folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Lazer Yazıcı Kullanıcı Deneyiminiz

Lazer Yazıcı Kullanıcı Deneyiminiz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, yazıcı almayı düşünüyorum, elimde taaa benim ortaokuldan kalma bir hp 1315 var ama pek kullanamadık şu kartuş sebebiyle, bu yüzden lazerli yazıcı alayım diyorum tavsiye edermisiniz.

arada sırada çıktı alan birisiyim, normal kartuşlar kuruyor, yani yeri gelir 1 ay çıktı almayabilirim memlekete gidiyorum, genelde yazı oluyor renkli hemen hemen hiç ihtiyacım olmuyor.lazerlilerin toneri kurumaz di mi?

Elimdeki yazıcıyı 100tl ye bile satamayacağım için muhtemelen durur onun tarayıcısını kullanayım alacağım lajerli yazıcı da tarayıcısız olsun diyorum sizce?

HP ya da brother alayım diyorum, Bana sadece yazıcı görevi olan toneri doldurulabilen bir ürün önerirmisiniz,- 

Bir de mesela bir yazıcının tonerinin doldurulup dolduralamadığı nerede yazıyor çipli olanlar diyolar kimisi de sınırsız çipli diyor anlayamadım

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Yeni model yazıcılar zor doluyor ama dolum konusunda yine hp taviz veriyor. Diğerlerinde daha zor. Az ç.ıktı alıyorsan HP'nin eski modeli var biraz. M102 alabilirsin ama bunun drum ve toneri ayrıdır. Fazla çıktı almıyorsan avantajına. Sadece toneri değiştirirsin.  

Drum yaklaşık 12.000 sayfa baskısı var.  

Değiştirmeye kalkarsan orjinal olmayanı: 60 - 70 TL arası birşey

Toneri: 1600 sayfa yaklaşık.

Toner değişimi orjinal olmayan 50 TL.  Dolumuda 35 tl civarında.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Sen de ben gibisin hocam ara sıra çıktı aliyormussun. Bu durumda dediğin gibi en iyisi tonerli makina almak. Eğer uzun süre kullanamayacaksan(aylarca) yine de kartuşu söküp poşet içerisinde saklamani öneririm. Ben askerden döndüğümde toner nemlenmis yazmamıştı.

Doldurma işine hiç girme bok gibi oluyor ve pahalı da sayılır. En güzeli muadil toner. Çıktıyı Orijinalinden ayırt edemezsin. Bitmeyen kartuş gibi yerlerde muadil toner satılıyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Listeye epson uda ekleyerek arastir derim. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

https://www.canon.com.tr/for_home/product_finder/printers/laser/i-sensys_lbp251dw/

bunu geçen yıl almıştm. Baskı hızı kalitesi çok güzel wifi özelliği var, 150tl lik double toner ile 7-8k baskı alabiliyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/pantum-p2500-yazici-mono-lazer-yazici-opsiyonel-dolum-imkani-p-BD803663

denk geldi yorumları fena değil araştır istersen

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

hocam pantuma kesinlikle yaklaşma derim sorunlu cihazlardandır.. onun yerine kyocera-fs 1040 alabilirsin. evladiyelik üründür muadil tonerini de 50-60 tl ye bulabilirsin.

https://www.akakce.com/lazer-yazici/en-ucuz-kyocera-fs-1040-mono-fiyati,188914060.html

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Brother hl1111 ya da hl1211 alayım diyorum, tek soru işareti acaba kağıt haznesinin kapalı hazne olmaması sıkıntı olur mu 

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

hp p1102 aldım çok memnunum müridlerin dediği gibi muadil toner alıp geçersin

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Lazer yazıcılar yeniden doldurulabilir toner kitleri konusunda seçiciliği bırakarak standart bir ayar üzerinde anlaşamazlarsa, piyasadan çekilmek zorunda er yada geç kalacaklardır, çünkü son kullanıcı pratik ve kullanışlı ürün istemektedir, firmanın keyfiyetine mahkum olmak istemez. Ben Samsung CLP 315 Renkli yazıcıma toner aldım, paramda boşa gitti, makine sıçtı resmen, toner uyumsuz diyorum firmaya firma kabul etmiyor. Öncesinde dağıtma yoktu, drum kitimde de sorun yok, bunu iyi biliyorum çünkü makine henüz yeni, ömrüne ulaşmadı. (Yani yeni derken az kullanıldı anlamında..)

ShockMan tarafından 21/Tem/20 23:32 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Lazer yazıcılar yeniden doldurulabilir toner kitleri konusunda seçiciliği bırakarak standart bir ayar üzerinde anlaşamazlarsa, piyasadan çekilmek zorunda er yada geç kalacaklardır, çünkü son kullanıcı pratik ve kullanışlı ürün istemektedir, firmanın keyfiyetine mahkum olmak istemez. Ben Samsung CLP 315 Renkli yazıcıma toner aldım, paramda boşa gitti, makine sıçtı resmen, toner uyumsuz diyorum firmaya firma kabul etmiyor. Öncesinde dağıtma yoktu, drum kitimde de sorun yok, bunu iyi biliyorum çünkü makine henüz yeni, ömrüne ulaşmadı. (Yani yeni derken az kullanıldı anlamında..)

Eskiden yazıcı pahalı toner ucuzdu ama daha az kar elde ediyorlardı. Yazıcılarda sağlamdı o zamanlar. Sonra düşündüler biz bu yazıcıyı niye sağlam yapıyoruz dandik yapalım ucuza satalım ama toneri pahalıya satıp daha çok satalım yazıcılarda 2 3 yıl sonra bozulsun Bi daha satalım mantığına döndü.

Lazer yazıcı piyasası zaten Amerikan tekelinde. Hp, Xerox ve Canon hakimiyeti var. 

Zaten HP ve Xerox kendi maliyetlerini düşürmek için sarf malzemeyi ortak üretecekler ama bu son kullanıcıya yansımayacak.

Yine ve Canon parçaaları ortak üretiyor. 

Yani öyle çekilip gitmezler. Ha hp yeni ürün çıkardı doldurulabilir lazer yazıcı ama ondanda yine durumdan kitliyor. 20.000 sayfa ömrü var. 

Toplam Hit: 2064 Toplam Mesaj: 19
yazıcı lazer yazıcı printer