folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Localhost Fitness Takip Uygulamam ASP.NET MVC

Localhost Fitness Takip Uygulamam ASP.NET MVC

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Abizittin bunu yazdı

hocam güzel fikir. unit test ile ilgili bildiğim tek şey swift tutoriallarından üstünkörü anladığım kadarıyla program içerisinde her methoda karşılık gelen, veri girişini veya o fonksiyon her ne yapıyosa onu simule edecek kontrol fonksiyonları yaratmak ve parametre girerek veya girmeyerek beklenen sonucu vermesini sağlamak.

uygulama içerisine eklemek istediğim ve benim günlük kullanımımı kolaylaştıracak bi kaç ufak bölüm daha var güncelleme vs gibi. onların ardından unit test kısmına girişebilirim.

başlangıç için önerebileceğin döküman, video vs varsa seve seve incelerim hocam.

Hocam benimde unit test'im çok zayıf o konuda direk yönlendiremem ancak. İngilizcen varsa internette zilyon tane örnek var. Sorun yaşarsanda yine beraber bakarız.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

eyv hocam en kısa zamanda kurcalamaya başlarım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

hocalar selam.

viewmodel üzerine bugün baya uğraştım. @Hannibal_King in oluşturduğu viewmodel klasörünü biraz elden geçirdim.

viewbag kullandığım, view'e birden fazla tablodan veri gönderen her methodu refactor ettim.

yine @Hannibal_King in yazdığı WorkoutFullDetail modelini de elden geçirdim. İçerisinde tanımlanan tüm modelleri DataTransferObject klasörünün içerisine aldım.

Bunu yapma sebebim aynı alt modellere tekrar tekrar diğer viewmodel sınıflarında da ihtiyaç duyduğumu farketmemdi. Her viewmodel için tekrar tekrar aynı alt modelleri yazmaktansa bu daha derli toplu olur diye düşündüm.

3 saatimi çalıp ciğerimi söken bi amatörlüğümü farkettim. Nasıl ki herhangi bir viewmodel sınıfı içerisindeki tipi List olan property için controller içerisinde ToList() şeklinde sorgulama yapıyorsak, tablodaki bir tane veri için de FirstOrDefault() kullanmamız gerekiyormuş. acı yoldan öğrendim.

Abizittin tarafından 15/Eyl/17 18:51 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam sahane gidiyorsun eline saglik.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Asp.Net Mvc ile alakalı başka sorun olursa bildiklerimi paylaşırım hocam.Ama test yazma muhabbetlerini falan bende pek bilmiyorum.Çok yüzeysel bilgim var test konusunda. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

@TeRRoR hoca sağolasın. bilen kişilerden destek görünce devam etme isteği geliyo ister istemez.

@Hannibal_King eyv hocam. bi kaç küçük ekleme çıkarmadan sonra unit test olayına da bakıcam. kavrayıp yapabildiklerimi anladığım kadarıyla burdan açıklamaya çalışırım.

Abizittin tarafından 16/Eyl/17 01:26 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4492 Toplam Mesaj: 37
mssql entity framework fitness asp.net mvc responsive