Masonluk Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Hocalar masonluk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biraz araştırdım da böyle dışardan baktığında hayır kurumu gibi ilginç geliyor insana.

web sitelerine baktım ilkeler, nasıl olunur vs diye.. Sürekli olarak "Allah'a inanmak" üzerine yoğunlaşmışlar

Sonra ünlü masonlara bakıyoruz, bayağı ünlü kişi var.

Aramızda mason olmayı planlayan mürid kardeşlerimiz var mı ? :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

şaka yapdım lan :D 

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Aciklanamayan-Ufo-Olaylari-160404/

bunları yapanlar masonlar diyor bazı arkadaslar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

araştırmaya ilk başlandığında hayır kurumu gibi gözüküyor,işte üye olmak için tek bir yaratıcıya inanma zorunluluğu falan.

araştırmayı derinleştirdikçe işin gerçek yüzü çıkıyor ortaya. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------

araştırmaya ilk başlandığında hayır kurumu gibi gözüküyor,işte üye olmak için tek bir yaratıcıya inanma zorunluluğu falan.

nedir o gerçek yüz?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

masonlar her ne kadar inkar etse de, bilse de bilmese de arkplanda yahudiler vardır,onların istediklerini yaparlar. 

masonlar dini kabul etmezler ama bir yaratıcıya inanmak zorundadır. mason olmanın şartıdır.

herkes mason olamaz. Belirli mevkilere yükselmiş, söz sahibi insan mason olabilir. eften püften sıradan insanlar mason olamaz yapmazlar. Masonlar birbirini korumakla da mükelleftir. bir mason fakirleşmeye başlamışsa yardım ederler.

ünlü türk masonlar zeki alasya ve süleyman demirel dir. eskiden (60 lı yıllardı sanırım) süleyman demire e mason denilip oyları düşürülmek istenmiştir. O yüzden o da mason localarından mason olmadığını gösteren bir kağıt almıştır ve halka işte bakın ben mason değilim dediği için masonluğu dondurulmuştur daha doğrusu uyutulmuştur. Masonluktan atılmaz, sadece uykuda derler. 

Ayrıca m. kemal'in de mason olduğu söylenmektedir. Bir mason sitesinde denk gelmiştim. Fedota locasına bağlıymış. Doğruluğunu bilmiyorum.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

The_Cure bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

nedir o gerçek yüz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

@unbalanced 

hocam masonların arkasaında yahudilerin olduğunu kanıtlayabilir misin?

Ayrıca Atatürk'ün Fedota locasına bağlı olduğu hakkında kaynak gösterebilir misin

@pcdoktor636

Hocam bu resmin bir uydurma olmadığını nerden bileceğiz?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

pcdaktır derin internet araştırmaları ile ufo olaylarını düzenleyenin, derin devletin ve görünmeyenlerin masonlar olduğunu ve işin gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

Pek te iyi saklanmamışlar yahu bak isteyen buluyor valla

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodeInside
    CodeInside's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

başvurabilmek için allah'a inanmak değilde bir yaratıcıya inanmak gerekli. yurtdışındaki masonların neredeyse hiçbiri allah'a inanmıyor. yine yanlış bir kelime kullanımı söz konusu. masonluğa gelince; mason olabilmen için bir mason tanıdığının olması lazım genellikle. masonlarda heryerde ben masonum demediği için yolun çıkmaza giriyor. bir nevi paradox. seninde bahsettiğin gibi istediği eylemleri daha rahat yapabildikleri için genellikle ünlüler ve ülke üzerinde bir şeyler yapabilecek kaliteli insanlar mason olabiliyor. tanrıya inanma fikrine kısmen katılmıyorum. yani panteist adam mason olamaz mı? ülkede afedersiniz ota b.ka masonların işi diyen zihniyetide söyle açıklayabilirim. türkler meraklı insanlardır. tam olarak bilmedikleri ama kendilerine ilginç gelen şeyler hakkında çok fazla konuşurlar. bunlardan biride masonluk. ama gayet sıcakkanlı insanlardır. merak edenler için internette bizzat kendilerinin konuştukları bir kaç video mevcut.

edit: pisidaktır resimde komunizm görünce krize giriyordum az kalsın :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

pcdaktır derin internet araştırmaları ile ufo olaylarını düzenleyenin, derin devletin ve görünmeyenlerin masonlar olduğunu ve işin gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

Pek te iyi saklanmamışlar yahu bak isteyen buluyor valla

saklamıyorlarki kendilerini.

ayriyeten hiçbir konuda ciddi yorum yazmayıp,taşak geçtiğini görüyorum. dolayısıyla bende seni ciddiye almıyorum.

o yüzdende mesajlarını umursamıyorum bundan sonraki mesajlarında kendi kendine konuşabilirsin.

@the_cure masonların saklanmak gibi bir derdi yok. her fırsatta kendi sembollerini sokuştururlar biryerlere,ya 666 yaparlar,ya deccalin gözünü yaparlar ama her fırsatta kendi sembollerini yaparlar.

deşifre olmamak gibi bir dertleri yok zaten 1980'de dağıttıkları oyun kartlarıda bunun delilidir.

adamlar 1980'den bugün olan birçok olayı söylediler. deşifre olmamak isteselerdi bunu kendileri yayınlamazdı.

Toplam Hit: 6712 Toplam Mesaj: 70