folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kuyumcular Çok Kazanıyorlar, Fikir İstiyorum.

Kuyumcular Çok Kazanıyorlar, Fikir İstiyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Çeyrek altında 5 lira almıştılar bir seferinde. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

eski tarihli altın neden ucuz diye kuyumcuya sormuştum, fatura kdv ile ilgili bi durum olduğunu söylemişlerdi, aşınma olayını burda sizlerden duydum.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Süs eşyası kullanımında ,Altın, doğal olarak nasıl aşınır ki(fiziken müdahale edip, kesip biçmedikten sonra)? Üzerinden altın tozu mu kalkıyor? Hadi, Ter içindeki yağasitleri gibi, vb asitler çözüyor diyelim, görece mantıklı(?)da, o kadar oynak olmaması lazım.

Altın'ın farklı element'lerle mineral(bu da ne demekse) ,bileşik(birleşik?) Hâlleri, farklı kimyasallarla fiziksel çözülmeye uğruyor, wiki'den okuduğum bi takım ifadelerden anladığım, ama çok özel bileşim onlar, sistematik olarak bakarsak. Süs eşyası olarak Kullanım'da olanlar değil ki. 

RitmFarbRacourci tarafından 29/Haz/19 16:06 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

gram altın al kafan ağrımasın.özel kapalı paketlerde olabiliyor bazıları.alım satım farkı az olur ve eski yeni tarih olayı olmaz .(benim fikrim).

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

gram altın diye bir şey var ne diye evham yapıyorsun. şitres yapma relaxxxx

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Dovizcilerde çeyrek altın falan kuyumcudan daha ucuz. Aklınızda olsun onlardan alın. Bozdururken de daha iyi fiyat veriyorlar 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

düğün, nişan gibi altın takmak zorunda değilseniz fiziki altın yerine bankadan alın. eski yeni derdiniz olmasın.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    asi_mali bunu yazdı

gram altın al kafan ağrımasın.özel kapalı paketlerde olabiliyor bazıları.alım satım farkı az olur ve eski yeni tarih olayı olmaz .(benim fikrim).

hakikaten sitelerde baktım alım satım farkı çok az, keşke bunu daha önce öğrenseydim

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı
    asi_mali bunu yazdı

hakikaten sitelerde baktım alım satım farkı çok az, keşke bunu daha önce öğrenseydim

Bence en temizi fiziki dolar olarak kenarda tut. Hem Türkiye'nin enflasyonundan korunmuş olursun hem de yok eskiymiş, yeniymiş uğraşmazsın.

GusFring tarafından 29/Haz/19 16:09 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı
    asi_mali bunu yazdı

Bence en temizi fiziki Dolar olarak kenarda tut. Hem Türkiye'nin enflasyonundan korunmuş olursun hem de yok eskiymiş, yeniymiş uğraşmazsın.

Dostum bu da kağıt(?)parçası değil mi, ya bir gün bu kağıdın sahipleri kağıt için hükümsüz'dür derse ne olacak. Ben arkasında durmuyorum derse, ne olacak. Bundan sonra, bu mal ve hizmetleri şu kağıttan satıyorum derse ne olacak? Dolaşıma yeni banknot sokarsa ne olacak?

Ama Kıymetli Metal öyle mi? işte onu da taşıması sıkıntı. 

BitCoin veya benzerleri diyeceksin, e bunun da kullanım alanları, bütüne baktığında sınırlı kullanımı var. 

Merak ettim, dünya savaşına yada -larına katılmamış ferah içinde bir bölge kara parçası var mıdır? @GelecekÇi nerelerdesin? 

RitmFarbRacourci tarafından 29/Haz/19 16:26 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2128 Toplam Mesaj: 25
altın sahtekar kuyumcular adi kuyumcular eski tarihli altın