folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Laptop Pilinin Ömrü Uzasın Diye Pili Çıkarmak ?

Laptop Pilinin Ömrü Uzasın Diye Pili Çıkarmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akbaba59
    akbaba59's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    -----------------------------

hacı fcn ninde dediği gibi her bataryanın bir şarj ömrü vardır. sen bataryayı doldur boşalt yapmadıktan sonra hiçbir problem yaşamazsın. hatta bataryasız kullanmak daha sakat bir durum. şöyle ki o an elektrik dalgalanması ya da ani elektrik kesintisiyle cihazına zarar vermemiş olursun.

aynen,ben de bataryasız kullanıyordum birkaç kere dalgalanma olup da cihaz kapanınca bataryaya döndüm,şöyleki hocam laptop dediğin ortalama 1500 lira,bataryası 100 lira.3 sene sonra bataryanın bittiğini düşün laptobun yanmasından iyidir :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

TheIceberg bunu yazdı:

adeta bir uzman olarak bu konuda goruslerimi soyleyeyim,

7 ayda laptopin pil omrunu bitirmis bi insan olarak

ki artik bilgisayar fise taktigimda bile calismiyodu pilsiz halde

sakin ama sakin pil takili halde sarjda durup da iki gun uc gun acik birakmayin 

7 ayda bi tarafinizda patlar laptop

pilsiz bi sekilde sarja takmanin da hic bi problemi olmaz...

seninki uber extreme bir durum haci.

ben 1.5 senedir kullaniyorum bir sorun yok cogu kisideki gibi :)

24 gun hic kapatmamisligim var laptopu pil takili halde sarja olupta.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

FCN bunu yazdı:
    IRET bunu yazdı:

Branxian bunu yazdı:

Benim pil hep laptopta takılı. Bir proje hazırlarken olduda elektrik gitti. Proje gideceğine pil gitsin daha iyi arkadaş.

çok zor değil arkadaşlar pil haznesini açabilir içindekileri değiştirebilirsiniz, biraz lehim işi olur o kadar, o pilleri nereden buluruz diyeceksiniz :) dealextremeden bulursunuz, volt amper değeri tutsun ebatlar uysun hiç sorunsuz çalışıyor.

edit: buyrun

http://www.youtube.com/watch?v=Wr5yERNPOag 

Bu yontem hiç akıl karı değil.profesyonel ellerde yapılmaı lazım bence.çünkü patlama riski olabilir.her pili tanımıyor makineler.ayrıca ömür bakımındanda orj pile göre baya bi kısa oluyor.ama çok iyi çakma kaliteli piller oluyor onlar tercih edilebilir.

gp kullan bişey olmaz, quanta(pro2000 2004), dell vostro(2010), hpdv6000(yanılmıyorsam), sony vaio (2009) bunlarda değiştirdim ben, sorun çıkmadı, zaten ölçü aleti kullanmayı bilmeyen adam yapmasın, kullanması da çok zor değil bir kaç saat bakıverseniz yeter, bataryaya 60-70 dolar ödemek pek akıl karı değil.

dv6000 elinde kalmadıysa diğerleri problem değil zaten :D    

olsun ben yinede söledimde göze alan yapsın işte daha hesaplı oldugu gerçek ama eldeki bulgurdan olmamak lazım 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

FCN bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

FCN bunu yazdı:
    IRET bunu yazdı:

Branxian bunu yazdı:

Benim pil hep laptopta takılı. Bir proje hazırlarken olduda elektrik gitti. Proje gideceğine pil gitsin daha iyi arkadaş.

çok zor değil arkadaşlar pil haznesini açabilir içindekileri değiştirebilirsiniz, biraz lehim işi olur o kadar, o pilleri nereden buluruz diyeceksiniz :) dealextremeden bulursunuz, volt amper değeri tutsun ebatlar uysun hiç sorunsuz çalışıyor.

edit: buyrun

http://www.youtube.com/watch?v=Wr5yERNPOag 

Bu yontem hiç akıl karı değil.profesyonel ellerde yapılmaı lazım bence.çünkü patlama riski olabilir.her pili tanımıyor makineler.ayrıca ömür bakımındanda orj pile göre baya bi kısa oluyor.ama çok iyi çakma kaliteli piller oluyor onlar tercih edilebilir.

gp kullan bişey olmaz, quanta(pro2000 2004), dell vostro(2010), hpdv6000(yanılmıyorsam), sony vaio (2009) bunlarda değiştirdim ben, sorun çıkmadı, zaten ölçü aleti kullanmayı bilmeyen adam yapmasın, kullanması da çok zor değil bir kaç saat bakıverseniz yeter, bataryaya 60-70 dolar ödemek pek akıl karı değil.

dv6000 elinde kalmadıysa diğerleri problem değil zaten :D    

olsun ben yinede söledimde göze alan yapsın işte daha hesaplı oldugu gerçek ama eldeki bulgurdan olmamak lazım 

ortalama 5 usd ye halloluyor çıkarması biraz dikkat ve sabır işi, takması da öyle tırnakları kırarsanız bir daha pili açamazsınız, ama önemi yok yapıştırın gitsin :) zaten bi daha bitince o model eskimiş olacak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

yeni aldığımda çok söyleyen oldu aynı muahbbeti...

takmadım kimseyi sürekli pil takılı ve şarjda 4.yılınada dolduruyo..

anlıcan şehir efsanesi...bu arada makine LG

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
Toplam Hit: 6217 Toplam Mesaj: 36