Laptop Aşırı Isınma Oyunlarda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

arkadaslar laptop toshıba a-350 22-z modelını kullanıyorum . bılgısayarn orjınalı vısta home premıum ben win7 ultımate kullanıyorumram 4 gb normalde ama win7de 3 goruyo nyse ana gorunuste bu olay oyun harıcınde ısınma yok ama en ufak bır oyunda 1 saat dayanmıyo hemen kendını kapatıyo vistada bole degıldı rahat rahat oynuyodum ha win 7 yı kurmadan oncede kullandıgm 8 aylık surecte 1 veya bılemedın 2 kere kapanmıstır bnun nedenı ne olabılır donanımsal mı yoksa yazılımdan kaynaklannan bır sorun olabılır mı ?

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alkow
    alkow's avatar
    Erkek

Hocam işe fanı temizlemekle başlamalısın bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

alkow bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam işe fanı temizlemekle başlamalısın bence.

hocam nasıl yapılır hıc bılmıyom:S servıse mıversem yoksa halledebılır mıyım:?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

tozdan tıkanmıştır fanı. bi üflet kendine gelsin.

yada sök temizle. termal macununu yenile.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

kardeşimin pc de de aynı sorun wardı en son laptop soğutucu aldık 

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Laptop'u söküp temizlemeye kalkma.. En iyisi bi soğutucu al.. İlerde sorunlar yaratır Chipset uçar gider ekran kartın gider.. :)

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arno
    Arno's avatar
    Erkek

csr288 bunu yazdı:

arkadaslar laptop toshıba a-350 22-z modelını kullanıyorum . bılgısayarn orjınalı vısta home premıum ben win7 ultımate kullanıyorumram 4 gb normalde ama win7de 3 goruyo nyse ana gorunuste bu olay oyun harıcınde ısınma yok ama en ufak bır oyunda 1 saat dayanmıyo hemen kendını kapatıyo vistada bole degıldı rahat rahat oynuyodum ha win 7 yı kurmadan oncede kullandıgm 8 aylık surecte 1 veya bılemedın 2 kere kapanmıstır bnun nedenı ne olabılır donanımsal mı yoksa yazılımdan kaynaklannan bır sorun olabılır mı ?

Aynı sorun bende vardı fan temizligiyle ugraşma bi sogutucu %100 gerekli alman lazım.

Ay Go Yuu Go Wee Go ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bu fanı açsak garantisi gidiyo mu :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

Arno bunu yazdı:

csr288 bunu yazdı:

Aynı sorun bende vardı fan temizligiyle ugraşma bi sogutucu %100 gerekli alman lazım.

sanırım alacam ama garantı bıtmedn gondersem bı baksalar zaten ac gırısndede sıkıntı cıkacak gıbı gorunuyo bı dahada toshiba alırsam 2 olsun

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

csr288 bunu yazdı:

Arno bunu yazdı:

csr288 bunu yazdı:

sanırım alacam ama garantı bıtmedn gondersem bı baksalar zaten ac gırısndede sıkıntı cıkacak gıbı gorunuyo bı dahada toshiba alırsam 2 olsun

hayır hayır sakın soğutucuyla çözebileceğini düşünme. eğer garantisi devam ediyorsa git temizlet termal macunu değiştirsinler. onlar zaten test yapıyolar temizledikten sonra ama devam ederse sorun fanın da bozuk olabilir.  oyuna girdikten 25 30 dk sonra kapanıyordu pc. ben gittim soğutucu aldım asus var bende. soğutucunun etkisi şu oldu: 30 dk'da kapanan pcyi 45dk'da kapanır hale getirdi :D garantim bitmişti benim goturdum laptop servisi vardı avcılarda arkadaşımın önerdiği fanım bozulmuş fanı değiştirdiler. şu an 3 4 saat pes oynuyorum çıtı çıkmıyo ve iç sıcaklık en fazla 75 oluyo. dışardan hissedilmiyor bile. ama tabi bende soğutucu da var.

yani önerim şu: ilk önce götür garantiye baksınlar onlar zaten testlerle düzelip düzelmediğini anlıyorlar. eğer ısınma kapatamasa da seni rahatsız edecek şekilde devam ederse (mesela benim fan ötüyordu uçak motoru gibi :D ) o zaman soğutucuya geç. soğutucu tek başına çözüm olmadı benim için.

asus için not: ben performansından memnunum sadece bu aşırı ısınma sinir bozucuydu o da fan tamir olunca düzeldi. sıkıntı kalmadı. eğer senin de tek sıkıntın ısınmaysa yanlış yönlendirme burdan okuyup toshiba almaktan vazgeçenler olabilir.

Toplam Hit: 1810 Toplam Mesaj: 14