MAC Devri Bitiyor Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

ben 4 yildir mac kullaniyorum inanin windows u bir kaç sistem programi haricinde ihtiyaç dahi duymuyorum.

onuda gittim parasıyla hemide haaa parallels dekstop aldim çatır çatır kullanıyorum. 

sarjim iyi gidiyor.

isinm yok.

kasma yok.

m1 pro 16 gb ram.

oyun derdim yok. bir kere isteklendim oyuna o da arm cihazlarda calismadigi icin dert etmedim.

windows pc burda karsimda duruyor. sadece vpn hizmeti için açık... 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Cok guzel konu, her yil donumunde gelip trollicem burayi.

Bitti mi?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    guru bunu yazdı
    guru bunu yazdı

simdi mac i bitiren arkadasa sesleniyorum,

bu cihazlardan birisi i5 rx5600xt masaustu,

digeri ise, mac mini m2 pro,

ikisi de idle  da 

enerji tuketimlerini atiyorum

i5:

m2 pro:

dünyanın neresine gidersen git elektrik çok ucuz, pek bişey farketmiyor bence bu son kullanıcı için. 

:D, elektrik parasinda degiliz, ayni isi yapan iki ayri makineden bir tanesi 150w harcarken digeri 5w harciyor ise burada bir ibnelik vardir noktasindayiz.!

Antikky bunu yazdı

Cok guzel konu, her yil donumunde gelip trollicem burayi.

Bitti mi?

bitmedi baskan, bitecek gibi de gozukmuyor.

insanlarin yalnizca photoshop icin mac aldigini dusunen kitle son bulmadikca mac te son bulmaz.

android diye naralar atan, saga sola saldiran arkadaslarimiz vardi, yok ozgurmus, yok herseyi yuklermis, yok cihaz/donanim onunmus ne isterse yaparmis falan diye ortaligin mina koydular,

sonuc su sekilde oluyordu genelde, icinde android yuklu bok gibi kalitesiz malzemeden uretilmis cihazi al, icine sacma sapan sivilceli ergenin birinin modifiye ettigi rom yukle, 

ee sonuc:

adami ariyorum telefonu acamiyor, adam beni aramaya calisiyor, telefon arama yapmayi beceremiyor, vsvs

al o donanimi simdi icine ne yuklersen yukle...

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Amk teknolojiyi elitislikten halka adamlar indirdi. Bulduğunuzu bunuyorsunuz. Apple olmasa tablet dediğimizde halkin aklına gelen buydu : 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Amk teknolojiyi elitislikten halka adamlar indirdi. Bulduğunuzu bunuyorsunuz. Apple olmasa tablet dediğimizde halkin aklına gelen buydu : 

Tablet değil mi zaten bu ? 

Samsung e250 ile WAP 2.0 üzerinden gönderildi.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

Nisan 2023ten beri mac air m2 16 gb kullanıyorum o kadar alıştımki win sistemle neler çekmişim diyorum sistem 1 kere kasmaz mı diyorum arkadaş
    seneye m3 pro alacağım parasını sonuna kadar hakediyor. 

Premire pro, after effects, yazılım programları vs her türlü işimi görüyor yanına bir adet asus portable ekran yapıştırdım 10 numara setup oldu.

WildWamqire tarafından 20/Oca/24 03:47 tarihinde düzenlenmiştir

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

O kadar para verdik, bitmesin

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

win makine olarak ne kullanıyordunuz comodore 64 falan mı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Yarrak gibi bir işletim sistemi zaten. Hem iphone hem mac popüler kültürün abartmadından başka bir bok değil. 

Sik gibi bir şey macos awg

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek
    antichrist bunu yazdı
    baristbt bunu yazdı

sadece photoshop , premier ve starbucksta mail atmak için kullanılan apple mac serisi son bulabilir mi ? 

:) Mac kullanmıyorum ama mac cihazların bir developer'ın hayatını ne kadar kolaylaştırdığını bazen denk gelip kullandığımda bildiğim için baya komik geldi.

Workspace'ler arası seri geçişler, shortcutlar ve özelliğine pek bakmaksızın mac cihazlarda sorunsuz şekilde onlarca işletim sistemini virtual olarak çalıştırabilme gibi sebepler her daim +1 olarak karşımıza çıkacak. Buna özenen linux distroları var ama hala o stabilitesi yok.

Alacağın herhangi bir windows cihazın bataryası seni hiçbir zaman mac kadar götürmeyecek. Çok seyahat eden, toplantıya, sunuma katılan, yerinde oturmayan biriysen o batarya ömrü de hayat kurtarıyor.

Olaya fanatik olarak yaklaşmayalım, cihaz gerçekten iyi. İş yapmak isteyenler için üretildiği için özentiler hariç işine yarayan alıyor çok da memnun kalıyorlar.

bu yazımın üstüne şirket cihazımı macbook olarak güncelledi. ömrü hayatımdaki ilk ciddi macbook kullanımım. 1 aylık tecrübeme dayanarak şunu diyebilirim, bir daha profesyonel anlamda (bütçe el verdiği müddetçe) windows cihazda kod yazmayı düşünmüyorum. ortalama üstü masaüstü cihazım ve setup'ım da var. macbook'a geçtikten beri onda editör bile açmadım.

basit örnek, çok fazla dışarı gidip iş yapması gereken birisiyim. batarya konusu apayrı bir dünya, ayrıca priz takılı değilken kapağı kapat istersen 3 gün açma, açtığın an aynı performans aynı uygulamalarla cihaz hiç kapanmadan seni karşılıyor ve toplasan %3 şarj gidiyor gitmiyor. tekrar boot et ortamları, serverları ayarla vs teranelerine gerek yok. telefondaki ekran tuşu gibi, kapağı kapat açtığın an aynı yerden devam. windows cihazlarda da var benzer bir özellik ama ya uygulama crash olur ya bir şey kesinlikle aynısı değil.

kısa zamanda gönlümü cezbetti namussuz.

~