folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kredi Çekmem Lazım Maaş Bordrosu Yok ? Ne Yapılabilir

Kredi Çekmem Lazım Maaş Bordrosu Yok ? Ne Yapılabilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

arkadaşlar kısaca durumu izah edeyim. Şimdi ben bazı ihtiyaçlar için kredi çekmek istiyorum ama bu ihtiyaçlarımın karşılanması patronlarımın işine gelmiyor çünkü ben o durumda direk işi bırakıp yurt dışına gidiyorum. O nedenle patronlarım kredi çekmemi engellemek amaçlı olarak maaş bordrosu vermiyor. Şimdi bazı arkadaşlar o bordro senin hakkın falan diyebilirsiniz evet öyle ama bu durum benim bordro alma durumumu malesef etkilemiyor.

Soracak arkadaşlar için söylüyorum şimdiden evet resmi ve sigortalı çalışanım. Kredi çekmem gerekiyor ve bankalar maaş bordrosu olmazsa olmaz diyorlar. Ayrıca sadece bu da değil patronumun imza sürküsüde isteniyor. SGK dan maaş aldığıma dair bir döküman getirsem olur mu dedim hayır dendi...

Şikayet etme önerisinde bulunacak arkadaşlar için söylüyorum. Malesef şikayet edemem şikayet etmek istediğim taktirde adamlar beni işten çıkaracak ve benim için nihayete erme noktasına yaklaşan süreç yeniden başlayacak şöyle ki... iş bul >>> ilgili işte 6 ayı doldurmak suretiyle bankların şartı olan 6 aylık geliri belgeleyebilir durumda ol.>> kredi başvurusunda bulun şeklinde.

konuyla ilgili olarak önerilere açığım neler yapılabilir ne yapılabilir.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

başakası cekecek sen odeyecen bu devirde bulabilrsen boyle kişi iyi.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

o çözüm aklıma gelmedi değil ama malesef çekecek adam yok etrafımızda...

bir arkadaşım deneyecekti ama ben sormadan ona başkası sormuş... ve o kişiye söz vermiş...

ya rakam yüklü gibi aslında ama amerikadayken ödenmeyecek bir rakam değil zira yaklaşık olarak 250 $ civarı olacak taksitleri... ben gittikten sonra çok rahat öderim yani gözüm kapalı ama bakalım işte.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

ilginç bir durum açıkcası yapacak birşeyde yok

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

olmak zorunda ama... bir şekilde çekmem lazım... evdekilerden hayır yok bu konuda malesef ... ne yapsam ne etsem bilmiyorum bir türlü

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

işyerinden maaş yazısıda alabilirsin. ama yine işverenin imzası gerekicek

le le le sakine
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatih66
    fatih66's avatar
    Erkek

Kardeş hangi bankadan maaşını çekiyorsan oraya git, bordroya ihtiyaç olmaz ;)

F.K.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

buda alamayacağım anlamına geliyor umit hocam...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Patronlarınla bir kaç kez daha konuşmayı denesen hocam ? Çünkü yapılabilecek tek şey bu gibi geliyor.En kötü damardan girersin,gerisi de onların insafına ya da götlüklerine kalmış birşey.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:
    -----------------------------

buda alamayacağım anlamına geliyor umit hocam...

-----------------------------

hocam maaşlar bankadan yatıyosa hesap ekstrende zorunlu maaş ödemesi diye gecer o işine yarayabilir. birde şirketler aylık prim bildirgelerini asıyolar. orda sigortalıysan orda seninde ismin sigorta numaran, işyeri numarası vs var. o belgeyi ele gecireblirsen o daişine yarabilir. birde ücret alırken ücret pusulası alıyosan onuda kullanabilirsin. aklıa gelen ihtimaller bunlar. bol şans!

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

hemen açıklamalar kısmına gelelim... arkadaş maaş aldığım bankaya gitmemi önermiş. o bankayla görüştüm. Yapacağım her harcamayı proforma fatura ile belgelendirmem gerektiğini söylüyor... yani ben sadece okul masraflarını belgelendirebiliyorum ki bu durum için yakalşık olarak sadece 1300$ belgelendirebiliyorum. + uçak biletleri vize giderleri vs onlarıda eklesek taş çatlasın 2500$ da kalıyor.

benim çekeceğim kredi miktarı 15000 lira olduğu için çalıştığım banka belgelendirme istiyor ve bunu yurt dışı olarak kullanacağım için tüm belgelendirmeler yurt dışı kaynaklı olmak zorundayımış... gideceğim ülkeden.

patronlarla konuşmak bu konuda imkansız hocam... zira ben türkiyede bir başka eğitim daha istedim. katılmak için adamlar katılırsam güvenlik konusunda kendimi geliştireceğim ve başka firmalardan daha ciddi rakamlarla teklif alacağım için olmaz çektiler ona bile... riske atmıyorlar hiç birşeyi.

Toplam Hit: 11281 Toplam Mesaj: 34