Matematik Sorusu Çözebilen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Nereden geldim ben bu konuya ^^,

bi'kaç alıntı yapayım. 

-@-

Ayro bunu yazdı

ugurben bunu yazdı:
    -----------------------------

işlem oncelıgı: her ıksının cevabıda bır alttakı ıfadenın ":" olmnası bişey degıstırmıyor..

sonuc aynı ıkısının de  yazılımı ve sadelestırmesı aynı.. 

6/(2x(2+1))= 1

6:(2x(2+1))=1

HEE AMA bilgisayar progamlama dılınde ne cıkar denemedım daha...

abi kafanız mı güzel sizin ? önceliği niye Bölmeye değil Çarpmaya veriyorsun ? çarpma ve bölmenin biribirine, toplama ve çıkartmanın da birbirine üstünlüğü yoktur.

Çarpma ve bölme'de işlem, soldan sağa yapılır. (@.o,)

a/b*c 

varsa , (a/b)*c dir.

a-b+c

varsa; (a-b)+c 'dir.

Ya ben hakikatten anlamıyorum, bir kaç sene önceye kadar bende böyle olduğunu bilmiyordum.MAtematik derslerinde bize ne öğretiyor bu gerzek herifler ?

integral'miş. Sokayım integral'e.Daha çarpma ve bölme arasındaki üstünlük kuralı(=işlem önceliği (?)) nedir bilmiyoruz. (^^D` matematik diye bize ne öğretiyorlar okulda alüminyum. ^^`)

-@-

ByTechno bunu yazdı

DARK_SHADOW bunu yazdı:

işlem önceliği;

1. ilk önce parantezdeki işlem yapılır

2.sonra çarpma ve bölme işlemleri yapılır. çarpma ve bölme arasında öncelik yoktur. (^^D`)

3. toplama ve çıkarma işlemleri yapılır 

4. işlemler her zaman soldan sağa doğru yapılır

sonuç: 6:2.(2+1)=6/2.(2+1)=9               (4. soldan sağa)  6:2.3=3.3=9

Diğer cevapların tamamını okumadım ama ;okuğum 10 tane cevap ya yanlış, ya da doğru ama açıklama yanlış..

gördüğüm tek doğru cevap bu arkadaş.. bu soruda önemli olan 2 şeyi bilmek gerekli.. bunu bilmeyen ya rastgele doğru çözer yada yanlış çözer.. oda yukarıda koyu yaptıklarım..

-@-

ltcelik bunu yazdı

6/2*(2+1)=(6/2)*(2+1)=9

6:2*(2+1)=(6:2)*(2+1)=9

element uydurmayın

bu her zaman böyle anlaşılrır..

(2+1)'in, bölen tarafta olması için

6/(2*(2+1)) yazılması gerekir

ya da

6/2/(2+1)

sondaki Bold olan parantezin karşılığı nerede? gıcıklık yapmak için sormuyorum. cidden merak ettim. 

Son italik olan bölmeler arasında, soldan sağa mı ilerliyoruz, sağdan sola mı?

RitmFarbRacourci tarafından 10/Mar/20 11:50 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 6726 Toplam Mesaj: 52