folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuran-I Kerim"De Kadın...

Kuran-I Kerim"De Kadın...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    4-en-Nisa
    34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve
    mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve
    koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini
    korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş
    kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız
    bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık
    onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek
    34- Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    2-el-BAKARA 282. Ey iman edenler! Belirlenmiş bir süre için birbirinize
    borçlandığınız vakit onu yazın. Bir kâtip onu aranızda adaletle yazsın. Hiçbir
    kâtip Allah'ın kendisine öğrettiği gibi yazmaktan geri durmasın; (her şeyi olduğu
    gibi) yazsın. Üzerinde hak olan kimse (borçlu) da yazdırsın, Rabbinden korksun
    ve borcunu asla eksik yazdırmasın. Şayet borçlu sefih veya aklı zayıf veya
    kendisi söyleyip yazdıramayacak durumda ise, velisi adaletle yazdırsın.
    Erkeklerinizden iki de şahit bulundurun. Eğer iki erkek bulunamazsa rıza
    göstereceğiniz şahitlerden bir erkek ile -biri yanılırsa diğerinin ona hatırlatması
    için- iki kadın (olsun). Çağırıldıkları vakit şahitler gelmemezlik etmesin. Büyük
    veya küçük, vâdesine kadar hiçbir şeyi yazmaktan sakın üşenmeyin. Böyle
    yapmanız Allah nezdinde daha adaletli, şehadet için daha sağlam, şüpheye
    düşmemeniz için daha uygundur. Ancak aranızda yapıp bitirdiğiniz peşin bir
    ticaret olursa, bu durum farklıdır. Bu durumda onu yazmamanızda sizin için bir
    sakınca yoktur. (Genellikle) alışveriş yaptığınızda şahit tutun. Ne yazan, ne de
    şahit zarara uğratılsın. Eğer bunu yaparsanız (zarar verirseniz) şüphe yok ki bu,
    sizin yoldan çıkmanız demektir. Allah'tan korkun. Allah size gerekli olanı
    öğretiyor. Allah her şeyi bilmektedir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://www.kuranikerim.com/mdiyanet/bakara.htm
    http://www.kuranikerim.com/mdiyanet/nisa.htm

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ee ne var bunda? erkek kadından ustun bır yaradılısa sahıptır zaten. Aklen ve bedenen bu sabıttır.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hey gidi Tuğrul'um hey :) Senin ufaklığın sesi çok tatlıydı telefonda, yazını
    görünce ilk onu hatırladım... Bunu erkeklerin nasıl karşılayacağını biliyorum,
    biraz da bayan müritlerin dikkatini çekmek içindi bu başlık... Birçok müslüman
    kadın bana İslamiyet'i ve kadına kazandırdıklarını övgüyle anlatırken bu ayetleri
    söylediğimde bana inanmaz bir şekilde bakakalıyorlar... Hele ki Türk kadınlarına
    kaybettirdiklerini anlattığımda iyice şaşırıyorlar... Eskiden Türk kadınının Arap
    kadını gibi ezildiğine inanan cahilleri görmek üzüntü verici. Ben yalnızca
    forumdaki bayan müritler ne diyor buna merak ettim...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek

Criminal bunu yazdı:

4-en-Nisa 34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

biyolojik olarak kadın daha ustundur.

1.vucut derileri daha kalındır.bu sayede soguga karsı daha direncli olurlar...

2.kadınlar kansere ( gogus kanseri dısında) erkeklerden daha az yakalanırlar....

3.erkek bebek olumleri daha fazladır..

4.kalp krizi gecirme riskleri cok daha azdır

5.erkeklerin ortalama omru 70 yıl iken kadınların 78-79 dur....

6.son yapılan deneylere gore kadınlar acıya daha dayanıklıymıs.....

bunları ben sallamıyom ben solemiyom bana yuklenmeyin....:))

