folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder LAN Kablom Var Dizüstünden Masaüstü Bilgisayarıma Bağlantı Kuramıyorum (Acil Yardım)

LAN Kablom Var Dizüstünden Masaüstü Bilgisayarıma Bağlantı Kuramıyorum (Acil Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadaşlarım,

Benim Windows XP masaüstü bilgisayarım var dayı oğlu dizüstü getirdi bi aralar bağlantı kurup oyun oynamıştık ama ben uzun bir süre önce format attım ayarlar gitmişti uzun zamandırda hiçbir bilgisayar arasında bağlantı kuramadım.

Lan kablosu var ethernet kartlarımız sağlam çalışıyor, iki pc'de XP fakat nerden nasıl bağlantı kuracağız? Karşılıklı oyun moyun oynayacağız belge aktaracağız sıfırdan başlayarak anlatabilirmisiniz?

Biraz acil ustalar, yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden....

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lenova
    lenova's avatar
    Erkek
    bızde yapamıorduk .W aynı sorun bızdede var
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

hocam kablon cross over olarak hazırlanmadıysa bağlanamazsın

bu arada bağlantı şekli:

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lenova
    lenova's avatar
    Erkek
    :D hocam bız gıttık hazır aldık  makas falan yok  çalışıor kablo bağlanmıor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sorun şu,

ÇALIŞMA GRUBU oluşturmadan kaynaklanıyor ağ ayarlarında ÇALIŞMA GRUBU'nu gösterden kaynaklanıyor

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    Sağ alt köşede ağı bağlı olarak gösteriyo mu?

Hayat Senin Başkalarına Bırakma!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Eğer kabloyu sadece bilgisayardan bilgisayara baglıyorsun (hub, modeme girmeden) kabloların çapraz baglantılı olmalıdır.

Onuda yeni kablo ve rc45 alarak kendin yapabilirsin. Ya da aldığın yere belirterek o baglantısını çapraz olarak yapmalı.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek

bu işlem için öncelikle ağ bağlantılarına gireceksiniz ve Ev veya Küçük iş yeri ağı kur'a tıklayın. sonra iler ileri deyin ama çalışma grubu adlarını her iki bilgisayarda da aynı girin.

arkadaşlar kablonu değiştir demşiler zaten yanlış kablo olsa öneden de bağlayamazdın onun için onları dinlemene gerek yok :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    muhammedonur bunu yazdı:
    -----------------------------

bu işlem için öncelikle ağ bağlantılarına gireceksiniz ve Ev veya Küçük iş yeri ağı kur'a tıklayın. sonra iler ileri deyin ama çalışma grubu adlarını her iki bilgisayarda da aynı girin.

arkadaşlar kablonu değiştir demşiler zaten yanlış kablo olsa öneden de bağlayamazdın onun için onları dinlemene gerek yok :D

-----------------------------

Eski kabloyu kullandığını nerden biliyorsun. Arkadaşım ağ kurmadan da lan'dan oyunlara veya bilgisayara bağlanıyor merak etme.

Edit;

Güvenlik duvarlarına dikkat edin.. Oyunlar için.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek
    onun bi yerlerine workgroup yazıyodun nereyeydi yaa . bağlantı şekline miydi ya işte ağ kurarken work group yazıyon ya onn gibi bişi yapıyon yeni bağlantı olusturuyon ev ağı yerine WORKGROUP yazıyon devam ediyon kuruyonsonra reset atıyon ve sonra ağ bağlantılarım-çalışma grubu pclerini göster diyon-- oluyodu 

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    Hoca çalışma grubu bilgisayarlarının gözükmesine gerek  yok bağlantı kurulunca oyuna girip oyundayken alt+tab yapıp çıkın bi bakın engelleme fln varsa kaldırın çalışır.Ben hep öyle yapıyom hiç bi sorunda çıkmıyo..

Hayat Senin Başkalarına Bırakma!!!
Toplam Hit: 1785 Toplam Mesaj: 16