folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Makale Al-Sat Platformu İçin Fikir Almak İstiyorum

Makale Al-Sat Platformu İçin Fikir Almak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 6 aydır aklımda olan ve son 2 aydır yazılımı devam eden projem için hepinizden fikir almak istiyorum. Özellike, webmaster forumlarında makale yazımını - satımını kazanç olarak değerlendiren değerli yazar arkadaşlarımızdan.

Şimdilik bizim sistemde düşündüğümüz ve hayata geçireceklerimiz şu şekilde : 

- Tek tip üyelik olarak, bakiye sistemi ile al-sat yapılabilinecek.
    - Puanlama, yorumlama vs.. gibi değerlendirme imkanları olacak.
    3 - Özel makale siparişleri için, sipariş konusu - teklif usulü sistem üzerinde olacak.
    4 - Kelime birim fiyatı ile çalışılacak, bu sayede her kelimenin maddi bir karşılığı olacak. ( Başlıkta dahil sayılacak, bu sayede kuruş değerine kadar 100 Kelime = 1,5 TL fiyat bazıyla, 0,015 Krş. olarak değerlendirilecek. )
    4 - Ödüllendirme maksatlı teşvik yarışmaları olacak. Hafta ve Aylık istatistik bazında en çok satış yapan üyeye kredi hediyesi uygulanacak. )
    5 - Ödeme alt limiti, şuan piyasanın en düşüğü olan bir meblada tutulacak. ( 20 TL )
    6 - 2018 yılı sonuna kadar, şuanki piyasanın en düşük oranı olan %5 oranında tutulacak ve sadece satış anında uygulanacak. ( Kredi yüklemelerinde hiçbir kesintisi olmayacak. )
    - Şimdilik özgünlük kontrolü, ( https://smallseotools.com/plagiarism-checker/ ) sitesinden yapılacak olup, sonrasında APİ entegresi ile, sistemin içine dahil edilecek. Bu sayede, o ana kadar manuel kontrol sonrası, otomatik olarak %90-%95 özgünlüğü olmayan makaleler otomatik olarak reddedilecek.

V1 Beta olarak yayına girecek olan projemiz ,sürekli üyelerimiz ve arkadaşlarımızın talebi ve fikirleri ile geliştirilecektir.

Sizlerde bu projemiz için, değerli yorumlarınızı esirgemeyiniz.

Şimdiden teşekkürler. 

C_e_Z_a tarafından 19/Eyl/18 23:34 tarihinde düzenlenmiştir

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

İçeriği okumadım, sadece söylemek istediğim bir şey var.

supericerik.com'a bugün 100 TL bakiye yükledim. Son zamanlarda belki 500 TL falan ödemişimdir. 30 gün 45 gün gibi süreçte.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

hocam icerik.net'de 2 lirayı bile yolluyorlar 2 gün sonra piyasada en düşük ödeme miktarı değil yani 20 lira.

son birkaç aydır yoğun şekilde makale yazıyordum. tavsiyem çok ciddi bir reklam bütçen yoksa girmemen. uzun süreli bir reklam planı yapman lazım yoksa piyasada yaşatmazlar. Ayrıca hazır içerik oluşturacak kaliteli bir yazar ekibi oluştur. Acele işler oluyor adam giriyor bakıyor direkt satın alıyor. 

Örneğin içerik nete ben makale yazıp attım diyelim. Adam makalenın tamamını goremıyor ama sistem bir kısmını gösteriyor. Böylece yazım tarzımı anlayıp satın alabiliyor. 

Bütün siteleri incele ek birşeyler yap ve reklam bütçeni çok yüksek tut

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Ciddi bir piyasa oluştu. İnsanların yazarak para kazanmaları benimde hoşuma gidiyor her ne kadar bizim sektöre darbe vursada.  

Ödemeleri hemen yaparsan, googleda ilgili aramalarda ilk 3 e girebilirsen sistemin tutar hocam. Pazar büyük, çoklu dil önemli özellikle.

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    EnableTurk bunu yazdı

İçeriği okumadım, sadece söylemek istediğim bir şey var.

supericerik.com'a bugün 100 TL bakiye yükledim. Son zamanlarda belki 500 TL falan ödemişimdir. 30 gün 45 gün gibi süreçte.

