folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lensmi Kullanmalıyım Gözlukmu?

Lensmi Kullanmalıyım Gözlukmu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

merhaba arkadaslar 2 yıldan berıdır gözluk kullanıyorum gozlerımde tekrardan bır agrı basladı yoruldugunu fln hıssedıyorum doktora gıdecegım ama bu sefer lens almak ıstıyorum numaralı seffaf lens duydumkıı yıllık lenslerden varmıs 2 ayda bır goze su damlatılıyormus kullanımı kolaymıs gozlukten sıkıldım burnumun oralarını yara yapmaya basladı kırlenıyor fln hatunaa yaklasamıyorum yaw :D neyse gelelım sorulara

1) lensmı kullanmalıyım gozlukmu?

2)bu benım duydugum lens tıpının adı ne ve fıyatları nasıl?

3) hangı hastanelerde bılgısayar ile gözluk verılıyor (bayrampaşa civarında olursa sevınırım)

gozluk numaralarım en son astıgmat 1.50 ye 1.75di yardımlarınızı beklıyorum

Mod: Tüm içeriği bold yapmayalım.http://www.tahribat.com/Uyulmasi-Gereken-Kurallar/Yeni-Konu-Ve-Mesaj-2/Kural-106

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

yıllık lenslerde var ama günlük değişiyor yani sabah tak gece çıkar gibi.. yıllık lenslerin 1 kutusunda 6 adet lens var yani 6 sağ 6 sol olmak üzere toplam 12 adet.. bir adet lens nazik ve dikkatli kullandığın sürece 5-6 ay gidiyor.. lens kullanabilmen için 1 haftalık deneme amaçlı lenslerden başlayacaksın onuda göz doktoru sipariş verir.. gözün çap ve ölçülerini alır uyumlu olup olmadığına bakar uygun olursa kullanırsın.. 2 ayda bir göze ne suyu damlatılıyor hocam? yok öyle bir şey.. temizliğe önem ver mesela ellerini sabunlu suyla yıkadığında elini iyice yıka sonra normal tüy bırakmayan yani el havlusu yerine kağıt havlu kullan.. solusyonunu hergün değiştirmelisin mesela gece lens kabına koyduğun solusyonu ertesi günü kullanmayacaksın her gün düzenli değiştireceksin.. bu şekilde temizliğe önem verdiğin sürece sorun yaşamazsın.. senin gözler astigmat olduğuna göre doktor BC çapını 8,50 yazarsa bausch lomb marka lens (http://www.lensmarket.com/bausch-lomb/soflens-66-toric) kullanırsın tahminim.. onun haricinde johnson and johnson (BC çapı 8,60 - 8,70) var.. diğer markalar iyi değil gözde çabuk kuruma yapıyor göze falan batıyor batma derken kızarıklık oluşuyor gözde..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

essan bunu yazdı:
    -----------------------------

yıllık lenslerde var ama günlük değişiyor yani sabah tak gece çıkar gibi.. yıllık lenslerin 1 kutusunda 6 adet lens var yani 6 sağ 6 sol olmak üzere toplam 12 adet.. bir adet lens nazik ve dikkatli kullandığın sürece 5-6 ay gidiyor.. lens kullanabilmen için 1 haftalık deneme amaçlı lenslerden başlayacaksın onuda göz doktoru sipariş verir.. gözün çap ve ölçülerini alır uyumlu olup olmadığına bakar uygun olursa kullanırsın.. 2 ayda bir göze ne suyu damlatılıyor hocam? yok öyle bir şey.. temizliğe önem ver mesela ellerini sabunlu suyla yıkadığında elini iyice yıka sonra normal tüy bırakmayan yani el havlusu yerine kağıt havlu kullan.. solusyonunu hergün değiştirmelisin mesela gece lens kabına koyduğun solusyonu ertesi günü kullanmayacaksın her gün düzenli değiştireceksin.. bu şekilde temizliğe önem verdiğin sürece sorun yaşamazsın.. senin gözler astigmat olduğuna göre doktor BC çapını 8,50 yazarsa bausch lomb marka lens (http://www.lensmarket.com/bausch-lomb/soflens-66-toric) kullanırsın tahminim.. onun haricinde johnson and johnson (BC çapı 8,60 - 8,70) var.. diğer markalar iyi değil gözde çabuk kuruma yapıyor göze falan batıyor batma derken kızarıklık oluşuyor gözde..

benım ıkı arkadasımda var onlar öyle kullanıyor hocam? yıllık lenslerı var gozden hıc cıkartmıyorlar sadece ıkı ayda bır su gıbı bırsey damlatıyorlar ne denıze gırerken nede banyo yaparken uyurkenn hep gozlerınde :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

lens zor iş ya. tak gözlüğü gitsin hacı ne uğraşıcan lensle hem daha sağlıklı en azından gözünle teması yok 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

doktor ne derse o olur

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

Dos_Attach bunu yazdı:

lens zor iş ya. tak gözlüğü gitsin hacı ne uğraşıcan lensle hem daha sağlıklı en azından gözünle teması yok 

tmmda hocam gözluk bır zaman sonra burun kemigini eritiyor lens en azından daha kibar kendı gozun gıbıı o yuzden arastırıorum 2 yıl gözluk kullandım bırazda lens kullanayım bakalım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

MeTiN_7 bunu yazdı:

Dos_Attach bunu yazdı:

tmmda hocam gözluk bır zaman sonra burun kemigini eritiyor lens en azından daha kibar kendı gozun gıbıı o yuzden arastırıorum 2 yıl gözluk kullandım bırazda lens kullanayım bakalım

o zaman gözlükmü kullanayım yoksa lensmi diye bir soru sorma hocam sen kararını zaten vermişsin :) umarım sağlık açısından sorun yaşamassın. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Harbi la bende 4-5 senedir gözlük kullanıyorum.   muayeneye gideceğim bu günlerde bende lens düşündüm  şöyle lens kullanan bir arkadaşımız etraflıca artıları ve eksilerini buraya yazsa ne iyi olur. birebir kullanan kulaktan dolma bilgilerle yazmayan.. harbi gözlük yavşaklığından bende sıkıldım |:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Yaklaşık 15 yıllık gözlük kullanıcısıyım,

Şimdiye kadar hiç lens denemedim..

Bana lens tak - çıkar çok zor bir iş gibi geliyor..

Bir de lens i göze takarken ellerinin parmaklarının temizliğine dikkat etmelisin..

Göze mikrop kaptırma riski olmalı...

Lens kullananlar, deneyimlerini burada paylaşırsa daha iyi olur..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

MeTiN_7 bunu yazdı:

Dos_Attach bunu yazdı:

17 yıldır gözlük kullanıyorum. burnumun şekli hala değişmedi. ne erimesinden bahsediyon sen. yok öyle bişey.

gözlük iyidir. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

göz doktorum anlattı, hastası yıllar boyunca lens takıyor ve bir gün doktorunun yanına eli gözünün altında gelyor. lens gözünü delmiş ve gözün çindeki sıvı yüzünden akar vaziyette gelmiş kaşısına. beni lensten vazgeçirdi. ama bende deneyecem. belki eski tip ens falandır teknoloji gelişti :D

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 3200 Toplam Mesaj: 41