Mehmetçik Yaz 2582'E Gönder

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yardım yapmam kesinlikle ( ben de hiç bir kuruluşa güvenmiyorum) fakat dua ederim. 

Allah bizleri bu duruma düşürenleri ve onlara bilerek destek verenleri Kahretsin! Allah onların çocukları ve sülalesini lanetlesin . Amin.

dcpromo tarafından 11/Şub/18 19:56 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Yardım yapmam kesinlikle ( ben de hiç bir kuruluşa güvenmiyorum) fakat dua ederim. 

Allah bizleri bu duruma düşürenleri ve onlara bilerek destek verenleri Kahretsin! Allah onların çocukları ve sülalesini lanetlesin . Amin.

En iyi destek ordaki asker mehmetcige yazmis oldugun 2 satir mektupdur.Benim askerim Canakaklede acliga susuzlukla mucadele edip bu vatani bizelere emanet ettiler.Durumu olan maddi olmayan manevi yardim etmeli..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Askerin orada herhangi bir eksiği olacağını düşünmüyorum. Yeterli destek veriliyordur. Zaten kimse askerin yardıma ihtiyacı var para toplayın demiyor. Millet gönlünden kopuyor gönderiyor.

Polemik yaratmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Mermimiz bitti, silahımız eksik, uçak alacaz hadi bi el atın gibi bir durum yok ortada.

edit: Ayrıca daha önce bakmamıştım buraya yapılan yardımlar askerlere değil şehit ve gazilerin ailelerine yapılıyormuş. 

• Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaptığı vatan hizmeti esnasında; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere belirlenen esaslara göre ölüm ve maluliyet yardımı yapmak,
    • Gazi ve engelli Mehmetçiklerin kendilerine sürekli bakım yardımında bulunmak,
    • Söz konusu Mehmetçiklerin çocuklarına bakım ve öğrenim desteği sağlamak,
    • Yardım planına dahil Mehmetçik ve aileleri ile bağışçılara yönelik sosyal destek programları uygulamak,
    • Yardım planını destekleyen bağış, yatırım ve tanıtım programları ile kendini sürekli geliştirmek ve kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirmek,
    • Bu faaliyetleri ile ülke düzeyinde sosyal adaletin, toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunmaktır.
    livane tarafından 11/Şub/18 20:32 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

birde yeri değil ama şu askerlere yemek yollayıp durmayın . 

KANSIZIN BİRİ BASACAK İÇİNE ZEHİR  yollayacak  

bunu askeriyeye mail olarak yazmak istiyorumda tırsıyorum mq sen ne ayaksın demesinler  . 

Devlet o işi ihale yoluyla hallediyor zaten. Askerin yemeğini yapan firmalara askeri 3 KERE ZEHİRLEME HAKKI tanıyorlar. İhaleyi alan firma ile olan anlaşma ancak bundan sonra iptal edilebiliyor. Bir askerimiz zehirlenip şehit oldu bu ihaleci zihniyet yüzünden.

italyan tarafından 11/Şub/18 21:22 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

birde yeri değil ama şu askerlere yemek yollayıp durmayın . 

KANSIZIN BİRİ BASACAK İÇİNE ZEHİR  yollayacak  

bunu askeriyeye mail olarak yazmak istiyorumda tırsıyorum mq sen ne ayaksın demesinler  . 

Hocam doğuda görev yapmış olduğum için oradan biliyorum dışarıdan gelen getirilen hiç bir şeyi yemiyorduk herkes her şeyin bilincinde yani. Sanmıyorum böyle basit hatalar olacağını.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Up olsun.

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Şerefi ve şerefsizliği anlayabilenler için

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

TSK nın paraya ihtiyacı yok Mahmetçik vakfıda tsk ya kaynak sağlam için kurulmuş bir vakıf değil onu bilelim

gazi şehit ve onların emanetlerine yönelik bir vakıf (Eğer içlerinde varsa soysuz bizde ahiret inancı vardır mutlak cezası verilir Bu türkiyedeki bütün vakıf ve dernekler için geçerli)

Devlet baksın devlet yapsın mantığı standart " Dövlet bize Bahmir" den farklı birşey değildir.

Ülkenin her savaşta olduğu zamanlarda Bu kıbrıs çıkartması olsun, 1. dünya savaşı olsun, kurtuluş savaşı olsun hep birileri çıkmış söylemek için konuşmuş hatta bazıları o dönemde isyanlara sebep olmuştur.

hala bazı kişilerin "afrinde işimiz ne?" cinsi yazıları olduğunu görmek çok şaşırtıyor beni

Son olarak Devlete laf söyleyen birini görürsem kalbini kırarım bilin isterim. 

DJ_Alper tarafından 13/Şub/18 09:18 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

https://www.sgkrehberi.com/haber/12772/84-soruda-sehit-ve-gazilere-saglanan-yardimlar.html

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Aslında bu tür yerler gerçekliğini sağlamlığını ispatlayabilse . 

Mesela bir örnek .

Aile olarak kurban kesip eti dağıtma durumunu 10 yıldır bıraktık .  Eskiden de evin etrafında kesmezdik

Giderdik kartal Yakacık Çocuk esirgemeye kurbanı kestirir 1 but alır gerisini bağışlar  evimize gelirdik .

Ve bu işi yapan çok insan vardı . 50 tane mont fişi verenmi istersin . 10 tane ayakkabı fişi ( hediye çeki) 

Bakın az dürüst olduklarını ispatlayabilirlerse . Kurban bağışından  . Nakit bağışına . Kıyafetten . Erzaka .  ÇOK BAĞIŞ ALIYORLAR ZATEN BU SEFER DAHA ÇOK ALIRLAR .

Mesela kurban da belli sayıda kurban bağışı kabul ediyorlar . Ve çok çabuk doluyor sayı . 

Şimdi bunlar kötü diyemem ama ülkede durum ortada her sakallı yı neyse 

SİZE TAVSİYEM ARADA SADAKA NİYETİNE FAKİRLERE YARDIM 3 EDİN . 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 5447 Toplam Mesaj: 45
asker