Legend Of Korra

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Avatar: The Last Airbender izleyenler bilir ki çok güzel bir çizgi diziydi. Çok fazla sevilince nicolodeon (sanırım böyle yazılıyor) yeni seri avatar çizgi dizisi çekeceğini belirtmişti. Avatar Legend of Korra başladı. Şu an 6. bölümün altyazısını bekliyorum divxplanetten. Görüşlerinizi almak istiyorum...

Kendi gözlemlerimi belirtiyim:

İlk seri gibi bir tat vermiyor. Zaten büyük bir dünya değil. Avatar aang gibi bir tatdı yok şu ana kadar. Bu seri, aang in kurduğu, bükücüler ile bükemeyenlerin yaşayabileceği bir ülke olan republic city de geçiyor. Yani şu ana kadar alan çok dar.

Biraz daha yetişkilere özel çekildiği düşüncesindeyim.

Korra hava bükemiyor ve bunu öğrenmek için Aang'in en küçük oğlu olan Tenzin'den hava bükmeyi öğrenmeye çalışıyor, Katara hala yaşıyor ve bazı karakterler olan zuko, sokka gibi karakterlerin hakkında pek bir bilgi yok. Bu soru işaretleri için izlettiriyor kendini.

Gene bazı komik sahneler var. Birçok yeni karakterler var ve izlerken eğleniyorsunuz kanısındayım. (Bolin, Tenzinin çocukları ve karısı)

Son 5. bölümde konu biraz Aşk-ı Memnu ya döndü. Korra bildiğiniz orospu rolünü aldı. Sinir bozucu bir bölümdü.

Korra'nın mistik bilgisi "0". Meditasyon yapamıyor, ruhsal dünyaya geçebildiğini göremedik. Ayrıca amon denen eşitlikçilerin başı olan karakter Korra'yı yakalarken bile "avatar state" e geçemedi yeni avatarımız. Katara su bükmeyi korra'ya öğretmesine rağmen korra pek bi bok bilmiyor gibi zira turnuvalarda bile birşey yapamadığı anlaşılıyor.

Yeni çağda sanayileşme olmuş, bunu çok beğenmedim, arabalar biraz kaba kaçtı gözüme.

Amon bükebilenlerden yeteneklerini alabiliyor buda bir soru işareti ve bunun içinde izlediğimi söyleyebilirim.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

aynı tadı vermiyor demem yanlış olabilir. daha 5-6 bölümü yayınlandı o yüzden pek de bişe beklememek lazım. avatar aangin ilk 5 bölümünde de çok da zevkli olduğu söylenemez. zamanla yeni olaylar gelişiyor felan ilerleyen zamanda zevkli oluyor. zaten aynı tadı veremez. arabalar felan icat edilmiş. yani günümüze uzaktan da olsa bi teknolojiden baya bi yaklaşmışlar.
    bakalım aynısı olmasa da elbet daha zevkli olmaya başlayacaktır.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

ilk 5 bölüm tahmin ettiğimden cok daha iyiydi son havabükücü gibi olmıcak o kesin burda 3 elementte usta olan korra havayla uğraşıcak sadece biraz daha kısıtlı bir hikaye ama bence gayet hoş olmuş izlemeye devam :)

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

bence mimikler, konuşmalar eskisi kadar eğlenceli olmasada yine de beni güldürüyor.. yapımcılar seyirciyi eğlendirmeyi iyi biliyorlar. korranın avatar moduna girebilmesine daha var diye düşünüyorum. meditasyon yapmamasını da su bükücü olmasına bağlayabiliriz. ang hava bükücüydü yani keşişti. Budist keşişler bildiğimiz üzerine meditasyonu severler :) daha 5 bölüm yayınlandı. acele etmemek gerek.. :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

abi sen aangin ateş bükmeyi öğrendiği bölümlerden aldığın zevki beklemen çok yanlış. onunda ilk 5 bölümü bu kıvamdaydı, bırak şimdi biraz etrafı, karakterleri tanıtsınlar sonra mevzu başlar.

Sıkılana Game of Thrones, ilk bölümde dahil sıkılmak imkansız.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:
    -----------------------------

abi sen aangin ateş bükmeyi öğrendiği bölümlerden aldığın zevki beklemen çok yanlış. onunda ilk 5 bölümü bu kıvamdaydı, bırak şimdi biraz etrafı, karakterleri tanıtsınlar sonra mevzu başlar.

hacı duygularıma tercuman olmuşsun :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

.

sevişmekten sıkılmaya zaman olmuyor ki :D

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeTRoMaX
    JeTRoMaX's avatar
    Erkek

Bakalım yeni seri nasıl olacak.Nick Digitürk'te var sadece,CNBC-e'deki kuşakta görürüz belki.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

7.bölüm geldi izleyin sarmaya başladı baya :D

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bu gün amerikada 1. sezonun 1 saatlik sezon finali yayınlanacak. Torrentlere abanmaya hazırlanın arkadaşlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

sabırla bekliyecez yeni sezonlarını

Toplam Hit: 3399 Toplam Mesaj: 37