Kuzey Kore Amerika Siber Savaşı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Haberlerde duyduğum üzere sony'nin hacklenmesi ile amerika kuzey koreye savaş açacağını öne sürüyor ayrıca kuzey koreninde böyle bir durumda beyaz sarayı hackeleyeceğini söylemiş. Bu savaş sanırım çıkar politikası gibi birşeyler içindir diye tahmin ediyorum

Sormak istediğim bir kaç soru var bu konuda. 

Böyle bir siber savaşta yer alsanız hangi tarafı seçerdiniz ? neden ?

Tarafınızı seçip saldırıya başlasanız ilk başta hangi yeri hacklemeyi düşünürdünüz ? Zararın çok olması ve yapısal olarak kolay görünen zaaf noktaları varmı ? Ülkelerin

Haberin kaynağı..

http://www.tamindir.com/kuzey-kore-ve-amerika-siber-savasa-dogru-gidiyor_h-8182/

Not: Konu geyiğe müsait ama bilişim yönü olduğu için soruyorum :D

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Bu teknolojinin temelini hangi ülke atmışsa o kazanır.

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

O manyak koreliyle başa çıkılmaz arkadaş.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

Ben buna katılmıyorum. Yazılım teknoloji kimsenin tekelinde değil kimin daha çok önem verip emek harcadığı ile alakalı, bu durumda ambargo altındaki ülkeler ellerindeki kısıtlı imkanları sonuna kadar kullanacaklardır.

Diğer bir değiş ile; elindeki teknolojiyi bir adım öteye taşıyabiliyorsa bu konuda diğer ülkelere göre çok daha fazla çaba sarfedecektir.

Bir örnek vermek gerekirse, iran insansız hava araçları konusunda bilgi, teknoloji, tecrübe ve deneyime sahip değildi, bizim yapamadığımızı onlar yaptılar. Erbakan'ı dinlediler(! videosu) yeniden keşfetmek yerine varolan teknoloji ele geçirme konusunda kendilerini geliştirdiler.

MuTReFT tarafından 23/Ara/14 10:30 tarihinde düzenlenmiştir

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

teknolojinin temelini atmaları en iyi oldukları anlamına gelmez bence fakat yinede kore amerikadan iyimidir tartışılır tabi.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kuzey Kore devlet mi amk. Çin ve Rusya sömürgesi bir ülke.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

1. soruna göre ikisinin arasında olan birşey

beni ilgilnedirmiyor neden taraf seçeyim. ne halleri varsa gördünler. ancak illa seç diyorsan koreyi seçerdim

çünkü Abd bizim her özelimize girdiğine göre biraz çeksin adiler :) onlarında sırları ortalığa yayılsın çok orjinal şeyler çıkar. üstelik. abdnin sırları dönkülürse bütün dünya ülkeleri nasiplenir. ama koreyin sırrını kim ne yapsın. kendi kendine bir ülke.

hancleseydim bir yeri,    tabiki sorduğun şeye bak istikbarat örgütlerinden daha iyi yermi olur.

zaten herkesin bildiği şeyler ama bunun kanıtları olsa kötümü olur.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

https://eksisozluk.com/kuzey-kore-ordusu-not-defteri-bolugu--4639363?a=popular

Bu adamlar mı teknolojik savaş gerçekleştirecek? :) ABD yaptığıyla kalır, Kore 1-2 nara atar susar.

Austen tarafından 23/Ara/14 14:50 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

koreli dedin mi bi duracaksın aga götü yere yakın olandan korkacaksın diye boşa dememişler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

amerikanın amk

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 8410 Toplam Mesaj: 27