folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Manuş Baba - Eteği Belinde Silsilesi

Manuş Baba - Eteği Belinde Silsilesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Eee Manuş Hırsızlıktan kac sene yemiş onuda yaz bilelim. Davanın sonucu ne olmuş. :)

“Kamuoyunun malumu olduğu üzere müvekkilim Manuş Baba’nın ‘Eteği Belinde’ isimli eseri son zamanların en ilgi gören şarkılarından biri olmuş, özellikle dijital mecralarda milyonlarca kez dinlenmiş, büyük beğeni toplamıştır."

"Geçtiğimiz cuma günü sosyal medya aracılığı ile bir ‘sözde rapor’ dolaşıma girmiş, müvekkilin şarkıyı başka bir eserden intihal ettiğine dair iddialar ortaya atılmıştır. Bu iddialar ne yazık ki basın mensuplarınca da gereği gibi araştırılmadan haber haline getirilmiş, iddiaların dayanağı olan raporun hukuki geçerliliği irdelenmemiştir."

"Tüm bu sorumsuzca yaklaşımların bir sonucu olarak, müvekkilim adeta görünmez bir mahkemede yargılanmış ve haksız bir biçimde ‘Manuş Baba’nın şarkısı çalıntı çıktı’ cümlesiyle yoğun bir karalama ve deyim yerindeyse linç kampanyası başlatılmıştır. Her şeyden önce belirtme gereği duyuyoruz ki, ülkemizde bir telif kanunu yürürlüktedir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, ‘meslek birliklerinin yetki ve görevleri nedir, bir eser sahibinin kendi haklarını koruma ve yasa önünde savunma yolları nelerdir’, açıkça ifade etmektedir."

"Yasaya göre böyle bir iddia söz konusu ise dile getirileceği ya da ispat edileceği zemin meslek birlikleri değil, mahkemelerdir. "

"Dolayısıyla henüz hukuk önünde ispatlanmamış bu iddiayı değerlendirmek için gerekli nitelikleri haiz olmadıkları ve böyle bir görevleri de bulunmadığı yasal anlamda açıktır. Meslek Birliklerinin böyle bir talep gelmesi halinde yapması gereken, değerlendirme mercii olmadıklarını başvurucuya bildirip, iddia sahibini ihtiyacı varsa hukuki yardım da vererek gerçek muhatap olan mahkemelere yönlendirmektir."

italyan tarafından 19/Ara/17 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Liarhack bunu yazdı

Bir sen varsın yapılan hırsızlığa göz yumup, hırsızlık içerisinde hak arayan, bir de Z. Çağlayan..

Z.Cağlayan kim kardeşim ? Manuşa yazdığın gibi acık acık yaz. Cıkaramadım boyle yazınca. kimmiş,neymiş, ne yapmış, ne etmiş.

italyan tarafından 19/Ara/17 16:16 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Can sıkıntını farklı yöntemlerle gidermeyi dene, keza bura da kim kimdir bilemezsin, üstü kapalı kuru tahriklerin ıslanır, su olur akar gidersin. 

Mahkeme sonuçlandığına dair bir söz sarf etmedim, şu an inceleme aşamasında olduğunu değerlendirdim, ayrıca sen manuşu seviyorsun diye bende mi seveceğim kardeşim anlamadım ki seni yahu :))

www.tithack.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Eğer hırsız sizden calmışsa HIRSIZ demekten bu kadar korkmayın be cocuklar...  Üzülüyorum sizin bu süklüm püklüm hallerinize 10 yıllardır bu millet sindi , pustu , korktu. Bırakın başınıza bi iş gelecekse gelsin. Hep alanlarda hak arayışı icine giren Solcular joplanmayacak. Sizlerde cıkıp hakkınızı arayın. Ankaranın ayazında , aclık grevlerinde , sizlerde biraz emek verin. Kim niye jop yer oğrenin.

Atilla Yılmaz henüz konuyla ilgili dava bile acmamış. Siz gelmişsiniz Manuş hırsız manuş hırsız diye gobek catlatıyorsunuz. Aşırma olduğu ortaya cıksa bile adam Atilla Yılmaz'a odeme yapacak konu kapanacak. 

Sizin bu gobek catlatışlarınız , gercek hırsızlara hırsız diyemeyişinizden kaynaklanıyor. Başkasına ağam , beyim , efendim - Manuşa hırsız.... La bu manuş size ne yaptı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Eğer hırsız sizden calmışsa HIRSIZ demekten bu kadar korkmayın be cocuklar...  Üzülüyorum sizin bu süklüm püklüm hallerinize 10 yıllardır bu millet sindi , pustu , korktu. Bırakın başınıza bi iş gelecekse gelsin. Hep alanlarda hak arayışı icine giren Solcular joplanmayacak. Sizlerde cıkıp hakkınızı arayın. Ankaranın ayazında , aclık grevlerinde , sizlerde biraz emek verin. Kim niye jop yer oğrenin.

