Macbook Almadan Önce

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

iPhone tavsiyesi isteyen insanlara, "bunun özellikler daha iyi" diye quad core, 4gb ram içeren android teelfon öneren insanlar dolmuş gene konuya.

Hayatında herhangi bir mac kullanmamış insanlanların gidip barebone kasa toplayan firmaları önermesi biraz komik oluyor.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Yeni macbookların ssd alanını arttırabiliyormuyuz arkadaşlar? 128 lik var bende 256 ya yükseltmek istiyoumda. Alırken kızda uyardı ama içimden sanane yarram demiştim meğer haklıymış hatun.

Mağazadan mı aldın? Mağazada artıramıyoruz bildiğim kadarıyla hiç bir şeyi

Aynen mağzDan aldım o yükseltme olayınıda sordum kadına bana dediğide burada teknik servisimiz yükseltmiyor eğer elimizde o özelliklere yükseltilmiş cihaz varsa verebiliyoruz demişti ama benim olay farklı aldım cihazı 15 günde geçti geri veremiyorum maci ssdsini yükseltebilecek bir servis varmı diye merak ettim

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

rakkoc  hocam ne demek istediğini çat pat anladım sanırım ama yine söylediğin şey genel olarak kullanımda stabilitenin gücü. yoksa aşırı yüklendiğinde performansın önemli olduğunu söylemişsin.

https://www.youtube.com/watch?v=meX6UxWtcW8

ayrıca bunun gibi inceleme videolarını izlemek için mac sahibi olmaya gerek yok.

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    nurulmac11 bunu yazdı

rakkoc  hocam ne demek istediğini çat pat anladım sanırım ama yine söylediğin şey genel olarak kullanımda stabilitenin gücü. yoksa aşırı yüklendiğinde performansın önemli olduğunu söylemişsin.

https://www.youtube.com/watch?v=meX6UxWtcW8

ayrıca bunun gibi inceleme videolarını izlemek için mac sahibi olmaya gerek yok.

Hocam iyi bi noktaya dokundun. Buradaki ornekte mesela ufak render işlerinde mac hizli başlıyor. Fakat taşınabilirlik için ince ve hafif bi ürün amaçlandiğindan soğutucu yapi güçlü değil bilmem kac core gpu sogumak için kendini kısa kapıyor genel ortalamada mac dövüyo ama kaba kuvvet diyerinde oluyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

@rakkoc

aynen hocam ben de aksini iddia etmiyorum zaten ama o bataryasıydı ekran malzeme kalitesiydi, genel kullanımda sorunsuz ve virüssüz bir ortam sunmasıydı vs bunlar için o fiyat farkını verip performanstan kısmaya değer mi değmez mi o da almak isteyen kişinin seçimine kalmış bişi. fanboyluğun alemi yok. sonuçta hiçbirimizin babası değil apple veya microsoft.

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek

Monster storedan çıktm apple store a gidiyorum, yok böyle bi arada kalmak, cehennem azabı resmen. Sen olsan hangisini alırdın? Macbook pro en üst model mi tulpar T7 v5.1 mi ?

Edit ben noname bu kardeşimim hesabı / mobil

Mxmax tarafından 31/Ağu/15 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

trader
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam macbook alirim. Yanimda rahat tasiyabilecegim ve performansli bir makine cunku. 

Desktop alacaksan o zaman monster derim. (o cihaz bence mobil degil)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

Ooo mac mi windows mu tartismasi. 

Isi biraz bilen adam icin bu sorunun cevabi bu kadar zor degil.

Bu is tamamiyle donanimi tanimakla alakali. Donanim her zaman her sey degildir.

Ornek olarak elimizde bi goruntu isleme projesi olsun.

Yazilan kodlar ayni donanım ozelliklerine sahip islemcilerde kosturulucak.

Ve bu is icin iki adet yazilimcimiz var. Yaris basladi kodlar yazildi. Birinciyi belirledik. Ikinciye; e sanada ayni donanimi verdik sen niye birinci olamadin demek ne kadar sacmaysa macbook a bu kadar para veriyoruz ama donanimlar cok sikik demek en az o kadar sacmadir.

Macbook alirken donanima degil yazilima para veriyoruz.

He ben mi?

Ben windows kullaniyorum. Macbooka aliscak kadar zamanim olursa ona gecerim.

Amacimiz is görmek olsun sidik yaristirmak değil. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

iphoneyardim.net gibi (iphone yoğunluklu ios destek forumu) macosx fanlarının toplandığı türkçe kaynak bilen var mı? soracak çok soru var, tarikatı boğmak istemiyorum

...said addicted.
Toplam Hit: 3558 Toplam Mesaj: 30
apple macos macbook pro apple