folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lensmi Kullanmalıyım Gözlukmu?

Lensmi Kullanmalıyım Gözlukmu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

eğer lens alıcaksan aylık çiftler halinde almanı tavsiye ederim. yarın bir gün birşey olursa aylık lens gider en azıdan. senelik gitmez. (senelik dediğiniz 1 sene boyunca aynı lensse eğer.) 

ben geçen sene kullandım 5 ay. eğer hiç gözünden çıkartmazsan gözleri çok yoruyor. ayrıca arada sırada gözlerin kuruyor. bunun dışında bazen gözlerini kırptığın zaman lens bulanıklaşıyor.

eğer alıcağın lens toric olucaksa hiç tavsiye etmem. her göz kırpışında bulanıklaşıyor. normaller öyle değil. 

birde lens alıcaksın 5 sene sonra göz bilmem nesine zarar vermeye başlıycak ve lensden gözlüğe geçiceksin. 

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

fisek bunu yazdı:
    -----------------------------

deden bu yana gözlükçüyüz lens satmıyoruz ve önermiyoruz lens yurdumuzda tamamen uzun kullanımda yararında cok zararı var göz oksijensiz ve göz kapagı sürekli açılıp kapanırken gözü nemlendirir lens bunu engeller ve ciddi sorunlar meydana gelir ayrıca malum ülkemiz tozlu bi yer lens le mikrop kapma olasılıgın ve gözünü cizmen daga kolaylaşır ayrıca dikkat edersen bi cok doktor tavsiye eder ama kendi kullanmaz gözlük numaraları ne kadar büyük olursa olsun yinede gözlük takarlar burnunda yara yapması kirlenmesi senin elinde gözlüğünü düzen li bi şekilde ılık suyla kimyasal madde kullanmadan yıkaya bilirsin hiç bir zararı olmaz

yaa aslında bnde gözlük tavsiye ederim lens in bakımı uğraştırıyo. benim gözleri 2 kere iltihap kaptı. ama ben kickbox yaptım için kullanmak zorundaydım. lens e sadece estetik açıdan istiyosanız gözlüğü tavsiye ederim.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hiç bir doktor lens kullanmıyor , gerçekten de öyle. benim gözlerde tahminim 1.70-2 arası bir bozukluk var yoldan geçen dolmuşların dibime girene kadar nereye gittiğini göremiyorum (ne münübüsü oldugunu yani)

kafamda lens vardı ama en iyisi gözlük lens beraber kullanmak okuldakilerde öyle yapıyor gezme dolaşma sırasında lens e geçiyorlar uğraş gerektiren birşeyler yaparken gözlük. 

Kuzenimde o söylediğiniz lenslerden takardı hem renkli hem denizde takıyor bazen uyuyor felan sonra bir bakıyorsun gözler olmuş kıpkırmızı.

hibrit kullanım veya direkt gözlük.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eskiden olsa lens derdim ama şimdi ne güzel çerçeveler filan her yüz tipine göre gidip yakışanı seçebiliyosun,
    lens gözlerde ki gerçekçiliği öldürüyo gibi geliyo bana baktığım zaman balık gözü gibi, sanki beynini aldırmış biri etrafa hiç bi duygu olmadan hiç düşünmeden hiç bişey hissettirmeden bakıyomuş gibi :D
    git büyük bi gözlükçüye kendine yakışan bi çerçeve seç onu kullan bence :D

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

4 senedir lens kullanıyorum hocam sana da tavsiyem gözlük yerine lens kullanmandır.

Herkes kullanamıyor çünkü temiz tutulması her gece solisyonuna yatırılması gerekiyor, bu da gözlük gibi tak çıkar kolay bir aparat varken çoğunun işine gelmiyor.

Artıları şunlar bana sorarsan;

- Havuzdur denizdir ben hiç çıkarmıyorum lensleri, gözlükle havuza denize giremiyorsun haliyle

- Senin bahsettiğin kız mevzusunu da dahil ediyorum artılara :)

- Senin numaralar ufak olduğu için farkında değilsin ama 4-5 numara ve üstü miyop olanlarda cam ciddi seviyede kalınlaşıyor, lens bu hoş olmayan durumdan kurtarıyor diyebilirim.

Eksileri ;

- Özellikle bahar aylarında gözkapağın alerji yapabiliyor (4 senedir 2 defa başıma geldi) gözkapakların biraz şişince lensin gözünde duramıyor ne yazık ki

- Temiz tutmak sıkıntı olabiliyor (yanında lens solüsyonu, lens kutusu taşımak gerekiyor) 

- Gözüne kirpik kaçtığında hokka gibi parmakla gözlerini ovcalarsın çıkarırsın falan , hah işte o lens varken olmuyo :)

Lens tavsiyemdir.

