folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuran-I Kerim"De Kadın...

Kuran-I Kerim"De Kadın...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tiAgO
    tiAgO's avatar
    Erkek

islamic force'a katılıyorum, kadınlar şimdi bu haldelerse suçu dine atmak yerine, gelenek görenekleri dinleştirenlere atmak lazımdır, mesela kadına da farz olan bir cuma namazı olayı. kadına ibadetini devredışı bıraktıran anlayış, daha nelerde kadınları devre dışı bırakmazki, işte gele gele bu hale gelmiş,

yalnız durum böyleyken, islamiyet dışı toplumlarda da kadın, büyük çoğunlukla geri plandadır. herhalde bizde onlara özenip atıverdik ikinci plana hanımları. kim kime özenmiştir, kimler ne yapmıştır pek bilmem bu konuları ama, islamic force'un bahsettiği gibi, eskiden tanınmış hakların şimdi esamesi bile okunmamaktadır, kimbilir arap milliyetçiliği ve geleneği daha nelerin nelerin üstünü örtüvemiştir ?

-_tiAgo_ -
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    negro
    negro's avatar
    Erkek
    hadi benimde bir yardımım olsun :) neden kadınlara cuma namazını vermediler :) ilk cuma namazı bir seferi durumda farz oldu ve o sırada kadınlar yoktu o kafilede bu yüzden anlaşılma böyle oldu ikinciside cuma namazını kıldıktan sonra yeryüzüne dağılıp rızkınızı arayın ayetinden dolayı çalışmakta erkeğe ait ya burdanda bir sonuç çıkarılmış eh artık yorum sizin :)

seni sevmeden çok önce nefret etmiştim dünyadan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IsLaMiC_ForCe
    IsLaMiC_ForCe's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

tiAgO kardesim beni anladigi icin ve soruna ayni pencereden bakabildigi icin sevindim, insallah daha fazla insan bizim gibi bakmaya baslayacak ve sorunlari ortaya daha becerikli koyacak.. arap milliyetciligi tezin benim yazmadigim ama üstüne vurgu yaptigim seydi sen de ayni seyi ifade etmissin, ne güzel..

tiAgO bunu yazdı:

islamic force'a katılıyorum, kadınlar şimdi bu haldelerse suçu dine atmak yerine, gelenek görenekleri dinleştirenlere atmak lazımdır, mesela kadına da farz olan bir cuma namazı olayı. kadına ibadetini devredışı bıraktıran anlayış, daha nelerde kadınları devre dışı bırakmazki, işte gele gele bu hale gelmiş,

yalnız durum böyleyken, islamiyet dışı toplumlarda da kadın, büyük çoğunlukla geri plandadır. herhalde bizde onlara özenip atıverdik ikinci plana hanımları. kim kime özenmiştir, kimler ne yapmıştır pek bilmem bu konuları ama, islamic force'un bahsettiği gibi, eskiden tanınmış hakların şimdi esamesi bile okunmamaktadır, kimbilir arap milliyetçiliği ve geleneği daha nelerin nelerin üstünü örtüvemiştir ?

"Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aGaRTa
    aGaRTa's avatar
    Erkek

indirilen din le önümüze sunulan din aynı degildir..........

Ne DeRSeK DoGRuDuR... WeSSeLaM...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    aGaRTa bunu yazdı:

Sen kim oluyorsunda böyle birşey söyleyebiliyorsun.

Sıfatın ne senin?

Kanıtın ne???

Öyle her önüne gelen sallarsa ne olur bir düşünün.

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LawLess
    LawLess's avatar
    Erkek
    joe tasavvuf da yaşayan birimisin sadece bunu söyle yeterli..

Bu sizin hayatınız, ve her dakika bir dakika daha azalıyor... Gerçekler bizi özgür kılar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek
    aGaRTa bunu yazdı:

Kötü niyettli mi söyledin yoksa iyi mi bilmiyorum ama

HAKKlısın  aradan yaklaşık 1400 sene geçti aklı eren ermeyen herkes biyorum yaptı

gelenekler dine karıştırıldı vs. şuan bunlarla harmanlanmış bi müslümanlık inancı var

İyi yere değinmişsin......

Hicri yüzyılın başında görevine geçen müceddid(yenileyici)ler bile bu yüzden geliyorlar.

Kuran ve kütüb ü sitte hadis kitabı samimi olana yeterli bi kaynaktır

Tekrar ediyorum Kur an ve Kütüb ü sitte sapa sağlam   Fakat  Halkın olşturduğu inanç.....

-
Toplam Hit: 4274 Toplam Mesaj: 18