaklarımdan daha iyiydi.

hocam burun sıkıntı dedinya. riske atma bence.

yani tekme atıp geçmek varken,kendi yüzünün haşatını çıkarttırma bence :)

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 00:39'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Savate yap Savate :D

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
Toplam Hit: 5082 Toplam Mesaj: 13