folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Makale Al-Sat Platformu İçin Fikir Almak İstiyorum

Makale Al-Sat Platformu İçin Fikir Almak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Arkadaşlar değerli yorumlarınızın devamını dilerim :) Şuan makale yazılımları devam ediyor, varsa da özel olarak kategori talebiniz iletebilirsiniz. 

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Sistemin  birçok yazılım aşaması bitti. Penetrasyon testi sonrasında, inşallah sorun olmazsa Ekim'in ilk haftası açıyoruz. Gerçekten güzel olduğunu düşünüyoruz arkadaşlar :)

Bu aşamada sizde yorum, öneri ve isteklerinizle desteklerinizi eksik etmeyin lütfen.

Herkese iyi forumlar :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Allah kolaylık versin, öyle mi yapsam böyle mi yapsam şu fikrim var konularından çok hayata geçmiş projeleri okuması daha güzel.

Birkaç sorum var.

Makale satmaktan sa makale yazan kişi, makalesini alıp sitesinde yayınlayandan gelir payı alsa olmaz mı? Bu işleri çok iyi bilmiyorum ama mesela 100tl ye satın almaktansa atıyorum site sahibi anlaşır makaleyi alır sitesinde yayınlar ufak ufak gelen gelirlerden pay verir, makalenin başka bir sitede başka başlık altında düzenlenerek de yayınlanmasına izin verilir bir makale atıyorum 10 sitede farklı şekilde düzenlenmiş olarak ya da aynısı (pek tercih edileceğini sanmıyorum ama bedavadan koyacağı için olabilir )site sahiplerince yayınlanır. Makale sahibi de azar azar 10 siteden her ay bir makale için gelir alır falan? olmaz mı böyle? Makale için gelen donate ler de paylaşılır, tüm gelirler yani. tabi alıcı sitelerin gelilerini site ile paylaşıp ödeme kanıtı yapması lazım. Sen de sadece küçük hizmet bedelleri alırsın 5 10tl

Bu tarz sitelerde bana böyle bir makale lazım diye ilan açılıyor mu?

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

7 - Şimdilik özgünlük kontrolü, ( https://smallseotools.com/plagiarism-checker/ ) sitesinden yapılacak olup, sonrasında APİ entegresi ile, sistemin içine dahil edilecek. Bu sayede, o ana kadar manuel kontrol sonrası, otomatik olarak %90-%95 özgünlüğü olmayan makaleler otomatik olarak reddedilecek.

Benim sistemi bilenler burayı her şekilde atlatır. Hoş senide atlatırlar.

İspat Et Dersen : 1. cümleyi kopyala yapıştır googleda ara , sonra 2. cümleyi kopyala yapıştır googleda ara çıkan eşleştirme ve bulunan sayılara bak görürsün.

1. Cümle : ben googleda varmıyım ? Kоpyala Yapıştır Bak

2. Cümle : ben googleda varmıyım ? Kopyala Yapıştır Bak 

NOT: Kopyala yapıştırıp dene. 1 cümlede hiç sonuç alamazken (özgünken) 2. Cümlede 5400 gibi bir eşleştirme göreceksin. 

Sen bu sistemi yaparsan benim algoritmamı bilenler dünyanın makalesini sisteme yükler, parasını alır. 

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Erdem bunu yazdı

7 - Şimdilik özgünlük kontrolü, ( https://smallseotools.com/plagiarism-checker/ ) sitesinden yapılacak olup, sonrasında APİ entegresi ile, sistemin içine dahil edilecek. Bu sayede, o ana kadar manuel kontrol sonrası, otomatik olarak %90-%95 özgünlüğü olmayan makaleler otomatik olarak reddedilecek.

Benim sistemi bilenler burayı her şekilde atlatır. Hoş senide atlatırlar.

İspat Et Dersen : 1. cümleyi kopyala yapıştır googleda ara , sonra 2. cümleyi kopyala yapıştır googleda ara çıkan eşleştirme ve bulunan sayılara bak görürsün.

