Krediyi 1 Sene Buga Sokmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, 1 sene boyunca krediyi ertelemem gerekiyor 35.000TL'lik bir kredi ve ayda 1100TL ödüyorum. Şimdiiik, 1 sene boyunca kredi ödememek için aklıma şöyle bir fikir geldi olurunu bilmiyorum.. Bildiğiniz gibi kredi taksidi 3 ayda 1 olarak ödenebiliyor. Diyorumki 3 ay sonra taksit günü geldiğinde yeni bir kredi ile mevcut kredimi kapatayım ve ödeme 3 ay daha uzasın. 1 sene boyunca bunu yaptığımda 4-5m zarar etmeye razıyım. Mümkün mü?

Mod not. Konu yerlerine dikkat edelim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mümkün tabi kredi puanın yeni kredi çekmeye müsait ise 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

3 ay ödeme yapmazsan sonrasında ikinci krediyi alamazsın...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

3 ay ödeme yapmazsan sonrasında ikinci krediyi alamazsın...

35.000 çektim diyelim 3 ayda bir ödemek için. 3 aylık taksit 3.400 diyelim.

3 ayın sonunda taksit günü gelmeden, 36.000TL'lik bir kredi daha çekip 3 aylık fazile beraber ilk krediyi kapatmış olucam zaten. 

Eminmisin hocam?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

1- total alabileceğin kredi bankalararası kurum ile belli

2- hadi bunu geçtin diyelim çektiğin her yeni kredi için faiz oranın daha da artar

1 sene dediğin yöntem ile ertelemen için en az 20bin zarar etmen gerek

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

2- hadi bunu geçtin diyelim çektiğin her yeni kredi için faiz oranın daha da artar

1- Evet alabileceğim kredi belli ancak çekeceğim 2. kredi'nin 1. krediyi ödeyeceği için bu limite takılınmıyor.

2- Her yeni kredi için faiz oranı mı artar? 1.19 faiz veriyorum bu krediyi kapamak için 2. bir kredi çektiğimde faizin 1.25 olacağını falan mı söylüyosun? Böyle birşey olacağını zannetmiyorum.

3- Hesapladım, 3 aylık faiz 1400TL + Dosya masrafı alırlarsa 1550TL 3 ayda 1 vereceğim para. Bu yöntemi 3 kez uygulayacağım ve 3x1550= 4,650TL ile bu işi kotarıyorum. 

11 aylık bu süreçte 11 milyar taksit ödemek yerine 4.500TL'lik faizini ödemek benim şartlarımda en mantıklı karar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

Husnunun dediği doğru, çok yanlış bir yöntem bu ve ocağına incir ağacı diker illa yapacam diyorsan şimdi 50 bin çek 35i ile kredini kapat kalanıyla da 50 bin liralık kredinin ilk 12 aylık taksidini peşin ode

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

Husnunun dediği doğru, çok yanlış bir yöntem bu ve ocağına incir ağacı diker illa yapacam diyorsan şimdi 50 bin çek 35i ile kredini kapat kalanıyla da 50 bin liralık kredinin ilk 12 aylık taksidini peşin ode

Oda aklımda o daha tehlikeli gibi geldide pek farkı yok haklısın. 6000 faiz ödüyorum onda da. Sağolasın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

Tamamdır öyle yapcam hocam sağolun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

ödeye bildiğini öde farklı yollar ararken iyice batma   bak örnek ben 3 ayrı bankaya  ayda 10 tane kredi ödüyorum  1ni geciktirme şansım yok nerdeyse hepsi 2ci kez taksitlendirildi her seferdin avukat masrafı çıkıyor ocağıma incir ağacı değil tarlasını dikdi yasal dolandırıcılar tiksiniyorum artık avukatlardan 

onekine?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

1- Evet alabileceğim kredi belli ancak çekeceğim 2. kredi'nin 1. krediyi ödeyeceği için bu limite takılınmıyor.

2- Her yeni kredi için faiz oranı mı artar? 1.19 faiz veriyorum bu krediyi kapamak için 2. bir kredi çektiğimde faizin 1.25 olacağını falan mı söylüyosun? Böyle birşey olacağını zannetmiyorum.

3- Hesapladım, 3 aylık faiz 1400TL + Dosya masrafı alırlarsa 1550TL 3 ayda 1 vereceğim para. Bu yöntemi 3 kez uygulayacağım ve 3x1550= 4,650TL ile bu işi kotarıyorum. 

11 aylık bu süreçte 11 milyar taksit ödemek yerine 4.500TL'lik faizini ödemek benim şartlarımda en mantıklı karar.

kredi borcun varken kredi çekersen faizin artar.

dünyanın en çakal kurumlarının bankalar olduğunu unutma. öpeyim derken öpülme benden söylemesi :)

He is finding himself.
Toplam Hit: 4053 Toplam Mesaj: 22
3 ayda 1 krediyi tekrarlamak