Mahkumlara Af Çıkacak Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hiç bir af beni etkilemiyor çünkü tüm borçlarımı zamanında öderim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Adli para cezam var banada bir güzellik olur mu ki ?

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Benim arkadaş vardı 19 yaşında hapse girdi. Uyuşturucu kullanım/ticaret, hırsızlık ve gasp vardı. 10 yıl ceza aldı 1 yılda çıktı :d

Af böyle bişey sanırım.

Millet artık 20 yıl hapse iyi af gelir 5 senede çıkarsın gözüyle bakıyor çocuk oyuncağı ettiler mk.

Hiçbir suçu olmayan insanlar da aftan yararlanacak sonuçta deyip kendimi avutayım ben de.

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

sittiret..

RitmFarbRacourci tarafından 10/Ağu/16 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

gasp kapkaç vs durumlara vermesinlerde ecevit vermişti zamanında hepsi dışarı çıkmıştı..

aynı fikirdeyim ,  çıkan caniler  de  yine milletin canını yakmıştı , 

Ya çıkanları çok iyi takip edecekler ve suça karışırsa eski cezasını da ekleneceğini yasaya koyacaklar ya da çok daha caydırıcı önlemler alacaklar ,

yoksa  af  içerdekiler için iyi ama dışardaki masumlar için can yakıcı oluyor...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

Genelleme yaparak söylüyorum. Biri hapse atıldıysa demek ki suç işlemiştir. Cezasını yatması gerekirken Af niye? 

Genelleme yapsanızda bu tutum yanlış hocam.

Benim babam suçsuz, günahsız yere içeride 4 ay 20 gün yattı. 

60 yaşındaki adam, 25 yıl aynı fabrikada çalışıp emekli olmuş, o yaşına kadar bir sicil kaydı olmayan adam suçsuz yere yattı.

Sebebi neydi biliyor musunuz? 

Dayımın karısı, dayım yüzünden beyin kanaması geçirdiğinde 2 ay boyunca gece gündüz annem baktı. Kendi kardeşleri bir gün bile bakmadı.

Altını bezledi, yedirdi içirdi elleri ile.

Ve dayım bu ihtiyaçlarını gidermek için bizimkilere bakkalından istediğinizi alın demişken babamın sigara almasından dolayı hırsızlık yaptı iftirası yapıştırdı abisinin gazı ile.

Ve babam onlardan önce İstanbul'a gelen ilk insan, hiçbir karşılığı olmadan onlara aylarca baktı, karşılıksız hemde.

Ve onlar yüzünden, benim lise zamanımda çok kolay mühendislik fakültesine girebileceğim yerde avukata para yatırmalardan dolayı dershaneye gidemedim.

Bu zamana kadar babamın tek bir kez ağladığını görmedim, fakat onu oraya teslim etmemizde hüngür hüngür ağladı. Telefonlarda hüngür hüngür ağladı, intihar etmek istedi. 

Bu hem onun için, hem bizim için çok zor dönemdi. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin. İnsanın gözleri doluyor...

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Benim arkadaş vardı 19 yaşında hapse girdi. Uyuşturucu kullanım/ticaret, hırsızlık ve gasp vardı. 10 yıl ceza aldı 1 yılda çıktı :d

Af böyle bişey sanırım.

Millet artık 20 yıl hapse iyi af gelir 5 senede çıkarsın gözüyle bakıyor çocuk oyuncağı ettiler mk.