1. Cümle : ben googleda varmıyım ? Kоpyala Yapıştır Bak

2. Cümle : ben googleda varmıyım ? Kopyala Yapıştır Bak 

NOT: Kopyala yapıştırıp dene. 1 cümlede hiç sonuç alamazken (özgünken) 2. Cümlede 5400 gibi bir eşleştirme göreceksin. 

Sen bu sistemi yaparsan benim algoritmamı bilenler dünyanın makalesini sisteme yükler, parasını alır. 

Erdem hocam şimdi sana p.m attım. Sistemlerinin kalitesini ben biliyorum :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Allah kolaylık versin, öyle mi yapsam böyle mi yapsam şu fikrim var konularından çok hayata geçmiş projeleri okuması daha güzel.

Birkaç sorum var.

Makale satmaktan sa makale yazan kişi, makalesini alıp sitesinde yayınlayandan gelir payı alsa olmaz mı? Bu işleri çok iyi bilmiyorum ama mesela 100tl ye satın almaktansa atıyorum site sahibi anlaşır makaleyi alır sitesinde yayınlar ufak ufak gelen gelirlerden pay verir, makalenin başka bir sitede başka başlık altında düzenlenerek de yayınlanmasına izin verilir bir makale atıyorum 10 sitede farklı şekilde düzenlenmiş olarak ya da aynısı (pek tercih edileceğini sanmıyorum ama bedavadan koyacağı için olabilir )site sahiplerince yayınlanır. Makale sahibi de azar azar 10 siteden her ay bir makale için gelir alır falan? olmaz mı böyle? Makale için gelen donate ler de paylaşılır, tüm gelirler yani. tabi alıcı sitelerin gelilerini site ile paylaşıp ödeme kanıtı yapması lazım. Sen de sadece küçük hizmet bedelleri alırsın 5 10tl

Bu tarz sitelerde bana böyle bir makale lazım diye ilan açılıyor mu?

Hocam söylediğin tam olarak al-sat platformuna uymasa da, sanırım Hurriyet Bumerang ve daha evvel r10 gördüğüm onedio tarzı sistemlerde bu vardı. Yazarın içeriği okunma oranı, paylaşılma ve beğenme oranına göre fiyatlandırılıyor ve paneline yansıtılıyordu. O biraz daha meşakatli bir iş sanırım. Ama fikir olarak cidden güzel.

Belki önümüzdeki projelerde onu değerlendirebiliriz :) İlgin, yorumun ve önerin için çok teşekkür ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

güzel proje umarım başarılı olursun.

yalnız bu plagiarism olayını ufak çakallıklar yaparak geçmek bir yana google'in yapay zeka kütüphanesi tensorflow ile doğrudan özgün içerik üreterek aşmak var ki bunun önüne nasıl geçeceksin merak ediyorum, orta halli bir gpu ve 200-250 epoch ile tensorflow bir sürü makale çıkartır karşına.

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

güzel proje umarım başarılı olursun.

yalnız bu plagiarism olayını ufak çakallıklar yaparak geçmek bir yana google'in yapay zeka kütüphanesi tensorflow ile doğrudan özgün içerik üreterek aşmak var ki bunun önüne nasıl geçeceksin merak ediyorum, orta halli bir gpu ve 200-250 epoch ile tensorflow bir sürü makale çıkartır karşına.

Hocam burada sanırım manuel çözümlerle elimizden geldiğince engel olmaya çalışacağız. Cümle bütünlüğü, noktalama işaretleri, gereksiz kelime kullanımı vs. gibi eksiklikler eğer manuel gözetimden ge geçerse, o makale artık milletin işini görecektir demektir =) Bunu platform üzerinde alışkanlık haline getirecek yazarlar, zaten alıcıların puanlama ve yorumlama özelliği sayesinde bir yere kadar yapabilecekler. 2 kez ikaz yedikten sonra, 3. ikazda üyelik sınırsız kapatılacak. 

Toplam Hit: 2098 Toplam Mesaj: 19
makale al-sat platformu