Mahkemeye Çağrıldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi :D defterime binlerce mesaj yazdı diye dava açan adam salaktır!!

mesajda ne yazıyordu ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Bilişim sistemine girme 

MADDE 243. - (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir. 

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir. 

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Suçun tamamlanması için bilişim sistemine girmen ve bir süre kalman gerekiyor..Yani suçun oluşması için bir zarar vermen gerekmez.Zaten zarar verdiğin takdirde.Madde 244'deki hükümler uygulanıyor

Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

MADDE 244. - (1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

Hakimin ayartılması gibi bir şey söz konusu olamaz,ceza davası bu,somut olay,suç tanımına uyuyorsa bitmiştir..

Seçimlik ceza var.Hapis ya da Adli para cezası..Eğer bir değişiklik olmadıysa günlük en az 20 ytl en çok 100 ytl idi..Yani alacağın hapis cezası günü x hakimin belirleyeceği 20 ytl ile 100 ytl arası değer.. 

Çekil,Önümden Çekil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nikita
    nikita's avatar
    Erkek

defterine haber sitesinde bi haberi kopyalayıp denyo ile bir kaç bin kere yazdırmıştım :)

ama arkadaş sistemime virs yolladılar diye dava açmak istemiş. hakim zaten iplemedi bile adamın bedava,sitem den bi sitesi vardı

derdi oymuş bende baya tırsmıştım ciddi bişey diye yırttık neticede

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    nikita bunu yazdı:
    -----------------------------

defterine haber sitesinde bi haberi kopyalayıp denyo ile bir kaç bin kere yazdırmıştım :)

ama arkadaş sistemime virs yolladılar diye dava açmak istemiş. hakim zaten iplemedi bile adamın bedava,sitem den bi sitesi vardı

arkadaşım tam anlamadım,yukarıda alıntı yaptığım olay başka bi olay mı?Hakim iplemedi demişsin?İlk mesajında da mahkeme celbi geldi,mahkemeye gidiyi mi gibi bir şey demişsin..

Duruşma olmadan hakimle ne ara görüştün de adam iplemedi?Hakim dediğin,sakın dosyayı hazırlayan Savcı olmasın?

Hele bi tam anlat 

Çekil,Önümden Çekil...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    nikita bunu yazdı:

hocam :) mahkemede virüs gönderdiğine dahi kanıt sunabilirlerse sunsunlar.Dersin ki kendisini sevmiyorum deftere bir kaç mesaj girdim arka arkaya bunu virüs olarak algılamış çok garip...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    nikita bunu yazdı:

hocam :) mahkemede virüs gönderdiğine dahi kanıt sunabilirlerse sunsunlar.Dersin ki kendisini sevmiyorum deftere bir kaç mesaj girdim arka arkaya bunu virüs olarak algılamış çok garip...

Bu bir savunma olamaz,bu gibi durumlarda,bilirkişi istenir.Hakim bilirkişi raporuna bağlı kalmak zorunda değildir,ancak çoğu karar da,bilirkişi raporuna paralel kararlar verilir. 

Çekil,Önümden Çekil...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Kardeş de herife sana güzel bi site yapayım davayi geri çek olur biter bence deli ne de olsa !

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gerçekçi ol birazda kendini acındır ii halinden daha az ceza alırsın

ebedi devlet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    abü ne kastırıyorsun dersin benim pc de virüs vardı msn olsun web sayfaları olsun kafasına göre mesajlar atıyordu format atınca düzeldi işim gücüm yokda bu adamın kıçı kırık sitesini ne yapayım ben öyle bir kabiliyetim olsa niye bu adamla uğraşayım vs. vs .dersin :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    zd ye bikaçbin mesaj mı attın zuhahah a:D buna koptum.

///______________
Toplam Hit: 9092 Toplam Mesaj: 34