folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder MADO İş Alımı Hk.

MADO İş Alımı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Smirnoff bunu yazdı

Hocam senin derdin üzüm yemekmi bağcıyı sikmekmi ?

mevzu buraya geldi en baştan belirtsen ya hocu

abicim bağcıyı sikmek gibi bi derdim yok. ben olayın mantıksızlığını anlamaya çalışıyorum. kafama yatmıyor sigortasız bir işe başlama ve deneme süreci olması. her iki taraf için de sağlıksız bir sürec değil mi ?

diyelim ki adam beni işten çıkardı 1 ay sonunda. memnun kalmamış benden. benim bir aylık ücretimi vereceğinin garantisi nerde ?

deneme süreci demek ; deneme süreci içerisinde işten çıkarılırsan tazminat almayacağını kabul ettiğin bir sürec demek diye biliyorum diğer tüm haklarına sahipsin diye biliyorum. yanlış mı biliyorum ?

kimseye bi kazık atmaya niyetim sadece olayın mantıklı bi açıklamasını öğrenmeye çalışıyorum.

Zencinin malı züğürtün çenesini yorar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

Hocam mado dediğin bayilik veren bir kurum yani işe alan kişi oranın sahibi vs olabilir ve alabilir. Hangi mado bu arada ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    Smirnoff bunu yazdı
    Triumph bunu yazdı

sigortani yapacaklar(yapmak zorundalar) deneme suresi de olsa normal bir iscinin yararlandigi tum haklara sahip olursun. tek farki, adam seni tazminatsiz isten cikarabilir. 

bu olayi gozunde cok buyutme. deneme suresi de olsa sigortani yapip seni sgkya bildirecekler. hepsi ugrastirici is. eger gercekten yaramaz bir adamsa o zaman senle sozlesme yapmazlar. ama normal biriysen bu kadar ugrastiktan sonra seni ise alirlar. 

yanlısın var yasaya göre 2 ay boyunca sigortasız çalıştırabilirler, maaş konusunu bilmiyorum ama sigorta konusunda eminim.

http://www.haber7.com/dr-resul-kurt/haber/917556-deneme-suresinde-iscinin-haklari

4.paragraf diyor ki 

"Ayrıca deneme süresinde işçinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) sigortalı olarak bildiriminin yapılması da zorunludur. Bazı işyerlerinde deneme süresinde işçinin SGK’ya bildirilmediği ve sigortalı yapılmadığı görülmektedir. Bu durum yanlıştır. Yani, deneme süresinde olan kişiler de sigortalı olmak zorundadır. İşçinin deneme süresinde çalışmaya başladığı tarih, kıdem tazminatının başlangıç tarihi olarak dikkate alınacaktır."

kaldı ki söylediğin çok saçma. atıyorum deneme süresinde adam dondurma dolabındaki elektrik kaçağı yüzünden felç kaldı. mal gibi ortada mı kalacak? yani hem işten hem sağlığından olacak. ne için? asgari ücret için. 

Triumph tarafından 13/Eyl/12 20:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

işe başladığın gün sigorta girişi yapmak zorundalar. 30 iş günü içerisinde mazeretsiz ve tazminatsız işten çıkarma hakkı var. 

deneme süresi olarak devlet bu hakları vermiş iş verene. bizim özel sektörde adam s.kmek için 3 ay 6 ay sigortasız deneme sürelerini patronlar g.tnden uyduruyor. 

hakkınızı arayın, işe çok acil ihtiyacınız yoksa, alternatifiniz varsa bu adamlarla çalışmayın. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek
    zeratul bunu yazdı

Hocam mado dediğin bayilik veren bir kurum yani işe alan kişi oranın sahibi vs olabilir ve alabilir. Hangi mado bu arada ?

Edirne Mado hocam.

Çalışmaya ihtiyaç var ama kararsız durumdayım. Güvenip işe girilir mi bu durumda ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek

sözleşme filan imzaladınız mı hocu, bir de benim bildiğim kadarıyla deneme süreci de olsa sigorta yapmak zorunda.

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

ya korkma gir olmadı cam çerçeve indirirsin mis kimsenin hakkı kimsede kalmaz işini allaha bırakmadıktan sonra

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    Smirnoff bunu yazdı
    Triumph bunu yazdı

sigortani yapacaklar(yapmak zorundalar) deneme suresi de olsa normal bir iscinin yararlandigi tum haklara sahip olursun. tek farki, adam seni tazminatsiz isten cikarabilir. 

bu olayi gozunde cok buyutme. deneme suresi de olsa sigortani yapip seni sgkya bildirecekler. hepsi ugrastirici is. eger gercekten yaramaz bir adamsa o zaman senle sozlesme yapmazlar. ama normal biriysen bu kadar ugrastiktan sonra seni ise alirlar. 

yanlısın var yasaya göre 2 ay boyunca sigortasız çalıştırabilirler, maaş konusunu bilmiyorum ama sigorta konusunda eminim.

her ne olursa olsun sıgortasız ca lıs tı ra maz 

sebebi deneme süresinde x bir kazada  alayına kökler ler  kimse bu risk i göze almaz 300 tl ıcın

deneme süresi tazminat sözleşme vs gibi durumlar için sigorta için degil

10 sene önce bırak ayı günü senelerce sigortasız calısırdı ve bir sey olmazdı ama simdi kan almazlar kan bankası kurarlar 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

ya korkma gir olmadı cam çerçeve indirirsin mis kimsenin hakkı kimsede kalmaz işini allaha bırakmadıktan sonra

aynisini yazacaktim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek

abiler hayırlısıyla bugün yolluyorum madoya, inşallah bi sıkıntı çıkmaz.

bu arada, kendim için sormadım bütün soruları. kız arkadaşım işe başlıcak orda, ondan bu kadar derin takıldı kafama :)

destekleriniz için teşekkür ederim. bi sıkıntı çıkarsa beraber dalarız di mi camlara :D ya da sitelerine bi güzellik yaparız :P :D

Toplam Hit: 3055 Toplam Mesaj: 25