folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mahallede Bir Abimiz Var Yardım

Mahallede Bir Abimiz Var Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

arkadaşlar abimiz dediğim adamı pek tanımam ancak çok iyi biri size onu anlatıyorum.adını dahi bilmem

bu abimiz yaklaşık 1 1.5 sene önce askere gidiyor ve doğuya gönderiliyor bu abimiz orada cinnet geçiriyor ve evine gönderiliyor adamın akılda sorun yok galiba sinir hastası etrafına sövüyor durmadan çok sinirli taş atıyor balkondan aşagı inemiyor ancak korkuyor deli gibi birşey yani bizde anlatırken deli şöyle böyle yaptı diyoruz.neyse bu abi balkon demirlerine çıkıyor tavana uzanıyor aşağıdan çocuklar bunu kızdırıyor ama aşağı inemiyor evine kimseyi yaklaştırmıyor çocuklugunu filan hep hatırlıyor.

haziran ayında bunlar yaylaya çıkar hep alanyalılar ya ne de olsa yayladan bu abimiz hava serinleyince döndüler ama abimizden eski halinden eser yok ama yine normal değil etrafa sövmüyor aşağı iniyor ama kimseyle konuşmuyor ve çok mutsuz.abimizi dün terziye giderken gördüm ve yürürken ağlıyordu çok üzüldüm bu abimize ne yapsak mutlu ederiz.hep selam veririm iyi akşamlar derim ama ne yapsak yüzü güler ?

not: bence tedavisinde şok,işkence filan verdiler ya da çok güçlü bir sakinleştirici veriyorlar.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hoca onu mutlu etmek için onu o hale getirenleri gözünün önünde öldürürsün psikolojisi anında düzelir :))

yapacak bişi yok bizim akraba kısa dönem gitti kafayı yedi güneydoğuda uzun ödenm gitseydi senin abi gibi olurdu :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

tam olarak iyileştiğine emin olmadan fazla samimi olmazdım ben olsam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Kuzenim kuzey ırak operasyonunda bulundu, antep'e geldiğinde kimseyle konuşmuyor, boş boş bakıyordu.

Operasyonlarda 7-8 arkadaşını şehit vermişti.

Hatta yürümekten iki ayağının topukları erimişti resmen.

Normal - gündelik hayata alıştırmak lazım, ikili konuşmalar yada topluluk muhabbetlerine sokmak lazım.

Sorumluluk vermek lazım, ufak tefek işler vererek oyalamak lazım.

En iyisi psikiyatrik yardım.

Ama en azından siz çevresi olarak gördüğünüzde sıcak bir selamı, hal-hatır sormayı eksik etmeyin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Belediyenin Valiliğin sosyal hizmetler müdürlüğüne bildirin yardım etsinler pskolojik destek yardım etmeleri gerek bu arada Tsk dan da pskiyatrik destek vrilmeden sepetlenmesi böyle arkadaşların üzücü gerçekten sağlamsa vatan evladı bizim değilse gitsin evine işe yaramaz mantığını sevmedim

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:
    -----------------------------

tam olarak iyileştiğine emin olmadan fazla samimi olmazdım ben olsam

-----------------------------

zaten öyle yapıyorum hocam motorla geçerken selam veriyorum ama yani küçük çocuklarla çocuk gibi konuşuyordu kadınlarla muhabbet ediyordu mantı tarifi filan veriyordu ama şimdi yok susuyor

annesi  benim oğlum deli değil sağlıklı diyor

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

tsk'nın, devletin eseri...

ulan, en büyük sıkıntısı dersler yada manita olan 20'lik çocuğa, 3 ay eğitim verip doğuya salıyorsun. hadi böyle bir mallık yapıyorsun bari sahip çık o çocuğa..yazıktır günahtır. genelde böyle vakalar, eğitimsiz yada fakir ailelerde meydana geldiği için hakkını aramıyor. rahmetli amcam'da %40 işitme kaybıyla geri döndü..yıllarca iş bulamadı.ne arayan oldu ne soran. yol, yordam, hak hukuk bilmediği için hukuki yollara da başvuramıyor..avrupa'da olsa o adama gül gibi bakarlar; ama bizde ya kolunu, bacağını kaybedeceksin yada şehit olacaksın..

anlık, geçici çözümler çare etmez..eğer birşeyler yapma niyetindeysen, gerekli makamlara başvur( vali, kaymakam, belediye başkanı, askeri hastane, askerlik şubesi vs..)  durumu izah et. elbet vatan için canını dişine takanlara yardım eden çıkacaktır...en kötü ihtimal, askerin, polisin, belediyenin lojman, sağlık merkezlerinde terapilere katılır..bildiğim kadarıyla tsk'nın ve polis teşkilatının boğaza  nazır muhteşem tesisleri var. orada 2,3 ay kalsa kendisine gelir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

aslında askerden gelince devlet bu gençlere ücretsiz psikolojik danışmanlık vermesi lazım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

gerekli kurumlar neresi burası ilçe de ondan  nereye gideyim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

benim sınıf arkadasımı aynı o hale soktular sebebini biliyorum ama yazmayacağım buraya anlamsız tartışma çıkmasın sapa sağlam o kadar iyi niyetli saf kalpli bir insandıki askere gitti geldi zirzop deli derlerya aynen öyle hastanelerde yattı psikolojik tedavi gördü ama hala düzelmedi yanından biri geçse hemen asker selamı veriyor.vs.... vs....

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

hangi makamlara gideyim bir yardım etseniz adam çok üzgün ya içim gidiyor valla eskiden gövercin naber derdi

Toplam Hit: 7032 Toplam Mesaj: 58