İnşallah bundan sonra beraber çalışırız hocam :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

hocam icerik.net'de 2 lirayı bile yolluyorlar 2 gün sonra piyasada en düşük ödeme miktarı değil yani 20 lira.

son birkaç aydır yoğun şekilde makale yazıyordum. tavsiyem çok ciddi bir reklam bütçen yoksa girmemen. uzun süreli bir reklam planı yapman lazım yoksa piyasada yaşatmazlar. Ayrıca hazır içerik oluşturacak kaliteli bir yazar ekibi oluştur. Acele işler oluyor adam giriyor bakıyor direkt satın alıyor. 

Örneğin içerik nete ben makale yazıp attım diyelim. Adam makalenın tamamını goremıyor ama sistem bir kısmını gösteriyor. Böylece yazım tarzımı anlayıp satın alabiliyor. 

Bütün siteleri incele ek birşeyler yap ve reklam bütçeni çok yüksek tut

Rekabet için illaki reklam şart evet hocam, bunu düşünerek yazılıma ayırdığım kadarıyla bir bütçe de ona ayırdım diyebilirim :) İcerik.Net , 3 gün sonra 2 TL dahi olsa yatırıyor evet,ama bende ilk başta onlarla rekabete girememem maalesef hocam :) İleri de bende umarım yapabilirim.

Makalenin özgünlük kalitesi için web uygulamaları yanı sıra, kelime bütünlüğü, translate kullanımı şüphesi için tüm makaleler manuel kontrol edilecek. Biraz süre alabilir ama hem alıcının hemde diğer yazarların hakkı yenmeyecektir diye düşünüyorum bu şekilde hocam.

V1, V2 olarak geliştirmeler oldukça istek ve önerilere uygun geliştirmelere devam edilecek. Örnek vermek gerekirse, V2'de .......... gün boyunca satılmayan makalelerin sistem tarafından otomatik alınmasını onaylıyorum diye bir özellik koyacağız. Bu sayede, hem biz kendi projelerimiz için içerik temin etmiş olacağız, hemde yazar emeğinin bir nebze karşılığı alacak.

Bu tip gelişmeler sizlerin değerli yorum ve önerileriye devam edecek arkadaşlar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

Ciddi bir piyasa oluştu. İnsanların yazarak para kazanmaları benimde hoşuma gidiyor her ne kadar bizim sektöre darbe vursada.  

Ödemeleri hemen yaparsan, googleda ilgili aramalarda ilk 3 e girebilirsen sistemin tutar hocam. Pazar büyük, çoklu dil önemli özellikle.

Bir önceki post'ta belirttiğim gibi hocam, yazılım tutarı kadar bir reklam bütçesi ayırdım. Bunu sıralı olarak seo, backlink, tanıtım yazıları , sosyal medya ve adwords reklamları olacak.

3 ay için sıralı olarak bu çalışmalar, bilinen bir webmaster forumumun en çok beğeni almış, ve en çok ticaret yapıp olumlu dönüş almış ekibiyle yapılacak.

İnşallah zamanı gelince de dediğiniz gibi ilk 3 'te yer alacağımızı düşünüyorum hocam :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Ek olarak o bilinen webmaster forumu r10 ise o ekibin 2000 referansı olsa bile bulaşma. 

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Ek olarak o bilinen webmaster forumu r10 ise o ekibin 2000 referansı olsa bile bulaşma. 

He yok hocam o ekip değil :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    C_e_Z_a bunu yazdı
    yalnizturk bunu yazdı

Bir önceki post'ta belirttiğim gibi hocam, yazılım tutarı kadar bir reklam bütçesi ayırdım. Bunu sıralı olarak seo, backlink, tanıtım yazıları , sosyal medya ve adwords reklamları olacak.

3 ay için sıralı olarak bu çalışmalar, bilinen bir webmaster forumumun en çok beğeni almış, ve en çok ticaret yapıp olumlu dönüş almış ekibiyle yapılacak.

İnşallah zamanı gelince de dediğiniz gibi ilk 3 'te yer alacağımızı düşünüyorum hocam :) 

İnşallah hocam siteniz açılınca forumdan duyuru yapmanızı bekliyoruz. Başarılar diliyorum.

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı
    C_e_Z_a bunu yazdı
    yalnizturk bunu yazdı

İnşallah hocam siteniz açılınca forumdan duyuru yapmanızı bekliyoruz. Başarılar diliyorum.

Çok teşekkür ederim hocam. Her zaman olduğu gibi ilk TBT haberdar olacak =) 

Toplam Hit: 2089 Toplam Mesaj: 19
makale al-sat platformu