folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kredi Kartı Bilgilerim Çalınıp Alışveriş Yapılmış

Kredi Kartı Bilgilerim Çalınıp Alışveriş Yapılmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar..  kredi kartı bilgilerim çalınmış , gecenini bi saatinde üstüste gelen mesaj sesiyle uyandım ve kartımdan 1800 kadar alışveriş yapılmış.

o anda arayıp kartımı alışverişe kapattırdım, bankaya gidip form doldurmam gerektiğini söylediler.. Sizce ne yapmalıyım, bankadan birşey çıkar mı , işlem iptal ettirilebilir mi ..

https://s18.postimg.org/3urzrd7d5/IMG_9950.jpg

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

biraz zaman alir ama halederler, bankanin sogledigi prasedurleri uygula.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

banka şubesine "şu gün şu saatte şu numaralı kartımdan yapılan şu kadar TL lik işlem bilgim ve rızam dışında yapılmıştır. gereğini rica ederim" gibi bi harcama itiraz dilekçesi yazıp veriyosun hocam.

adamlar onu inceliyolar, bazen 3-5 günde bazen ise 45 günde (maksimum süre) paranı iade ediyolar.

nisan ayında benim karttan da 2 farklı ödeme yapılmış, bi avea fatura ödemişler 200 küsür TL, bi de turkcell internet paketi almışlar 30 TL lik, itirazları yaptım. 45 gün sora para iadesi yapıldı.

ayrıca konuyla ilgili cumhuriyet başsasvcılığına suç duyurusunda bulunun.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

benim limitim hiç olmadığı için sorun olmuyo :D 

artık sanal kartda vermiyorum her yere normal kartı giriyom :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Merak ettim yakın zamanda bir internet sitesinden alışveriş yaptınmı. İlla mağaza olması gerekmiyor alan adı hosting vs...

Son 2 gündür inanılmaz arttıda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

sanalposlarda çekim yapıldıktan sonra telefona onay mesajı(3d  securty) gelmek zorunda ancak bazı siteler müşteri kaybetmemek için bunu pasif duruma getirirler. 

pasif durumdaki sitelerden alış beriş yapıp sonra itraz ettiğimizde paranızı %100 geri alırsınız. (yurt dışı prosedürünü bilmem) 

bi dönem uçak bileti satışında dolandırıcılar bunu baya kullandı ve paralarını geri aldılar bizde 3d securty e geçtik en sonunda. 

büyük ihtimalle alırsın ama süreç ne olur  immiyorum. 

kendi güvenliğiniz içinde bankayı arayıp online işlemlerde 3d securty siz işlemlere kapattırabiliyoruz sanırım onu uygulayın derim

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    Erdem bunu yazdı

sanalposlarda çekim yapıldıktan sonra telefona onay mesajı(3d  securty) gelmek zorunda ancak bazı siteler müşteri kaybetmemek için bunu pasif duruma getirirler. 

pasif durumdaki sitelerden alış beriş yapıp sonra itraz ettiğimizde paranızı %100 geri alırsınız. (yurt dışı prosedürünü bilmem) 

bi dönem uçak bileti satışında dolandırıcılar bunu baya kullandı ve paralarını geri aldılar bizde 3d securty e geçtik en sonunda. 

büyük ihtimalle alırsın ama süreç ne olur  immiyorum. 

kendi güvenliğiniz içinde bankayı arayıp online işlemlerde 3d securty siz işlemlere kapattırabiliyoruz sanırım onu uygulayın derim

Peki mesela itiraz ettikten sonra o seyahati kullanabiliyor muyuz? İlla uçuş için değil bazı otobüs firmaları da 3d security kullanmadan işlem yapabiliyor. Diyelim bileti aldıktan sonra alışverişe itiraz ettik seyahat esnasında yakamıza yapışırlar mı?

edit: yapacağımdan değil de prosedür nasıl işliyor onu merak ettim.

1049 tarafından 04/Kas/16 09:10 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

harcama itiraz formu doldurarak iade alabiliyorsun ama yurt dışından yapılan işlemlerin banka ekranına  yansıması zaman alıyor, bekleyen işlemlerde bekleyebiliyor. harcamaların tamamı göründüğü zaman harcama itiraz formu doldurup hem şubeye bırak hem de fax çek genel merkeze. ortalama 15 günde alıyorsun paranı. bundan sonraki alışverişlerinde sanal kart kullanırsan riski azaltırsın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

paranı alırsın ama koştururlar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bizim de başımıza geldi. Adamlar ttnet faturası ödemiş ve işin pic tarafı şu ki banka işlemi yapan hakkında işlem yapmıyor. Ne kimin yaptığını söylüyor ne de yaptırım uyguluyor. İsim ver oc diyorsunuz ama nafile. Savcılığa gidelim dedim bizimkiler ona da yanaşmadı yani anlayacağıniz adamların yaptıkları yanlarına kâr kalıyor.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Abi adamlar bileti alıyor ne zaman itiraz ediyor bilmiyorum. Sonuçta prosedür yavaş işlediğinden dolayı 1 hafta sonra alınan bilete sen bugünde itiraz etsen 1 haftada yazışmalar bitmediğinden bir işlem olmuyor.

Sen kartım çalındı diye bankaya gidiyorsun, banka anında kartını kapatıyor ancak belge alıyor. 

Bu belgeyi genel merkezde gerekli bölüme iletiyor. 

Gerekli bölüm hangi firmadan bu para alındıysa ona ulaşıyor. O firmada dötüne gireceğini bildiğinden bizde bi araştıralım müşteriye ulaşalım bla bla işi yokuşa sürüyor. Belirli bir zaman aşımında firma bunu ispatlayamazsa banka direk firmaya yaptırım uyguluyor. 

Firma geri iade etmek zorunda (3d securty yoksa) ama onlarında sonuç olarak bir hakkı var onlarda dolandırılmış durumda. 

Bla bla.

Benim bildiğim detaylar bu kadar ama bileti al uç sonra itiraz et nasıl olur bilmiyorum. Banka gider otobüs firmasına sorar, firmada adam binmiş gitmiş işte kullanmış der haklı çıkar. Yani bankacı arkadaşlar daha fazla bilgi sahibidir.

Teyzemin kartını çaldılar, itiraz etti 2 hafta içinde geri yatırdılar ama bankamı yatırdı ? yoksa paranın çekildiği firma banya verdi banka teyzememi verdi orasını bilmiyoruz. 

Biz tavuk mu yumurtadan yumurtamı tavuktan demedik işimize sonuca baktık yani :)

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
Toplam Hit: 3056 Toplam Mesaj: 19
kredi kartı dolandırıcılığı