Mehmetçik Yaz 2582'E Gönder

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Faturalarda, ıvırda zıvırda trt payı yerine tsk payı olmalı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mostwanted
    mostwanted's avatar
    Erkek

bedelli askerlikten toplanan paralarla makam araçları yenilendi.bu da askerimize gitmeyecek ne yazık ki.herkesin dikkatini savaşa çekip başarısız politikalarının tartışılmasına engel oluyorlar ve şunu bile soramıyoruz suriyeli gençler gezip tozarken bizim askerimiz suriyede neden şehit düşüyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya beyler çok boş yapıyorsunuz. Sağ elinin verdiğini sol elin görmeyecek diye Peygamber efendimizin güzel bir sözü var. Sadaka, bağış, hayır işleri gizli yapılır. SMS ile yapmak zorunuza gidiyorsa banka yoluyla yaparsınız bağışınızı. Bankalar bağışlarda ücret almıyor.

http://www.mehmetcik.org.tr/bagis/banka-araciligiyla-bagis/

Özellikle gündem konusunda yazıp yazıp mesajı göndermeden tarayıcının geri tuşuna basıp çıkıyorum. Mesajı gönder tuşuna bastım sayıyorum. Sizede öneririm. Değmez...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Bu forumda büyüdüğünde dağa çıkacağı, ambulans yakacağı, aldıkları yardımı pkkya bağışlayacağı, türk düşmanı olacağı %90 olan küçük potansiyel teröristlere yardım konusu açıldığında şekil olsun diye herkes yardım ediyordu. O zamanda bu ihtimalleri düşünecek kadar duyarlı olsaydınız keşke. Yapılacak şey bu değilse buyrun gönüllü askerlik kampanyası başlatalım. Götü yiyen varsa hep beraber gidip başvuralım. 

Yardımınızı yapın geçin, yapmayacaksanızda yapacak kişilerin zihnini bulandırmayın. Şurda r10 davetiyesi olsa ucunda bir kişi yazmaz kardeşim tamam bağış yapalımda şöyle böyle diye.

Aldanmışız 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Saraya her ay milyonlarca ödemesinler, kamu araçlarına kamu kiralık bina ve dairelerine yandaşı zengin edicez diye milyonlar akıtmasınlar... ülkedeki israf inanılmaz boyutta ben kuruş vermem.

Mehmetçik için bunu söylediğime üzgünüm, muhtemelen elma armut kıyaslaması gibi oldu ama doğrusu bu!

Annem geçen gülhane'ye gitti, doğru düzgün ilgilenmemişler bile.. Kadın gidiyor eli boş dönüyor. Bu ülkede artık insanlar kendi içlerinde bir tür psikolojik soğuk sivil savaşta..

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

Saraya her ay milyonlarca ödemesinler, kamu araçlarına kamu kiralık bina ve dairelerine yandaşı zengin edicez diye milyonlar akıtmasınlar... ülkedeki israf inanılmaz boyutta ben kuruş vermem.

Mehmetçik için bunu söylediğime üzgünüm, muhtemelen elma armut kıyaslaması gibi oldu ama doğrusu bu!

Annem geçen gülhane'ye gitti, doğru düzgün ilgilenmemişler bile.. Kadın gidiyor eli boş dönüyor. Bu ülkede artık insanlar kendi içlerinde bir tür psikolojik soğuk sivil savaşta..

Hocam bunu bu konuda yazma o zaman. Bak orada vergi konusu açmış bir arkadaş oradan tartışabilirsin. Söylemek istediğim bu.

Bahsettiğin konularla alakalı gidip bir eylem yaptın mı? Bir protesto düzenledin veya katıldın mı? Vergi veriyor musun? Hadi verme o zaman. Şunu yap ben benzini 3 liradan alıcam almıyorum lan benzin de. Protesto et. Gelipte asker konusunda bunu yazman gerçekten söylediğin gibi elma ile armut kıyaslamak ve yanlış bir algı yaratmak.

Yardım konusu açılmış, bilgisi olmayan varsa buyrun konu diyor adam.  Altında hükümet eleştiriyorsunuz ve bağış yapmama sebebini buna bağlıyorsunuz. Madem bu kadar canı gönülden aktivist ve eleştirmensiniz. Bunu hayatınızada uygulayın. Kullanma kardeşim internet. Protesto et. Git bakanlığın önünde otur tek başına. Gelmeyen emreyi siksinler :) Ama yazdığının yeri burası değil.

Örneğin annen eli boş döndüğünde başhekimin yakasına yapışıp, gerekli yerlere ulaşmayı denedin mi? Bunu bir kampanya haline getirmeye çalıştın mı? Sorun çözüldü mü demiyorum dikkat edersen. 

Yazdıkça yazasım geliyor. Derdimi anlattığıma inanıyorum. O yüzden artık yorum atmamaya çalışacağım.

Easx tarafından 11/Şub/18 19:10 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kimse size askeri personelin bilgilerini vermez diye düşünüyorum . 

samaccc tarafından 11/Şub/18 19:15 tarihinde düzenlenmiştir

ATATÜRK ve İSLAM arasında seçim yapmak zorunda değilsin. ATATÜRK'e teşekkür et, ALLAH'a şükür et.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Erkek

asker orda ne sıgarasız kalır nede parasız boş işler ordunun  ismini aşagı cekicek işler

kacak sıgara dolu oralar  

Greater than great
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Tabikide yardim etmek isterim.Sen sadece hesap numarasini yaz.Gönlumuzden ne koparsa artik..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

birde yeri değil ama şu askerlere yemek yollayıp durmayın . 

KANSIZIN BİRİ BASACAK İÇİNE ZEHİR  yollayacak  

bunu askeriyeye mail olarak yazmak istiyorumda tırsıyorum mq sen ne ayaksın demesinler  . 

ATATÜRK ve İSLAM arasında seçim yapmak zorunda değilsin. ATATÜRK'e teşekkür et, ALLAH'a şükür et.
Toplam Hit: 3654 Toplam Mesaj: 45
asker