folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Logo, Story Tasarımları İçin Program Önerisi?

Logo, Story Tasarımları İçin Program Önerisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, sıfırdan başlayacak biri için, logo, story tasarımları yapabileceği ve önerebileceğiniz bir program var mıdır? Gerekirse eğitim alır öğrenmeye çalışırım yeter ki ömürlük bir pro olsun..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Logo tasarımları için genelde Corel Draw, Adobe Illustrator gibi yazılımları kullanıyorlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Corel Draw bu konuda çok pratik ve hızlı vektör sitelerinden indirdiğin şablonları hem işleyip hızlı şekilde sonuç alman daha kolay olur.  Ama çoğu hazır illustrator dosyasında olduğu için bazı dosyalarda renk ve katman görüntü hataları ile karşılaşacaksın. Amacın sıfırdan öğrenip kendin tasarım yapmaksa corelden başla onu öğren derim. Yok ben şablonları indirip onları düzenliyim dersen en temizi illustrator. Eğitim ve harici soruların olursa msj atarsan cevaplamaya çalışırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı

Logo tasarımları için genelde Corel Draw, Adobe Illustrator gibi yazılımları kullanıyorlar.

Çok teşekkürler. İndireceğim ikisini de.. Kurcalayayım biraz..

designerboyalee bunu yazdı

Corel Draw bu konuda çok pratik ve hızlı vektör sitelerinden indirdiğin şablonları hem işleyip hızlı şekilde sonuç alman daha kolay olur.  Ama çoğu hazır illustrator dosyasında olduğu için bazı dosyalarda renk ve katman görüntü hataları ile karşılaşacaksın. Amacın sıfırdan öğrenip kendin tasarım yapmaksa corelden başla onu öğren derim. Yok ben şablonları indirip onları düzenliyim dersen en temizi illustrator. Eğitim ve harici soruların olursa msj atarsan cevaplamaya çalışırım.

Çok teşekkür ederim. İndirmekle başlayayım önce sonra biraz kurcalayayım, takıldığım bir yer olursa sormak isterim özelden.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

corel draw eski ve geri kalmış bir program, okulda bile göstermediler, böyle bişey de var diyip geçtiler,

genelde eski kafalı tabelacı, kaşeci, matbaacılar vs. kullanır, vektörel bazlı programlarda kendini geliştirmek ve ilerlemek istiyorsan Illustrator'dan başla ve devam et, diğerleriyle kafanı yorma.

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Coreli genelde reklamcılar kullanır, lazer CNC baskı vs için, güzeldir rahattır hoştur tavsiye ederim, ai bana aşırı saçma ve zor geldi, sanırım coreldeki rahatlığı veremediği için. Bence 2 sinide dene tarafını seç. Not. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

adobe after effect

http://gfxtra31.com/adobe-after-effects/after-effects-project-files-ae/page/4/

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

öncelikle vektör tabanlı bir program lazım, vektör ile pikselin farklarını öğrenmen lazım vsvs yani programı (corel draw yahut ai) kursan bile herhangi bir tasarım algın olmadan tabelacıdan farkın olmaz, 50 liraya 60 liraya logo yaparım diye piyasayı öldürürsün sadece, en iyisi bir eğitim alman olur hocam.

profesyonel kahveci?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Hocam amacım piyasaya girmek değil, bana gerekiyor, dışarıdan almak istemiyorum artık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı

Hocam amacım piyasaya girmek değil, bana gerekiyor, dışarıdan almak istemiyorum artık.

Bende aynı mantık ilerliyorum. Örneğin bir web sitesi veya mobil uygulama yaptığımda logo ihtiyacı veya tasarımla ilgili ihtiyaçlar oluyor internette örneklere bakıp amatörde olsa yapıyor kullanıyorum :) Hatta bunları Inkscape ile yapıyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

coreldraw logo vektör üzerine en iyisi ..

Toplam Hit: 2263 Toplam Mesaj: 13
tasarım programı önerisi