Kurban Bagislari 2020

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar

Kurban kesemeyip vekalet vermek isteyenler, ya da tam hisse parasini desteklemeyenler, ihtiyac sahiplerine yardim etmek isteyen arkadaslar icin güvendigim Ankara ve Istanbul belediyelerinin konserve et ve kiyma bagisi yapabilirler.

Istanbul Icin https://istanbulvakfi.istanbul/

Kaynak: https://twitter.com/Mrt_Ongun/status/1287003530755178504

Ankara icin https://www.afiyetver.com/

Kaynak: https://twitter.com/mansuryavas06/status/1286727317939683328

Ben maalesef devlet kurumlarina ya da diger özel kurumlara hic güvenmiyorum. 15 temmuz gazileri icin bile toplanan paralarin ne oldugu belli olmayan bir yere yardim yapmayi dogru bulmuyorum. Benim gibi düsünüyorsaniz, yardiminizin ihtiyac sahiplerine gitmesine emin olmak istiyorsaniz bu üstteki kurumlara bagis yapabilirsiniz.

Istanbul'da sanirim tam hisse olarak aliyorsunuz. Ancak ankara'da cesitli sayida konserveleri secebiliyorsunuz.

Yurtdisinda yasayan arkadaslar kredi kartlariyla kolayca ödeme yapabilirler

Bir ihtiyac sahibini sevindirmek sizin elinizde!

Simdiden yardimlarinizi Allah kabul etsin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Şahsi fikrim hiçbir devlet kurumuna bu tarz bağışların yapılmaması yönünde hocam.

Kurban bağışı diye verilen paraların yunanoğlu ve saz arkadaşlarına rakı sofrası olarak dönme ihtimali yüksek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Şahsi fikrim hiçbir devlet kurumuna bu tarz bağışların yapılmaması yönünde hocam.

Kurban bağışı diye verilen paraların yunanoğlu ve saz arkadaşlarına rakı sofrası olarak dönme ihtimali yüksek.

güvenecek kimse kalmadı, önemli olan niyet , bu arada mansur başgana güvenim sonsuz.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

2.sinin kurbanla alakası yok hocam bir yanlş olmasın. ankara sadece koserve et filan dağıtmak için bağış topluyor. müslümanlıktaki kurbanın yerine geçmez yani.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Ben Mansur baskan'a daha cok güveniyorum hocam.. Ayrica bu kurban yardimlariyla ilgili bilgilendirmeler yapiliyor. Elbette %100 emin olamazsin ancak yine de bu iktidardan 1000 kat daha güvenilir. Bugün bir firma kizilay üzerinden amerikada lüks yurt yapiyor ve "vergiden kaciniyorsa" buna da kizilayi alet ediyorsa, günahimi bile vermem onlara.. Terchine saygi duyarim.. Yapabiliyorsan zaten elden vermek en mantiklisi. Benim gibi yurtdisinda olup yardim edemeyen, kurban kesemeyenler icin daha cok bu konuyu actim.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

2.sinin kurbanla alakası yok hocam bir yanlş olmasın. ankara sadece koserve et filan dağıtmak için bağış topluyor. müslümanlıktaki kurbanın yerine geçmez yani.

Aciklamada söyle yaziyor hocam

Şimdi, mübarek Kurban Bayramı öncesinde yeni bir iyilik hareketi daha başlatıyoruz. Amacımız aynı: Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın… Yine birimizin fazlalığı, diğerimizin eksikliği olmasın. Kimse mahzun kalmasın, hiçbir çocuk besinden uzak büyümesin.

Ayrica IBB de ayni sekilde konserve olarak dagitacak. "1 hisseden elde edilen 15 konservenin 14 adedi ihtiyaç sahiplerine, 1 adedi arzu ederse bağışçısına ulaştırılacaktır.

Ama dedigin gibi de olabilir, yanlis bilgilendirme yapmak istemem..

"

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Kurbanda büyük başa en fazla 7 hissedar olur en az 1. Küçük başta tam hatırlayamadım. Bu yapılan yardımda 7de1 fiyatı veremiyorsan kurban yerine geçmez. O yüzden ibadeti yerine getirdim diyemezsin. Yardımını gene yap ama tv lerde hiçbir özel veya kurum firmalarına karınca boyutunca inancım yok. Ayrıca kurban kesme ibadeti zamanla zenginlerin yaptığı cins adete dönüyor. Bildiğimiz klasik kurban kesme ibadetinin farzları zamanla aşınıyor. Şurada 20-30 yıla bu gidişle ibadet kalmıcak

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

doğru,öncesinde 10-15 yıldır yenenlerin haddi hesabı olmayınca,insan inanmıo tabii 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Kurbanda büyük başa en fazla 7 hissedar olur en az 1. Küçük başta tam hatırlayamadım. Bu yapılan yardımda 7de1 fiyatı veremiyorsan kurban yerine geçmez. O yüzden ibadeti yerine getirdim diyemezsin. Yardımını gene yap ama tv lerde hiçbir özel veya kurum firmalarına karınca boyutunca inancım yok. Ayrıca kurban kesme ibadeti zamanla zenginlerin yaptığı cins adete dönüyor. Bildiğimiz klasik kurban kesme ibadetinin farzları zamanla aşınıyor. Şurada 20-30 yıla bu gidişle ibadet kalmıcak

olay bu değilmiydi zaten müdür

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kurbanın amacı fakirlere yesin ama nedense derin dondurucular yiyor sonrada ayy kurban kesmedinizzzzmiiii

Amacına göre kesenlere lafım yok ama çoğu buzdolabı müslümanı.

Unutmadan tanrılar kurban istiyormuş @wert ne diyorsun bi tavukta bizmi kessek

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Baya önce çocuk esirgeme kesim yapıp bağış olarak kabul ediyordu . O zamana kadar çok rahat + sorunsuz okuyordu . Evin etrafında kesme şansımız yok ,olsada benim çevrenin %60ı benden zengin a k onlaramı et yedirecem... 

Kurban kesim yeri sıkıntı.  Hem aşırı kalabalık hem benim kurban eti dağıtacak yerim varla yok arası . Evi ,arabası ,işi olan adama et vermek istemem 

Baya zamandır TSK mehmetçik vakfı kurban bağışı yapıyorduk.  

Bu sene mantıklı bir yer çıkarsa oraya geçebilirim.  

Tsk. Bağışımı yaparım ama kurban için düzgün kaynak iyi olur . 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 3867 Toplam Mesaj: 38
kurban bagis kurban bayrami