folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mekatronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

Hacılar, hocalar, tekkeciler, müridler ben mekatronik mühendisliği ile elektronik ve haberleşme mühendisliğini yazmayı düşünüyorum..

ama bazı kişiler "yok lan, dandik, salla, o ne lan öyle, iş bulamazsın" gibi yorumlar yapınca açıkçası kıllandım biraz...

Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim 

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek
    meka sağlamdır

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Elektronik ve Haberleşmede iş bulamıcaksın öylemiiii onlar bir bana gelsinler:) İyi mühendis olursan seni havada kaparlar şu anda inanılmaz yatırımlar var ama yetişmiş eleman yok.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek
    mekatronik karışık bi meslek bende araştırdım biraz ama pek bi yere varamadım :l

der die das
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

günümüzün en geçerli meslekleridir..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

elektronik ve haberleşmeye girince iş olarak türksel avea telekom falan olur heralde sora milletten küfür yemeyelim kafam girsin hesabı :: )

mekatronik için bi fikrim yok (çalışma yeri)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

XCoder bunu yazdı:
    -----------------------------

elektronik ve haberleşmeye girince iş olarak türksel avea telekom falan olur heralde sora milletten küfür yemeyelim kafam girsin hesabı :: )

mekatronik için bi fikrim yok (çalışma yeri)

Turksel avea felan almaz aldıklarıda 2-3 kişi zaten :) Onlar daha network ve yazılım uzmanı alırlar.Probil Alcatel Turktelekom gibi firmalar olabilir bunun yanında haberleşme sadece telefon'u degil televizyondan tut iki tane buzdolabının haberleşmesine kadar çok geniştir.Nerden mi biliyorum Telekom okuyorum :D

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    XCoder bunu yazdı:

Hacılar, hocalar, tekkeciler, müridler ben mekatronik mühendisliği ile elektronik ve haberleşme mühendisliğini yazmayı düşünüyorum..

ama bazı kişiler "yok lan, dandik, salla, o ne lan öyle, iş bulamazsın" gibi yorumlar yapınca açıkçası kıllandım biraz...

Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim 

Hocam kendim o bolumde degilim fakat unutma bu birkac muhendisligin bilesiminden olusan muhendislikler, gelecegin meslekleri. Ayrıca mekatronik okuyan bir miktar insan tanıyorum, sikayet edeni duymadım. Mekatronik ile ilgili daha öznel soruların varsa cnr437 e sor. 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cankus
    Cankus's avatar
    Erkek
    meka benim 1. hayalim ama öss de hüsran yaşadım o yüzden yazamıorum

cmkra
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Mekatronik elektronik ile pinomatik karması diyebilirim. Yani pinomatik kollar ile elektronikteki mikroişlemcileri biribirine adapte ediyorsun, oluyor sana ASIMO :D... Mekatronikte yazılım ve pinomatik bilgin iyi olması gerekmektedir...

Elektronik haberleşme ise daha çok sinyal ve sistemlerle ilgilenir. Anten teknolojisi, Uydu sistemleri baş konular arasında yeralmaktadır. Olayı sadece turkcell telsim gözüyle bakmamak gerekir bu konuda. Alarm sistemleri, özel kanallarda uydu sistemleri olsun... Hatta son teknoloji olarak şehir şebekesinden farklı frekanslarla internet dağıtımı bile bu bölümü geleceğin bölümlerinin arasına sokmaktadır.

Elektrik ise diğer tüm mühendisliklere nazaran daha köklü ve yapısı tam oturmuş bir mühendislik dalıdır. Elektrik aslen Fizik bölümünün bir dalı olsada en az fizik bölümü kadar geçmişi olduğu için hesaplamaları olsun, lojik düşünme yapısı olsun tam bilgi gerektirir. Neden böyle söyledim çünkü önce fizik vardı, sonra elektirk bir bölüm oldu, daha sonra sırayla elektronik, bilgisayar ve mekatronik... Asıl konuları arasında Enerji Üretim-İletim-Dağıtım, Şalt Tesisleri ve Güvenlik, Güç Hesaplamaları, Elektrik Makinaları yeralmaktadır.

Asıl konudan kastım 4. sınıf sonunda aldıkları muhtemel derslerdir. Daha ayrıntılı bilgiyi birçok üniversitenin fakülte internet sitelerinde bulabilirsin.

Bilgisayar mühendisliğine gelince taş atmak gibi olmasın ama bilgisayar mühendisliği türkiyeye has bir bölümdür,avrupada falan amerikada yoktur. Yanı programlama ve donanım bilgisini mühendislik adı altında 4 senelik fakülte anlamında yüklemek biraz anormal bir durumdur. Onun yerine amerikadaki gibi bilgisayar programcılığının 4 sene olduğunu düşünürsek esasında nedemek istediğimi daha iyi anlatırım sanırım.Onlarında yetkisi bizim bilgisayar mühendislerine denktir :)  Bizdede bilgisayar programcılığı 2 senelik bölümler arasındadır ;)

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    bende seneye inşallah genetik mühendisliğini kazancam. olmazsa nanotek artık bakçaz

Ayrıca çok şekersin :)
Toplam Hit: 3625 Toplam Mesaj: 22