Hergün akşam çıkartıp solüsyona yatırman en sağlıklısı kim ne derse desin. (solüsyon lensleri temizliyor)

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Gozluk kullanirsaniz standart satilan basit ciplak gozle gorulmesi gereken durbun ve teleskop gibi araclari rahatlikla kullanamazsiniz ,

lens kullandiginizda ise durbununuz elinizde kuslari seyrederken geceleri teleskopunuz ile de yildizlari seyredebilirsiniz :)

Lens kullanmanin diger bir avantaji da goz kusurunuzu ve gercek goz renginizi herkesten gizleyebilirsiniz ve hic kimse sizin hipermetrop,miyop veya astigmat oldugunuzu anlayamaz,onlara kendinizi piril piril gozlere sahip oldugunuza inandirabilirsiniz .

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

1 2 ay önce bir programda izlemiştim ama wideosunu bulamadım. Lenslerin içinde çok küçük yaratıkların yaşadığı we bu her gözünüze takışınızda gözün üst katmanını yawaş yawaş yediklerini belirli bir yıldan sonra da gözü kaybetme tehlikesi olduğunu anlatmıştı bir doktordu bunu anlatan hatta daha detaylıydı lakin bulamadım aklımda kalanları ancak yazabildim

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

1 2 ay önce bir programda izlemiştim ama wideosunu bulamadım. Lenslerin içinde çok küçük yaratıkların yaşadığı we bu her gözünüze takışınızda gözün üst katmanını yawaş yawaş yediklerini belirli bir yıldan sonra da gözü kaybetme tehlikesi olduğunu anlatmıştı bir doktordu bunu anlatan hatta daha detaylıydı lakin bulamadım aklımda kalanları ancak yazabildim

oyşşş naptın hacı sen korktum :/ küçükken de kulağımdan sinek girecek beynimi yicek diye korkardım (büyüyünce içi boş olduğu anlaşıldı rahatladım ben de :P)

hoca senin soruya gelince başlığı okuyup direkt gözlük dicektim. ev arkadaşım lens kullanıyo çok masraflı iş (masraf derken enüğü cücüğü var yok suyu yok değiştirmesi kutusu losyonu vs vs) 

ama hatun işi değiştirdi :)

tavsiyem hem lens al hem gözlük. hatun varken lens takar yakınlaşmış olursun, geri zamanlarda 4 gözle yardırırsın :D

şayet ben de gözlük takıcam bundan sonra :F

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

hiç bir doktor lens kullanmıyor , gerçekten de öyle. benim gözlerde tahminim 1.70-2 arası bir bozukluk var yoldan geçen dolmuşların dibime girene kadar nereye gittiğini göremiyorum (ne münübüsü oldugunu yani)

kafamda lens vardı ama en iyisi gözlük lens beraber kullanmak okuldakilerde öyle yapıyor gezme dolaşma sırasında lens e geçiyorlar uğraş gerektiren birşeyler yaparken gözlük. 

Kuzenimde o söylediğiniz lenslerden takardı hem renkli hem denizde takıyor bazen uyuyor felan sonra bir bakıyorsun gözler olmuş kıpkırmızı.

hibrit kullanım veya direkt gözlük.

akşamları yüzleri seçememe olayı varmı sendede hacı

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

6 senedir gözlük, 3 senedir lens kullanıyorum.

Sene olmuş 2012 halen lens takmaya ve çıkarmaya üşeniyorum. Özellikle ilk zamanlar illallah edeceksin, yarım saat ayna karşısında lens takmaya/çıkarmaya çalıştığımı bilirim. Kadınlar gözlerine kalem falan sürdükleri için fazla zorlanmıyorlar =). Neyse işte hijyen en önemli nokta.

Aylık lens kullanıyorum. Johnssn & johnsson kullanıyorum, huzuru orda buldum diyebilirim. Solüsyon olarak da Renu alma bence. Ben Solo Care Aqua kullanıyorum, fiyatı nispeten pahalı ama gerçekten fark ediyor. O olmazsa OptiFree de fena değil. Neyse hijyen diyordum Şimdi şöyle o olay. Ben aylık kullanıyorum demiştim, sabah lensleri takmadan önce ellerimi sabunla yıkarım, önce sağ gözümün lensini alır, düzeltirim (ters-düz olayı önemli gözü rahatsız etmemesi için), daha sonra sağ lensi takarım, sonra aynı işlemle sol lensi de takarım. Sonra lens kabını içinde halen solüsyon varken parmağımla ovalayıp içindeki solüsyonu dökerim. Çıkarma zamanı geldiğinde de önce yine ellerimi sabunla yıkarım, sonra lensleri çıkarıp yeni solüsyon doldurduğum kaplara koyarım, üzerine biraz daha solüsyon damlatırım ki tamamen solüsyon içinde olduğundan emin olayım =). Neyse neden böyle uzun uzun anlattım bilmem ama hijyen önemli.

Ben gözlerim ışığa karşı hassas olduğu için kullanıyorum daha çok. Güneş gözlüğünden dolayı. Yoksa gözlüğün rahatlığı lenste yok.

Toplam Hit: 3210 Toplam Mesaj: 41