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    :) ha o zman problem yok hacı.
    bu arada ragmendous demek ıstedıgım guclu olmaktır. Ornegın bır kadın ne kadar kalın derılı olursa olsun bı tarafına bısey olsun ornegın elını kestırsın 40 gun cırcırcır dırdırdır tantana yapar durur. Erkekse uzerınde durmaz olayın. Sorulursa cevap verır. Ben sahsen oyleyım elım ayagım kesık ıcınde (meslek ıcabı bıçağı çok kullanırım (donercı deılım:))her tarafımda bı sekılde kesıkler olusur) ama elıne ne oldu sorusu sorulmadıkca mılletın burnuna sokmam. Kadınlarda ıse durum farklıdır. Anlatmak ıstedıgı anlayabılıyorsun degıl mı?
    Mevzu aslında benım dedıgım gıbı bedenı bırsey degıl o yanlıs bır tarıf psıkolojık olarak guclu olma durumu. Senın yorumun dogrudur elbette bende ona dayandırarak soyluyorum bu sozlerı. Yanı bende senın yalancınım..:)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

ee ne var bunda? erkek kadından ustun bır yaradılısa sahıptır zaten. Aklen ve bedenen bu sabıttır.

bedenen demisssin ama; psikolojik olarak desen olacaktı de mi?

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    zaten üstteki yazıyla durumu duzelttım kardes.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IsLaMiC_ForCe
    IsLaMiC_ForCe's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Criminal, Kuran kadini kesinlikle olmasi gerektigi noktaya yakisir bir sekilde yerlestirmistir. Ticaretle ugrasacak olan evini gecindirecek olan bundan sorumlu olan erkektir, sorun var mi burada ? Yok sanirim.. Ne var canim kadinda calisamaz mi vs. diyeceksiniz, ALLAH askina birakalim bu tarz demagojileri, kadinin calismasinda bir sorun yok, var diyen Hz. Hatice'nin hesabini versin.. Fakat doga geregi bu böyledir, burada da bunu kastederek erkeklerin üstün oldugunu söylüyor..

Bakin üstünlük anlayisini su sekilde anlamalisiniz, simdi kadin-erkek esittir dersem hani nerede esitlik bak senin Kutsal Kitabin böyle diyor diyeceksiniz, bu, bütün irklar bütün insanlar esittir gibi ütopik ve bilimsel olmayan bir sonuca paraleldir.. Yaratilis, doga, yüzyillarca süren evrim vs.. Bilimsel, adil ve gercek olan sudur, evet tüm irklarin esit olmasi gibi kadin-erkek de esittir, ancak esitlik hak ve hukukundadir.. ALLAH, zaten burada bunu söylüyor, kimini kiminden üstün yaratmistir, aslinda burada edilgen olan ALLAH'tir, cümlenin etken olmasi sizi yaniltiyor, Kuran'da bununla cok sık karsilarsiniz..

Cinsiyet konusunda birinin birinden üstün olmasi gerekiyordu öyle oldu, erkek ile kadinin dogadaki misyonuna uygun yaratilis ve görevleri verildi.. Dayak olayina geliyorum.. Kim bana ALLAH'in en son izin verdigi bu dayaga gelecek kadar esiyle sorun yasadi, ve kac kisi daha ALLAH'in izin vermedigi yerde elini kaldirdi, eminim cogu kisi.. Eski geleneksel din anlayisinin kafalarda olusturdugu parazitlenmeden dolayi mesela Diyanet mealinde ayet bu tarz yazilmistir, hani iyi kadinlar itaat edenlerdir vs.

Arkadaslar, Cuma Namazi farz edildiginde kadinlar üzerine de farz iken, onlari Cuma'ya layik görmeyen bir anlayistan biz dinimizi miras aldiysak, 3 bos ol demeyle bosayabilecegimize inandiysak, ALLAH'in cuma namazi gibi bir toplumsal ibadet olayinda bile ayirmadigi kadin-erkek kullarini, insanoglu ayirmissa, insanin yaptigini ALLAH'tan niye soruyorsunuz ? Sorun Din'de degil, hicbir zaman olmadi, sorun dini anlama anlayisinda ve dini anlayanlarda, ALLAH'in yardimi yakindir insAllah..

Müslüman erkekler ve müslüman kadınlar, inanan erkekler ve inanan kadınlar, söz dinleyen erkekler ve söz dinleyen kadınlar, doğru sözlü erkekler ve doğru sözlü kadınlar, sabreden erkekler ve sabreden kadınlar, saygılı erkekler ve saygılı kadınlar, yardımsever erkekler ve yardımsever kadınlar, oruç tutan erkekler ve oruç tutan kadınlar, iffetli erkekler ve iffetli kadınlar, ALLAH'ı çok anan erkekler ve çok anan kadınlar; işte ALLAH onların hepsine bağışlanma ve büyük bir ödül hazırlamıştır. 33/35, KK

"Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
Toplam Hit: 4267 Toplam Mesaj: 18