folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Matematik Bir İcat Mı ? Keşif Mi ?

Matematik Bir İcat Mı ? Keşif Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek
    2+2=4 etmediği yerlerde var

Fak yu!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bence keşiftir. Yani en basitinden sayı sistemleri, geometri vs olsun, hepsi normalde vardı ama bulunmayı bekliyordu. Sonra çorap söküğü gibi geldi. Bence keşiftir. Mesela hesap makinesi bir icattır. Mesela yer çekiminin bulunması bir keşiftir. Çünkü yer çekimi zaten vardı, ama insanlar üzerinde kafa yormadığı için keşfedilemedi. Sonra adamın kafasına elma düştü. Mesela kaldırma kuvveti . Adam çıplak halde sokakları katetti buldum buldum diye. Kimse kafasına takmıyordu ki aq. Nasılsa taşıyor su bizi diye. Adam onu keşfetti. Mesela hücre. İnsanlar yaşamlarını devam ettirip gidiyorlar. Onun üzerinde düşünmeden de olur. Birisi çıktı lan aq biz neyden oluşuyoruz dedi. Aldı microskopu hücreyi ne yaptı? Keşfetti. Mesela doğada doğal radyo gibi birşey var mı ki mesela radyo onun üzerine inşa edilsin? Adamlar frekans sitemi alıcı vs oluşturdu, sonra bunu çeviren bir sistem icat etti. Umarım yeterli olmuştur. Bu örnekleri çoğatıp sunum yap. Kesinlikle ben haklıyım. Ben her zaman haklıyım...

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

Kim çıkarttıysa onun a.q

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

ikiside vardır. keşfettiktenden sonra bunları icat ettiler zaten keşfetmeselerdi icat edemezlerdi

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

varolan birşey keşfedilir.Matematik insanın doğayı yorumlama tarzıdır...icattır...

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

matematik ne icat ne de keşiftir. matematik sex gibidir.Uğraşırken zevkten bayılırsın çözümü bulunca boşalmış gibi olursun ama her ikisinin sonunda da yorulur bıkar nefret eder iğrenirsin.

savaşma seviş sözünün yanında çözme seviş sözüde burdan türemiştir.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

kendimce şöyle bir yorumda bulunayım. keşif ve icat sınırlarını verdiğin için onlar dahilinde konuşmaya çalışıcam...

icat etmek için önceden olmaması lazım, keşif ise varolan birşeyi bulmak gibi en basit anlamıyla.

sayıları kagıda dökmeden öncede 2 tane yarım 1 tam yapıyordu. yani biz kagıda dökmeden önce 1 elma sen verdin 1 elma ben verdim etti sana 2 elma diyordu insanlar :) bu yüzden icat demek biraz uçuk kaçar. matematik keşfedildikçe kağıt üstüne dökülmüştür, hızlanan bi aracın hızı sürekli artsada, bunu grafiğe dökmek matematiksek yönden keşiftir. gecenin bu saatinde bu kadar yorum olur anca :D

kolay gelsin.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Onu bilmem ama hocam sürekli matematik çocuklar matematik!! matematik herşeydir derdi

imza dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

"Matematik yeni bir deterjan mi?" diye reklam vardi vaktinde. Bir de bence matematigin en testisli konusunu turev-integral sananlar bosuna kendini yormasin bu baslikta. Matematik okuyan adamlara birakin.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:
    -----------------------------

matematik ne icat ne de keşiftir. matematik sex gibidir.Uğraşırken zevkten bayılırsın çözümü bulunca boşalmış gibi olursun ama her ikisinin sonunda da yorulur bıkar nefret eder iğrenirsin.

savaşma seviş sözünün yanında çözme seviş sözüde burdan türemiştir.

-----------------------------

bir yorum bu kadarmı güzel olur :D

Toplam Hit: 6981 Toplam Mesaj: 47