Hiçbir suçu olmayan insanlar da aftan yararlanacak sonuçta deyip kendimi avutayım ben de.

yanlış düşünüyosun hocam yaşını bılmıyorum ama arkadaşın 98de girmesi lazımki 2000de çıksın yoksa bu ülkede en son af 17 sene önce verildi.. 17 senenin ne kadar uzun oldugunu bılmeyenlerler

içeri havlu odayı hücreyi geçtim koğuşta 7 gün kalsın bakalım kalabılıyorlarmı ?

neyse hayırlısı olsun umarım çıkıcaktır cezaevlerininin doluluğu yargıta yapılan usulsuz eksik yargılamalar.. düşünün 16 yaşındaki bir çocuğa 1 tl yüzünden 18 sene nitelikli yağma suçundan ceza veren çocuk ağır ceza hakimi var.. 

cccyyyzzz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    acab bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Af böyle bişey sanırım.

yanlış düşünüyosun hocam yaşını bılmıyorum ama arkadaşın 98de girmesi lazımki 2000de çıksın yoksa bu ülkede en son af 17 sene önce verildi.. 17 senenin ne kadar uzun oldugunu bılmeyenlerler

içeri havlu odayı hücreyi geçtim koğuşta 7 gün kalsın bakalım kalabılıyorlarmı ?

neyse hayırlısı olsun umarım çıkıcaktır cezaevlerininin doluluğu yargıta yapılan usulsuz eksik yargılamalar.. düşünün 16 yaşındaki bir çocuğa 1 tl yüzünden 18 sene nitelikli yağma suçundan ceza veren çocuk ağır ceza hakimi var.. 

tutuksuz yargilanmayi affedilmek saniyo muhtemelen arkadas

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    WH0 bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Genelleme yaparak söylüyorum. Biri hapse atıldıysa demek ki suç işlemiştir. Cezasını yatması gerekirken Af niye? 

beyin özürlümüsün sen?

Adam bir soru sormuş ve cevap veriyorum. Güncel olaylar çerçevesinde yaşananlar AKP'nin oylarını en az %5 artırmıştır ve af da çıkararak yine bu oranı yükseltmeye çalışacaklar. Af çıkar ama teferruatı olur yani terör suçu gibi muhtelif suçlar buna dahil olmaz. 1-2 senesi kalan, ufak suçları olanları salarlar ve bunu kimse babasının hayrına yapmıyor. Geçmişte de yaşanmıştır ve ben nedense bir erken seçim bekliyorum. Ben şahsen AKP'nin yerinde olsam erken seçim yapar ve anayasayı referanduruma götürmek için gerekli milletvekili sayısını toplarım. Seçim öncesinde bunlar hep yapılmıştır ve yapılır. Tıpkı yerel seçimlerden önce belediyenin sağlam kaldırımları söküp tekrar döşemesi gibi. Yani kendilerine çalışıyor havası verip algı yönetimi yapıyorlar.

@WH0 verecek cevabın varsa güzelce yaz hakaret etmenin ne anlamı var?

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    WH0 bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

beyin özürlümüsün sen?

Adam bir soru sormuş ve cevap veriyorum. Güncel olaylar çerçevesinde yaşananlar AKP'nin oylarını en az %5 artırmıştır ve af da çıkararak yine bu oranı yükseltmeye çalışacaklar. Af çıkar ama teferruatı olur yani terör suçu gibi muhtelif suçlar buna dahil olmaz. 1-2 senesi kalan, ufak suçları olanları salarlar ve bunu kimse babasının hayrına yapmıyor. Geçmişte de yaşanmıştır ve ben nedense bir erken seçim bekliyorum. Ben şahsen AKP'nin yerinde olsam erken seçim yapar ve anayasayı referanduruma götürmek için gerekli milletvekili sayısını toplarım. Seçim öncesinde bunlar hep yapılmıştır ve yapılır. Tıpkı yerel seçimlerden önce belediyenin sağlam kaldırımları söküp tekrar döşemesi gibi. Yani kendilerine çalışıyor havası verip algı yönetimi yapıyorlar.

@WH0 verecek cevabın varsa güzelce yaz hakaret etmenin ne anlamı var?

bende diyordum ne zaman siyasete bağlanıcak bu konu diye de fazla gecikmedi.

imza.
Toplam Hit: 8729 Toplam Mesaj: 63
af 2016 af yasası