folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Küçük Kıza Tecavüz Eden Şerefsizin Yakalanması İçin Yardım PLS

Küçük Kıza Tecavüz Eden Şerefsizin Yakalanması İçin Yardım PLS

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tagext bunu yazdı:
    -----------------------------

Olayın teknik açıklamasını yapayım size.

0- Görüntüyü nerden aldın biri mi verdi? Farzedelim birinden bu videoyu aldın ,temizleyip plakayı o kişiye verdin. O kişi bu videoyu sendne sakat birşey için istemiş olabilir.

1- Görüntüsü bozuk olan videoyu bazı filtre ve tekniklerle daha iyileştirmenin yolları var. Ama 640x480 video ile 500mt otedeki adamın sakalının kıllarını görmek mümkün değil.Hele görüntü dijital görüntü ise zaten video bazı filtrelerden geçtiği için görüntü üzerinde oynaman pek işe yaramaz. Bu yazılımlar kriminal yazılımlar değil bildiğiniz profosyonel görüntü işleme yazılımları.

2- İlla da plaka şart değil. Eğer arabanın markası, modeli ya da rengi belli ise. Videonun çekildiği yerin etrafındaki güvenlik kameraları,mobese kameraları .. ile aynı zaman dilimi içinde ordan geçen araçlar tespit edilebilir.Bu yolla aranan şahıs bulunabilir. Fakat araç çalıntı ise görüntüden çıkaracağın plakanın ait olduğu kişi zaten yanlış kişi olur.

3- Polisin elinde yeterince teknik imkan mevcut. Polisin elindeki teknik imkanlara yapamadığı birşeyi senin yapma ihtimalin oldukça az. ~%0.000000001 gibi

4- Eğer olay ile birebir bağlantın var ise farzı muhal kızı tanıyorsundur vs.. yapmak istediğin şeyi anlarım ama hobil olarak bu işlerle uğraşıyorsan luzumsuz bu işin içindesin.

-----------------------------

Bütün sorulan sorulara cevap vereyim... Görüntü sıradan bir kameranın görüntüsü araba hızlıca geçiyor 10sn bile sürmüyor mahalle arasında olduğu için ve bursada öyle çok fazla mobese olmadığı için başka yerlerden de görüntü bulunamadki sadece o görüntüye kalmış. Yollmadğmı söyleyn arkadaş bir çok kişiye gönderdim senden önce ve hepsinin cevabı bu görüntüyle imkanı yok bulunmaz oldu o yüzdn boşuna göndermk istemedim ve bende 2 3 gün aralıksız uğraştım. Resimleri isterseniz yine upload ederim ama bir fayda olcağını sanmıorm hemde bana söylenen artık uğraşmamm gerektiği...

tagext sorularınada cevap vereyim bana görüntüyü ekip arabasıyla polisler ve beraberndeki komiser verdi.. cepten aradılar bizim kafeye gittim orda verdiler videoyu bulabilirsem büyük iş başaracağımı söylediler ve benim için bide ortabağlardaki bir çocuk dışında kimsenin yapamıcağını söylemişler ben gelmeden önce kafedeki elemana... Ki getiren komiseride daha önceden tanıyordm birçok kez evine gittim karakolun bilg. baktım ağ sistemleri olsun vb. sorunlar olsun yardım ettim zaten devamlı ararlar beni ekip arabası gönderip aldırırlar.. Herneyse bu komiser bizim ordaki karakoldaydı başka yere gitti ama benim için gelmiş.. Zaten birsürü komiser ve polis tanıyorum artık onlardan biri gibiym.. Zaten amcam vs. ötürüde polislerle aram yıllardır iyi.. kişisel bilgisayarlarından herkonuda benden yardım isterler...

niye bunları ayrıntılı anlatıorm sokaktaki sıradan bilgisayardan anlayan bir adama getirmediler görüntüyü güvendikleri yapabilceğini düşündükleri için yani ilk yazdğn çok komik bu 1 ikincisi görüntüleri bir çok kişiye gönderdim ben değilde onlar konuşursa daha inandırıcı olacak sanırım malum çok bilen insan oldğu için kendimi inandırmak için yırtınıorum kaç gündür... isterse bil gate el atsın öyle kolay çözülcek birşey deil 3.cüsü o dediğin yolların hepsini 3er kere denedim karakoldaki özel programlada denedik çıkmıyor çünkü çözünürlüğü çok düşük... Hatta videoyu bile 1 2 arkadaşa gönderdm belki video üzerinden birşeyler yapabilirler die..  Markası modeli belli ama o marka modelden birdünya olduğu için öyle kolay deil.. Daha adamın tipi sanı yok ortada hangi teknoloji yakalatabilir robot resmi bile yok eldeki tek kanıt ordan geçtiği ve belkide oda doğru değil ben olaylarn ince ayrıntısını bilmiorum sormadım zatn ben polis deilim bana söyleneni yapmaya çalıştm...

Herkes konuyu aynı yere getirior bu yazdıklarımı iyi okuyn bütün sorularınıza cevap olacak karakollar bilgi işleme bozulan bir bilgisayarını gönderdimi 1ay bekliolar o yüzden dışardan adam getirip yaptırıp en kısa zamanda çözüme ulaşmak onlar için daha uygun oluor ama güvendikleri birilerini... Yani ankaraya gönderilan şeyler belkide en az 1 2 ay sonra geri dönecek durum ciddi oldğu için şerefsizn bir an önce yakallanması için belkide bu yüzdn benden de yardm istediler bana 14ünde verdiler zatn görüntüler 10una ait yani uğraşmışlar yapamamışlar benden de olumsuz haber çıknca ankaraya gönderdiler... şimdi o bahsettiğiniz teknoloji bakarsnz devreye girer inş. tespit ederler.. nasıl bir teknoloji ben bilmiorum...

hobi olarak yapmıorum hatta polislerin bedava işlerini yapmaktanda keyif almıorum bu konu ciddi olduğu için zatn paylaştm ve sana tavsiyem bir konuya dahil olacaksan önce geçmiş mesajlarını okuman ve ondan sonra yorumda bulunman çünkü sorduğn sorulara cevap verilmiştir bakarsn...  

Başka sorusu olan başka iftira atacak olan başka yalan sölediğimi söyleyen teknolojideen bahsedecek olan varsa ben burdayım..

Bu iğrenç konu üzerinden benim çıkarım için iş yapabilceğimi düşünenleri sadece ALLAHA havale ediorum...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öncelikle belirteyim yazıcağım cevapta bu konuya benzer bi durumla alakası yoktur. Ancak bizimde internet cafemiz var ve beldemizdeki jandarma komutanı bilgisayar ve internet konusunda (mesela telefonla bizden nezaretteki bir suçlunun T.C kimlik no'sunu istemesi gibi) bilgili olmadığından yardım istiyor ve bizde yardımcı oluyoruz. Yani bu tarz şeyler suç olayı olmadığı takdirde olabilecek şeyler. Ama tekrar belirtiyorum kriminal bir durum olmaması kaydıyla

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

yahu beyler hırsızlık gibi bir suç olsa polis çok fazla üzerine gitmez ama tecavüz olayında çok daha fazla uğraşır

gerekirse o marka ve o renk olan bütün araba sahiplerinin evine teker teker gider genede olayı çözer. siz boşuna kasarsınız

o karakolda çözülmezse bursa emniyet müdürlüğüne gider görüntüler olmadı daha büyük yerlere tam teknolojiyi kuran yerlere siz boşuna uğraşmayın bence.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 7046 Toplam Mesaj: 44