folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Macbook İşletim Sistemi Sorunu (Yardım)

Macbook İşletim Sistemi Sorunu (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

merhaba arkdaslar.

arkdaslar dielim ki elinizde bi macbook var

bu macbook bi arıza verdi ve teknik servise yolladınız teknik servisteki insanoglu donanım ayarlarını yapılandırdı ama işletim sistemi kurmakda zorluk cekiyor örnegin gümüş cd den baskasını calıstırmıo windows yüklemek için bende düşündüm tasındım tbtdenin geniş yelpanzesinde bu soruyu bilen illa bi adam cıkar die düşündüm ve buraya bu konuyu actım

macbook a yükleyebilecegim işletim sistemleri ve nereden teymin edebilecegimi yazarsanız minnetar olurum sizlere esen kalın .

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

harici usb dvd yazıcıyı takar, biostan boot'u usb olarak ayarlasın, windows linux ne istersen yüklersin,

yada remote installation server kurulu bir müride gidersin networkten boot edip 5 dk da otomatik kurdurursun.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

denedim usb olayını işe yaramadı ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

the_behulder bunu yazdı:
    -----------------------------

denedim usb olayını işe yaramadı ...

hojam sen ne yüklemek istiyorsun?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

emin olmamakla beraber işlemcisinden dolayı başka os kaldırmıyodu ama üzerine xp yüklenmiş MAC görmüştüm ama macbook değil büyük tek ekran tek kasa olan cinslerinde görmüştüm.

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

iphone bile linux kurulmuşken macbook a her türlü çakarız getir buraya :P

usb den olmalı benimde şahsi kanaatimce :|

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hoca makinanın tam versiyon adını yaz.

Mesela bazı versiyonlara macin çıkardığı bootcamp diye bir yazılım var. Onun sayesinde windows yüklemen mümkün olabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

nickneyime bunu yazdı:

emin olmamakla beraber işlemcisinden dolayı başka os kaldırmıyodu ama üzerine xp yüklenmiş MAC görmüştüm ama macbook değil büyük tek ekran tek kasa olan cinslerinde görmüştüm.

macbook dada gördüm ben xp.çalıştığım otelde grafiker bi elemanda vardı avusturyadan.ama aynı verimi vermyiodu.ama laptop canavar be bilader:)

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

yha dostlar usb den xp yüklemeyi inanın bende biliyorum yapıyorum hadi ben yapamadım diyim yanımda müdür var müdür de yapamıo onu siktir et 10 senelik eleman var oda yapamadı amk :D bende inat ettim gittim leopard indirdm onda da spergeimages die bi bok vardı he orginal cd ile xp yükleyebilioz orginal olan her boku yükleyebiliorum ama ben ubuntu kurucam amk seyine ondan diom ubuntunun orginal cdsi de elimde yok flan işte ögle

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

yelpanze değil yelpaze

http://kocaer.me
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

the_behulder bunu yazdı:

yha dostlar usb den xp yüklemeyi inanın bende biliyorum yapıyorum hadi ben yapamadım diyim yanımda müdür var müdür de yapamıo onu siktir et 10 senelik eleman var oda yapamadı amk :D bende inat ettim gittim leopard indirdm onda da spergeimages die bi bok vardı he orginal cd ile xp yükleyebilioz orginal olan her boku yükleyebiliorum ama ben ubuntu kurucam amk seyine ondan diom ubuntunun orginal cdsi de elimde yok flan işte ögle

Sevgili arkadaşım öncelikle ben öyle makinenin a.q. müdürü zaten s.ktir et genelde bütün müdürler g.ttür (bende müdür sayılırım oradan biliyorum). on senelik elemanın neden on senelik eleman olduğunu yazdığını anlamaya çalışmayacağım, şimdi konuya gelelim o ubuntunun orjinali mi olurmuş yahuu .iso'yu yazarsın cd ye orjinal cd olur kurarsın gider ha gitmiyorsa o cd'nin de a.q. getir bir şekilde kurarız.

Toplam Hit: 3058 Toplam Mesaj: 13