Linux Neden Daha İyidir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

windowsta linux subsystem mi var ? nasil ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    dhmm bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

windowsta linux subsystem mi var ? nasil ?

Windows 10 da Programs and Features den ekleyebiliyorsun bash kullanabiliyorsun.

Veya Cygwin gibi şeylere yönelebilirsin ( ben sevmiyorum ) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

iki sisteminde iyi yanları ve kötü yanları var. bazı şeyleri microsoft linuxtan bazılarınıda linux microsoftan esinlenmiş yıllar içerisinde ama microsoftun esinlendiği şeyler çok çok fazla :)

hangisi işine yarıyorsa onu kullan. linuxta işletim sistemi sana değil sen işletim sistemine hükmediyorsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

iki sisteminde iyi yanları ve kötü yanları var. bazı şeyleri microsoft linuxtan bazılarınıda linux microsoftan esinlenmiş yıllar içerisinde ama microsoftun esinlendiği şeyler çok çok fazla :)

hangisi işine yarıyorsa onu kullan. linuxta işletim sistemi sana değil sen işletim sistemine hükmediyorsun.

son cumle guzel hocam

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Yahu bende wındows 10 var yanına lınux kurmak ıstıyorum bır turlu kuramadım, öncelikle bu hafızayı bölmede felan sıkıntı çektim hiç görsellerdekine benzemiyo bede çok daha fazla şey var. kuruyorum ama sonra çat diye hata veriyo kurulamadı diye. Birisi bana şu biolinux u win10 un yanına nasıl kurabileceğimi söyleyebilir mi?

veyahut verimli olarak usb den linux kulla mak istesem 100mb okuma hızı olan bir flash yeterli olur mu? yada bir tekniği felan varmı ayrıca, mesela şunu yaparsan flash okuma hızı çok önemli olmaz felan diye, ben flashtan kullanırsam daha rahat olur

erebos tarafından 05/Mar/17 13:07 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

Yahu bende wındows 10 var yanına lınux kurmak ıstıyorum bır turlu kuramadım, öncelikle bu hafızayı bölmede felan sıkıntı çektim hiç görsellerdekine benzemiyo bede çok daha fazla şey var. kuruyorum ama sonra çat diye hata veriyo kurulamadı diye. Birisi bana şu biolinux u win10 un yanına nasıl kurabileceğimi söyleyebilir mi?

veyahut verimli olarak usb den linux kulla mak istesem 100mb okuma hızı olan bir flash yeterli olur mu? yada bir tekniği felan varmı ayrıca, mesela şunu yaparsan flash okuma hızı çok önemli olmaz felan diye, ben flashtan kullanırsam daha rahat olur

Hocam sanal makine icine kurmak bir secenek

Ikinci bir secenekte live-cd indirip hic kurmadan calismak.

Birde ustalar ne der bilinmez. Eger Win yanina yuklemek istiyorsa once windowsta fragment yapman oneriliyor bi arastir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Buradaki mukayese tamamen felsefeler doğrultusunda şekillenmiştir. Mesela Windows'ta oyun sektörü gelişmiştir ve sebebini biliyoruz. Bu husus, Linux'un teknik altyapıısının kötü olmasından kaynaklı değildir. Örnek vermek gerekirse Playstation BSD altyapısını kullanır ama konsol deyince oyun sektöründe lider olduğunu biliriz. Burada da lisans hususu göze çarpar ki o da BSD vs. Linux mukayesesine girer ve konumuz bu değildir.

Gelecek dönemlerde özellikle Steam'in çabalarına bakarak, oyunların Linux için de gelişeceğini düşünüyorum. Dünyadaki Windows tekeli ufak ufak kırılmaya başladı ve Linux'a doğru bir yönelim hâkim ki bu gören Steam gibi girişimci insanlar elbette suyun yolunu açacaktır.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Linux gerçekten destek görse bazı konularda en azından çok iyi bir alternatif olur, şuan malesef değil. Şöyleki;

Donanım desteği sıkıntılı, wifi olsun özellikle grafik kartı optimus teknolojili notebooklarda bumblebee falan uğraşıyorsun ve tam performans alamıyorsun bence en büyük sorunu bu.Ne zamanki tam olarak özellikle Nvidia ve ATi destek verirse o zaman birşeyler değişicek.Bu sorun aşılırsa daha çok oyun desteği alacağınıda düşünüyorum böylelikle.Yeni kartlara destek var demeyin şuan piyasada çok eski notebookları kullanan kullanıcılar var adamlar işini görüyor fakat neden grafik yongası eskide olsa destek alamasın yada optimus'a neden tam destek verilmesin?

https://www.youtube.com/watch?v=O0r6Pr_mdio

Bir başka konu çok ihtiyaç duyulan uygulamaların linuxta alternatif olarak değilde bizzati varolması.Düşünsenize Adobe programlarının Mühendislik ve tasarım programlarının AutoCad vs direk linux sistemine yazıldığını,geliştirildiğini tabi çok teknik konularda var elbet bunlara sebep.3

Birçok desktop environment var evet böyle bir özgürlük çok çok iyi ancak ordada sıkıntılar var aşılması gereken son zamanlarda şahsen normalde Gnome severim Kde ortamı bayağı hızlı gelişiyor çok beğenerek kullanıyorum.

Bunun gibi daha birçok şey var yazılır çizilir ancak böyle büyük sorunlar giderilirse Windows'u tahdından indiremez ancak büyük bir alternatif olur.Şuan Windows'a büyük bir alternatif var bkz. "OSX".

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

İyi güzel hoş da .. Bi sürüm bi sürümü tutmuyor.. "Bilgisayarım" ı görebilmek için ayrı bir program gerekiyor vs vs. Program kuramıyorsun.. Benim gibi orta seviyeler için biraz uzak..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 4569 Toplam Mesaj: 37
linux