Memur Oldum, Görev Yeri Uzakdoğu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Karstan bir sevgili ediniyor ve ilk iş olarak ağda bandı hediye ediyorsun. Recep ivedikten Kim kardashian'a dönüşeni gördüm hacı :|

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Karstan bir sevgili ediniyor ve ilk iş olarak ağda bandı hediye ediyorsun. Recep ivedikten Kim kardashian'a dönüşeni gördüm hacı :|

Başkan o konuda haklısın. Lisede tanıdığım bi hatun vardı Ardahanlıydı sanırım. Böyle bildiğin bıyıklı tatar ramazan kılıklı birşey. liseden mezuniyetin 10. yılı partisine geldi dibimiz düştü. Bizim tatar ramazan evrim geçirmemiş, bildiğin evrime geçirmiş.

O yüzden ağda şart aga...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    hworm bunu yazdı

hayırlı olsun hocam uzak doğu deyince japonya çin falan sandım :D

Aynen bende Türki Cumhuriyetleri filan sandım ne alaka ise.

http://www.youtube.com/watch?v=XgtYMebqA54

video çok güzelmiş :)

hayırlı olsun hocam. Kars'ı severim ben. Gitmeden "kosmos" filmini izle hocam, eğer izlemediysen, bence sen de seversin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Mudur isim falanda degistin sen memuriyet sikintiya duserr haberin ola

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

hayırlı olsun :)

meb rahattır :)

yalnız 98 puanla batıda bi yer niye tutmadı. batıdan yer açmadılar mı size?

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pmle veya konuya yazarak soru soranlar olduğu için genel bir cevap yazayım.

- Öncelikle nasıl 98 puan aldığım?

Hocalar, EKPSS soruları türevi olan KPSS'ye nazaran daha kolaydı. Bu doğru. Lakin, Lisans düzeyinde sınava girip baraj altında kalan 4000 civarında engelli olduğunu biliyor musunuz? Yani sorular kişinin bilgi birikimi ve bu sınavlarda ki kaşarlanma durumuna göre kolay veya zordu.

- 98 puanla neden doğuya atandım?

Batıda ki (İstanbul, Ankara, İzmir vs) illerde ki güzel memurlukların hepsinde, özellikle Adalet Bakanlığı, Belediyeler ve TSK'nın kadrlarının yanında 7225 yeterlilik kodu vardı. Bu kişi hakkında yapılacak ileri güvenlik tahkikatı demekmiş ve sürpriz şu ki sağlık kurulu raporunun Psikiyatri bölümünde herhangi bir engel durumu olanı otomatikman eliyorlar. 2012 sınavında bundan dolayı atanamamışım.Tercihlerin teslim edilmeden önce yukarıda yazan durumu öğrenip ilk 15-20 sırada ki 7225 yeterlilik kodunun olduğu tercihlerin altına, 7225 yeterlilik kodunun olmadığı İç Anadolu, Karadeniz, Ege, Doğu Anadolu bölgesinde ki şehirleri yazdım. 20. tercihim Gaziantep'ti. Sonrasında sırasıyla Adıyaman, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Malatya, Gümüşhane, Giresun, Artvin, Kars ve Ardahan vardı.

- Peki ben neden engelliyim?

Şimdi kısaca özet geçeyim. Sol akciğerimin %80'lik bir bölümünü kaybettim. Senin anlayacağın şekilde Karbüratör tek silindirli...

- Memur oldun, iyi güzel. Ne kadar maaş alacan hacı?

Umarım herkes hakkettiğini kazanıp canın sağlığı ve afiyeti ile yer. İnternette ki araştırmalarıma ve benzer görevlerde çalışmış kişilerden aldığım bilgilere göre; 2200 lira ile başlayacağım söyleniyor. Yol harcırahı var mı bilemiyorum. Ayrıca şark görevi, yıpranma payı gibi söylemler de mevcut ama doğruluğundan emin değilim.

- Büyükşehirlerde yaşadın, sıkılmayasın?

Güzel kardeşim sana bir ölçü Kütahya veririm kendini kesersin. Kütahyanın Domaniç ilçesinde -ki ölüsüyle dirisiyle nüfusu en fazla 3-4 bin kadardı- hayatımın en rahat ve en karışık dönemlerini iç içe yaşadım. Tamam o zaman öğrenciydim. Haliyle maddi anlamda zorlanıyordum. Ama Domaniç'te ki memurların (polis banka görevlisi vs) parayı neremize soksak amk tavrında ki yaşamlarını gördüm. Küçük yerlerde hayat ucuzdur. Benim gibi ileri derece asosyal adamın en son işine yarayacak şey gereksiz kalabalıktır...

- Eeee sen yeni evlisin, yenge nolcak?

Evet yeni evliyim. Ama bi laf vardır uğraş olmadan aş olmaz. Zaten eşim İstanbul'da ailesi ile kalacak. Çünkü İtanbul'da düzenimizi kurmuştuk. Tekrar kalk Kars'a git, 1 yıl sonra yüklen eşyayı başka şehire git. Akıl alır iş değil. Burada eşim güzel bir iş buldu. Memur maaşından fazla para kazanıyor. 1 sene ayda bir ya o gelir ya ben İstanbul'a kaçarım filan o şekilde idare edicez. Sonrasında güzel bir birikim de yapmış oluruz diye düşünüyoruz.

Şimdilik bu kadar... Sorular geldikçe yazarım gene.

Saygılar

DanLev tarafından 12/Eyl/14 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kesin kaçak elektrik çek 1 odaya .

h.olsun tkrr

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam çok sevindim cidden yoksa devlete sokim vergiye sokim naylon fatura falan kafasındaydın kurtarmışsın :D Helal olsun.

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam çok sevindim cidden yoksa devlete sokim vergiye sokim naylon fatura falan kafasındaydın kurtarmışsın :D Helal olsun.

Öyle deme vergiye de devlete de en çok sokan memurlar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Öyle deme vergiye de devlete de en çok sokan memurlar.

Soksa nekadar sokcak hocam 4-5bin lira bordroda görülen para ele geçen 2-2.5bin lira :) Enazından vergisini veriyor

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 6856 Toplam Mesaj: 62