folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptopdan Rrrrrrrr Diye Ses Gelmesi

Laptopdan Rrrrrrrr Diye Ses Gelmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Selamlar. Laptop dan hiç alakasız yerlerde rrrrrrrr diye anlık ses geliyor.Bu yüksek çözünürlüklü bi video olsun yada düşük çözünürlüklü video olsun.Ses donanımdan değilde hoparlörden geliyor.Hdd sorunu gibi geldi bana ,pc de ki güncelleştirmeleri kapattım ama ekrana kartı güncel olduğuyazıyor. Çok anlık 1-2 saniye gelip gidiyor.böyle bir problem  ile karşılaşan varmı acaba?

edit: laptop markası Asus X555Y

Naruto tarafından 26/Eki/18 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

fanın olduğu yere 3 5 kere parmağınla az sert tıklat. 

pislenmiş temzlik vakti gelmiş 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Standart bir laptop dan dışa ses verecek parçalar : Fan - Hoparlör - Hdd - DvdRw

Karışık yazmışsın okuduuğumu anlamakta güçlük çekiyorum ya da kafa trilyon akşam ondan da olabilir. Sanırım bir video açtığında o ses geliyor. Ses donanımdan değil hoparlör diyorsun sonra hdd diyorsun ekran kartına geçiyorsun oradan :D Bi video çekme imkanın varsa video çek hocam. 

Şayet video açınca o ses geliyor ise ;

Bir yüksek çözünürlük film aç başla dinlemeye ses geldi mi? hemen not al --> 1. rrrrr dk. 3:50 |||| 2.rrrr dk. 4:50 şeklinde.  Sonra bu dakikkalara bak bakalım düzenli sabit aralıklarla mı o ses gelmiş. Ek olarak video bitince atıyorum sat 1. rrr sesi olan dk ya 3:50 yine mi rrrrr geldi heh orada bekle ekolayzır ayarlarını kurcala belki bass dan neyim çıkacak o ses falan filan. Ama tabi öncelik dikkatle sesi dinleyip parça bazlı hedef azalt... 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Standart bir laptop dan dışa ses verecek parçalar : Fan - Hoparlör - Hdd - DvdRw

Karışık yazmışsın okuduuğumu anlamakta güçlük çekiyorum ya da kafa trilyon akşam ondan da olabilir. Sanırım bir video açtığında o ses geliyor. Ses donanımdan değil hoparlör diyorsun sonra hdd diyorsun ekran kartına geçiyorsun oradan :D Bi video çekme imkanın varsa video çek hocam. 

Şayet video açınca o ses geliyor ise ;

Bir yüksek çözünürlük film aç başla dinlemeye ses geldi mi? hemen not al --> 1. rrrrr dk. 3:50 |||| 2.rrrr dk. 4:50 şeklinde.  Sonra bu dakikkalara bak bakalım düzenli sabit aralıklarla mı o ses gelmiş. Ek olarak video bitince atıyorum sat 1. rrr sesi olan dk ya 3:50 yine mi rrrrr geldi heh orada bekle ekolayzır ayarlarını kurcala belki bass dan neyim çıkacak o ses falan filan. Ama tabi öncelik dikkatle sesi dinleyip parça bazlı hedef azalt... 

hocam o kadar alakasız yerlerde bu ses geliyor ki ,video çekemiyorum. bi iki saniye ara ile gelip gidiyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=sPoPR2JYM3w

yukardaki videonun artık 1 2 saniye hali.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Usb lerden olabilir bende yapıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hoparlörler den ses geliyo ve hdd den şüpheleniyorsun, helal olsun :D

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Hoparlörler den ses geliyo ve hdd den şüpheleniyorsun, helal olsun :D

hdd ceyran  girişi  şase  yapmış hacı .

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Harddisk -hoparlör, nasıl olur da etkileşir demişsiniz ama:

laptop`da, Disk ile hoparlör birbirinden çok uzaktalar mi ki?

Diskteki Titreşim, hoparlördeki ses veren zar yapısında titreşime neden olamaz mı?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Bu ses bildiğin hoparlör sesi. Mümkünse ses kartının(tümleşiktir ama) yazılımı ile bir oynaş. Makina kilitlendiğinde takıldığında da bu salak sesi veriyor. Belki findows yüzünden bile olabilir, en temizi baştan bir format, eğer yemezse o zaman donanıma yüklenmek lazım.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Bu ses bildiğin hoparlör sesi. Mümkünse ses kartının(tümleşiktir ama) yazılımı ile bir oynaş. Makina kilitlendiğinde takıldığında da bu salak sesi veriyor. Belki findows yüzünden bile olabilir, en temizi baştan bir format, eğer yemezse o zaman donanıma yüklenmek lazım.

deniyorum hocam.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Harddisk -hoparlör, nasıl olur da etkileşir demişsiniz ama:

laptop`da, Disk ile hoparlör birbirinden çok uzaktalar mi ki?

Diskteki Titreşim, hoparlördeki ses veren zar yapısında titreşime neden olamaz mı?

abi sen hiç titrediği için cızırtı çıkaran hoparlör gördün mü ? ya da duydun mu

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2463 Toplam Mesaj: 28
ses rrrrrrrrrr hdd