folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop BIOS Dağıttı>>>ÇÖZÜLDÜ

Laptop BIOS Dağıttı>>>ÇÖZÜLDÜ

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

caps lock ışığı kaç kez yanıp sönüyor hocam? 

bir de hızlı hızlı mı yoksa yavaşmı yanıp sönüyor? o ışık sayısı sana hatayı söylüyor aslında.

eğer cidden bios uçmuşsa kurtarabiliriz muhtemelen.

Hocam caps lock ışığı yavaş şekilde sürekli olarak yanıp sönüyor. 

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

İşlemci BIOS'taki yazılımı çalıştırır. Büyük ihtimalle senin bios'un bulunduğu flashta bir terslik olmuş. Yani işlemci gidikse zaten bios ile ilgili hiçbir iş yapamazsın. 

https://support.hp.com/us-en/product/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5059707/document/c02693833 adresindekileri denedin mi?

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

İşlemci BIOS'taki yazılımı çalıştırır. Büyük ihtimalle senin bios'un bulunduğu flashta bir terslik olmuş. Yani işlemci gidikse zaten bios ile ilgili hiçbir iş yapamazsın. 

https://support.hp.com/us-en/product/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5059707/document/c02693833 adresindekileri denedin mi?

Denedim hocam. O işlemleri de yemedi maalesef. Dediğin gibiyse sanki CPU arızalı. Çünkü ışık 2 kez değil sürekli blink yapıyor.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Hocam bilgisayar kendini resetliyor mu sürekli aynı sorun sıvı teması sonrası başıma geldi sanirim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Resetleme yok hocam sadece fan çalışıyor ve capslock blink yapıyor, ekran karanlık.

AYRICA

Az önce bir arkadaş kullanmadığı eski işlemci getirdi deneme için. Sizce deneme görüntü almak için de olsa bu ikisi uyar mı?

benim islemci: AMD athlon 2

AMP360SGR22GM

Arkadaşın işlemci: AMD turion 64 X2

TMDTL58HAX5DC

Sadece test amaçlı işimi görür mü? Sadece bios ekranı alsam yeter CPU arızası olup olmadığını anlamak için.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Ramleri yerinden çıkarıp dener misin, bakalım ne yapacak 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Ramleri yerinden çıkarıp dener misin, bakalım ne yapacak 

Onu da denedim hocam :) tepki yine aynı.

Arkadaştan CPU buldum bitane üste yazdim, sabah vardiyadan çıkacağım, öğlene doğru onu deneyeceğim. Uyar mı acaba

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam aynısı bizde oldu, ekranda sıkıntı varmış, bi arkadaşında başına geldi, işlemciyi takarken bacakları eymiş tabi çalışmıodu. pc tamire götürdük bacakları düzelttiler sonra calıstı

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

O zaman ben ekranı harici bağlayıp test edeyim ondan da emin olayım.

Teşekkür ederim herkese.

Ama hala önerileri bekliyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bu sorun gpu'dan da yapıyor olabilir. Oda aynı sorunu yapıyor hp'de