folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Laptop Pilinin Ömrü Uzasın Diye Pili Çıkarmak ?

Laptop Pilinin Ömrü Uzasın Diye Pili Çıkarmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek

Laptopu desktop gibi kullanacaksanız bataryayı %40 dolu ve 15 C sıcaklıkta bir kenarda tutup, 1 hafta ve 1 ay arası bir sürede doldur boşalt yaparak koruyabilirsiniz. Bu değerlere ve sürelere dikkat ettiğiniz sürece kolay kolay sorun yaşamazsınız ;)

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    batarya elektrikler kesildiginde ups görevi görür ve laptopu korur. Kullanmamanız zararınıza olacaktır. Ayda 1 kere tam boşaltıp yeniden %100 doldurun bi problem yaşamazsınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

ZyreX bunu yazdı:
    -----------------------------

hajı atıyorum,HP bunu düşünememiş midir ? Mesela,notebook müşterisinin pili kullanıyorken elektriğe takabileceğini tahmin etmiştir her halde..Mantıken elektrik kullanmaya başlayınca pili şarj ettikten sonra hiç kullanmaması gerekir.Pilin devre dışı kalması gerekir.

Pilin ömrünün kullandıkça bitmesi gerekir,yani ne kadar kullanırsan o kadar ömrü kısalır.Prize takılı iken bataryanın takılı olmasının ömrünü bitirmeyeceğini düşünüyorum.Zaten batarya da garanti süresinde bir sakatlık olursa garanti kapsamında olması gerekir diye biliyorum.Garantiye girerse üretici böyle bir şey olsun istemez heralde.

ilk paragrafta bahsettiğin olay tamamen doğru gerisini okumdım zaten batarya çıkartmak şehir efsanesi. 2 yıldırdır bataryayı çıkartmadan kulanıyorum hiçbir şeyin olduğu yok. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ulutoyun
    Ulutoyun's avatar
    Erkek

Bataryaların da ömrü bitecek ki firma da yedek parça satabilsin :)

Ayağın topal olsun yüreğin olmasın lenk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

kullanmayacaksan zaten ne anlamı var pilin hacım xD

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:

hacı okuduğum bir makalede(laptobu aldığımda baya kurcalamıştım ortalığı)yabancı kaynaklıdır bu arada ing idi.adam demiş şalter gibi bişey mi ne var yeni laptoplarda.Pil tam şarj olduğunda pile giden gücü kesip ac power a geçiriyor Laptobu böylece pil ömrüne dokunulmamş oluyor.Link istemeyin hatırlamıyom nerden bulduğumu:)

acaba bizim laptop da duna uyumluımudur nasıl öğreniriz

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Hacı tak çıkart uğraşma.. Zaten pil tam doluysa pil kullanılmıyor. Bir de elektrik kesilirse pil yokken ne olacak? Adamlar pilli yapmış işte, kullan. Ben 2 senedir kullanıyorum böyle, hiçbirşey olmadı. Pili kullanmamaya gayret et. Casper.

Uğraşmana değmez valla, bozulursa laptop aldığın paranın bilmem kaçta biriyle bi pil alırsın..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    IRET bunu yazdı:

Branxian bunu yazdı:

Benim pil hep laptopta takılı. Bir proje hazırlarken olduda elektrik gitti. Proje gideceğine pil gitsin daha iyi arkadaş.

çok zor değil arkadaşlar pil haznesini açabilir içindekileri değiştirebilirsiniz, biraz lehim işi olur o kadar, o pilleri nereden buluruz diyeceksiniz :) dealextremeden bulursunuz, volt amper değeri tutsun ebatlar uysun hiç sorunsuz çalışıyor.

edit: buyrun

http://www.youtube.com/watch?v=Wr5yERNPOag 

Bu yontem hiç akıl karı değil.profesyonel ellerde yapılmaı lazım bence.çünkü patlama riski olabilir.her pili tanımıyor makineler.ayrıca ömür bakımındanda orj pile göre baya bi kısa oluyor.ama çok iyi çakma kaliteli piller oluyor onlar tercih edilebilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

FCN bunu yazdı:
    IRET bunu yazdı:

Branxian bunu yazdı:

Benim pil hep laptopta takılı. Bir proje hazırlarken olduda elektrik gitti. Proje gideceğine pil gitsin daha iyi arkadaş.

çok zor değil arkadaşlar pil haznesini açabilir içindekileri değiştirebilirsiniz, biraz lehim işi olur o kadar, o pilleri nereden buluruz diyeceksiniz :) dealextremeden bulursunuz, volt amper değeri tutsun ebatlar uysun hiç sorunsuz çalışıyor.

edit: buyrun

http://www.youtube.com/watch?v=Wr5yERNPOag 

Bu yontem hiç akıl karı değil.profesyonel ellerde yapılmaı lazım bence.çünkü patlama riski olabilir.her pili tanımıyor makineler.ayrıca ömür bakımındanda orj pile göre baya bi kısa oluyor.ama çok iyi çakma kaliteli piller oluyor onlar tercih edilebilir.

gp kullan bişey olmaz, quanta(pro2000 2004), dell vostro(2010), hpdv6000(yanılmıyorsam), sony vaio (2009) bunlarda değiştirdim ben, sorun çıkmadı, zaten ölçü aleti kullanmayı bilmeyen adam yapmasın, kullanması da çok zor değil bir kaç saat bakıverseniz yeter, bataryaya 60-70 dolar ödemek pek akıl karı değil.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 6216 Toplam Mesaj: 36