folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lens Kullanan Arkadaslar

Lens Kullanan Arkadaslar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacKeR_tr
    HacKeR_tr's avatar
    Erkek

PowerfuL bunu yazdı:
    -----------------------------

konu dışı olacak ama bende almak istiyorum. astigmat var bide bende. ne öneriyorsunuz. biri 2.50 biri 1.75

hocam snin astigmat kaç bide miyop mu??

Hatalarımla varım, hatta hatasızlıkla gurur duyacak kadar alçalmadım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

HacKeR_tr bunu yazdı:

PowerfuL bunu yazdı:

konu dışı olacak ama bende almak istiyorum. astigmat var bide bende. ne öneriyorsunuz. biri 2.50 biri 1.75

miyop astigmat.

-1.75 (-0.75x175)

-2.50 (-0.50x170)

değerler böyle hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Lenste astigmatlı alacaksan fiyat baya yükseliyor hocam.

Ben 6 senedir yumuşak lens kullanıyorum,hiç gözlük kullanmıyorum,gayet hayvan gibi kullanıyorum yeri geliyor 48 saat gözümde kalıyor.Bana kalırsa gözlükten daha iyi ama sağlık açısından hakkaten gözlük kullanmakta fayda var.Şimdi bana sorarsan

miyop,hipermetrop 3 numaradan aşağı ise lens tercih etmeyin derim.ben 4.5 optik olduumdan gözlük takınca hoş olmuyor,gözlük camı sıkıştırılmış oluyo vs vs vs,ek para.Lensin zararlarına gelirsek;

# Göz kuruluğu yapıyor,göz pınarlarını kurutuyor,kan damarlarını yüzeye çekiyor,en ufak bişeyde göz kanlanıyor,hassaslığı artıyor.

avantajlarını zaten üstteki arkadaşlar yazmış.Ben uzun zamandır kullanıyorum bu yüzden böyle yan etkileri oldu,para olsa cizik attırcam anasını satim.

Tercih meselesi tamamen göz numaranızın yüksek olup olmamasıdır bana kalırsa,ya da benm gibi sürekli gözlük kıran sayko biriyseniz o zamna da lens tercih edilebilir.Bi keresinde cam kırılıp gözüme kaçmıştı ucundan yırttım kör oluyordum :D.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    icabetmez
    icabetmez's avatar
    Erkek

Hocam ben 6 senedir kullanıyorum. Eğer hijyene dikkat edersen inanılmaz rahat bir olay. Akşamları çok zorda kaldıgında çıkarmasan da oluyor sabah bulanık görüosun sadece bi 20 dakika kadar :). onun dışında hiç çıkarılmayan cinsleri de var ama kimse tavsiye etmiyor. bende johnsonjohnson marka var 6 senedir hiçbir yamupunu görmedim. ama tavsiyem elleri sabunlamadan dokunma göz enfeksyonuna kadar yolu var. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m_cey
    m_cey's avatar
    Erkek

yaklaşık bi sene önce lazer ameliyatı oldum.sanada tavsiye ederim.alacağın lens kornea tabakasını zayıflatacaktır zamanla ve ameliyat olma şansın azalacak.kökten çözüm le olayı hallet bence.lazer ii değil falan dienlerinde DünyaGÖZ ü araştırmasını isterim gayet başarılı ve hatasız,sorunsuz operasyonlar yapıorlar.

Kuşkudan,karanlıktan çıkıp günün doğuşuna kılıcımı çekip geldim güneşte şarkı söyleyerek. Umudun bittiği kalplerin kırıldığı yere sürdüm atımı: Gazaba,yıkıma ve kızıl bir guruba vardım şimdi!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacKeR_tr
    HacKeR_tr's avatar
    Erkek

PowerfuL bunu yazdı:

HacKeR_tr bunu yazdı:

PowerfuL bunu yazdı:

miyop astigmat.

-1.75 (-0.75x175)

-2.50 (-0.50x170)

değerler böyle hocam.

hocam masraflı olur ve gözün kabul etmesi lazım ayrıca gözlük kadar rahat olmaz lens riskli iştir ama yinede sen bilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyn47
    hsyn47's avatar
    Erkek

m_cey bunu yazdı:

yaklaşık bi sene önce lazer ameliyatı oldum.sanada tavsiye ederim.alacağın lens kornea tabakasını zayıflatacaktır zamanla ve ameliyat olma şansın azalacak.kökten çözüm le olayı hallet bence.lazer ii değil falan dienlerinde DünyaGÖZ ü araştırmasını isterim gayet başarılı ve hatasız,sorunsuz operasyonlar yapıorlar.

hoca benım göz derecesi her 6 ayda 1 senede bir yükseliyor onun icin doktorlar göz bozuklugunun büyümesinin durması gerek ameliyat için  onun için olamıyorum benm göz degerleri de --  sph 6.50 cyl 3.00 axis 30 -- sph 5.50 cyl 2.0 axis 151    

En Kötü Huyum Dediğimi Yaparım... Sizin kurdugunuz hayalleri yaşamakla Meşkulüm...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacKeR_tr
    HacKeR_tr's avatar
    Erkek

hsyn47 bunu yazdı:

m_cey bunu yazdı:

hoca benım göz derecesi her 6 ayda 1 senede bir yükseliyor onun icin doktorlar göz bozuklugunun büyümesinin durması gerek ameliyat için  onun için olamıyorum benm göz degerleri de --  sph 6.50 cyl 3.00 axis 30 -- sph 5.50 cyl 2.0 axis 151    

snin gözler baya sorunlu o yüzden lensten uzak dur gözlük kullanacan başka çaren yok antalyada isen yardımcı olmaya çalışırım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

1.gözlük iğrenç birşey kırılma yamulma kaba görünüş gibi mevzuları var

bir yerde unutma düşürme gibi durumlar oluyor.hepsi basıma geldi

2.lens iyidir.sadece süresi var.takması kolay kullanımı kolay.gözşerin alışması diye bir olay yok.öyle gözlükteki gibi

tek dikkat edilmesi gereken nokta temizlik

3.esas  güzel olan detay ise yeni çıkan lensler var su an elimde yeni aldım.bu lenslerin özelliği bir kez taktınızmı hergün çıkarmanıza gerek yokmuş

oksijen geçirgenliği olduğu için bir kez takıp günlerce haftalarca takılı kalabilirmiş

kolay gelsimn......

mademki türksün systeme göster ürksün
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

iki yıldır kullanıyorum boş boş dinleme kımseyı benı dınle kesınlıkle kullan gözluk ne amele mısın lens asrın icadı bi boq olmaz 2 gunu takmakta sıkıntı yaşarsın sonra öğrenırsın olur bıter

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
Toplam Hit: 4501 Toplam Mesaj: 37