Atilla Yılmaz henüz konuyla ilgili dava bile acmamış. Siz gelmişsiniz Manuş hırsız manuş hırsız diye gobek catlatıyorsunuz. Aşırma olduğu ortaya cıksa bile adam Atilla Yılmaz'a odeme yapacak konu kapanacak. 

Sizin bu gobek catlatışlarınız , gercek hırsızlara hırsız diyemeyişinizden kaynaklanıyor. Başkasına ağam , beyim , efendim - Manuşa hırsız.... La bu manuş size ne yaptı.

Arkadaşım şu konu da inan senin kadar başka göbek çatlatan adam olmadı, konu açıldı kişiler tarafından kendince değerlendirme yapıldı olayın eğrisi büğrüsü konuşuldu sen bura da kalkmış yok bilmem ne yasası, yok bilmem ne hukuk gibi antiri kuntiri şeyler paylaşıyorsun.

Baştan söyleseydin probleminin Atilla Yılmaz'ın ülkücü oluşundan kaynaklandığını, uzatmayalım he diyelim sana basalım alnına damalı haçı :P

Liarhack tarafından 19/Ara/17 16:46 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Memlekette her şeyin cılkını çıkarttığımız gibi böyle popüler kültür artıklarını da yüceltmeden duramıyoruz. Aynısı Koray Avcı için de oldu, herkes deli gibi şarkılarını dinledi iki gün sonra bir tarafları ayrı oyanamaya başladı konserlerinde hayranlarına küfür etmeye başladı. Bunlar gibi şöhrete yakışmayacak şahısları yüceltmeye devam ettikçe ne sanat kalacak ne sanatçı

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Liarhack bunu yazdı

Baştan söylesene problemi'nin Atilla Yılmaz'ın ülkücü olması...

Siz attığım mesajları nerenizle okuyorsunuz anlamadım ama okuduğunu idrak edemeyen comarlara -şuan icin - daha fazla laf anlatamıcam. Geri kalan tartışmayı Manuş ile Atilla'nın avukatlarına bırakıyorum. 

Allahtan İYİ parti var da okuduğunu anlayamayanlar ile eğitimli vatanseverler ayrışıyor. 
    Sana abi tavsiyesi hadi doğru mektebe. Okuduğunu anlamaya başlayınca , Tarih , Hukuk bi ara ozele gelirsin anlatırım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Baştan söylesene problemi'nin Atilla Yılmaz'ın ülkücü olması...

Siz attığım mesajları nerenizle okuyorsunuz anlamadım ama okuduğunu idrak edemeyen comarlara -şuan icin - daha fazla laf anlatamıcam. Geri kalan tartışmayı Manuş ile Atilla'nın avukatlarına bırakıyorum. 

Allahtan İYİ parti var da okuduğunu anlayamayanlar ile eğitimli vatanseverler ayrışıyor. 
    Sana abi tavsiyesi hadi doğru mektebe. Okuduğunu anlamaya başlayınca , Tarih , Hukuk bi ara ozele gelirsin anlatırım.

Peki özelden sana yazayım, gel bana abi olarak anlat bakalım kendi ofisimde, engin bilgilerinden faydalanalım :) Ayrıca olayı tarihe nasıl çektin orası da ayrı bir çelişki, bilim kurgu filmleri gibisin mantıklı gibi gözüküyorsun ama boş, saçma ve amaçsızsın. İdrak konusuna gelince yazarken anlatma güçlüğün aşikar, kendini ifade konusunda da oldukça problemlisin anlaşılan çeşitli engellerin seni bu kadar kompleksli yapmış. Bence biraz sosyal hayata dön zira baktığın ayna beni sen göstermeyecektir.

www.tithack.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=aURf80vpRxk

< ="//www.youtube.com//aURf80vpRxk" width="425" height="350">

Ses rengi hoş fakat Türkçedeki tüm sesli harfleri " I " olarak telaffuz ediyor.. Kendisine de söyledim.. Artikülasyonu bozuk bu kızcağızın...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

La adam çalmış komple şarkıyı neyini tartışacaz çok merak ediyorum

Birde diyor ki "Herkes hırsızlığın kendisini ilgilendiren tarafına tepki gostersin diyoruz." Söylenecek bir şey bırakmıyor gerçekten. Örneklendirirsek komşumuzdan çalınan para bizi bağlamaz. Ya da yedi ama yedirdi de çalıştı da.

Ben diyorum ki tüm hırsızlığa tüm hırsızlara karşı gelelim adam diyor ki kendini ilgilendirenlere söyle. Hırsız senin cebinden para almıyorsa sıkıntı yok yani bravo.

Birde diyor ki 10 yıldır demeniz gerekenlere demediniz de şimdi burda mazluma vuruyonuz gibi asılsız astarsız laf.

Adam tam bir troll bravo. Tam bir tatlı su solcususun yanı sıra taraftarlık konusunda çok öndesin.

Anıl