folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Mercedes GLA Mi GLC Mi? - Arasinda Kaldim

Mercedes GLA Mi GLC Mi? - Arasinda Kaldim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Hocam bizim buralarda tageszulassung olayı var muhtemelen sizin oralarda da vardır. Bu şekilde GLA fiyatına GLC bulman mümkün olabilir. Araştırmanı öneririm.  Ayrıca yine burada firmaların test sürüş araçları oluyor genellikle en fazla 1 yaşında 5-6 bin km de oluyor. Onlar da piyasanın yüzde 30 alti satılıyor minimum. Yalnız bu test araçlarının tek sorunu çok fazla farklı kişi tarafından sürülmesi. 

Sağolasın hocam cevap için. Söylediğin şeyi ilk kez duydum. Sanırım var öyle şeyler burada da. Bir arkadaşım galerici ona da sordum şimdi.

Cevabına göre bu galericiler ya da Mercedes bayisine mail atıp sorayım. %30-34 daha uyguna alınabiliniyormuş ilginç. Bir taraftan da import etmeyi düşünüyorum. Ama ikinci ellerde çok fark etmiyor 1000-2000 Euro oynuyor gibi İsviçre ile Almanya arasında. Avusturya'da nasıl? 

Benim bi de burada vergi avantajım var. Almanya'da vergi %19, burda %7.7. o yüzden Almanya'dan aldığıma vergi iadesi yaparsam daha mantıklı geliyor ama biraz uğraşmak lazım. Sanırım bu işi yapan adamlarla temas kurmak da gerekiyor. Deneyimin oldu mu hiç

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

İnsan biraz kıskanır Türkiye yi...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Hocam bizim buralarda tageszulassung olayı var muhtemelen sizin oralarda da vardır. Bu şekilde GLA fiyatına GLC bulman mümkün olabilir. Araştırmanı öneririm.  Ayrıca yine burada firmaların test sürüş araçları oluyor genellikle en fazla 1 yaşında 5-6 bin km de oluyor. Onlar da piyasanın yüzde 30 alti satılıyor minimum. Yalnız bu test araçlarının tek sorunu çok fazla farklı kişi tarafından sürülmesi. 

Sağolasın hocam cevap için. Söylediğin şeyi ilk kez duydum. Sanırım var öyle şeyler burada da. Bir arkadaşım galerici ona da sordum şimdi.

Cevabına göre bu galericiler ya da Mercedes bayisine mail atıp sorayım. %30-34 daha uyguna alınabiliniyormuş ilginç. Bir taraftan da import etmeyi düşünüyorum. Ama ikinci ellerde çok fark etmiyor 1000-2000 Euro oynuyor gibi İsviçre ile Almanya arasında. Avusturya'da nasıl? 

Benim bi de burada vergi avantajım var. Almanya'da vergi %19, burda %7.7. o yüzden Almanya'dan aldığıma vergi iadesi yaparsam daha mantıklı geliyor ama biraz uğraşmak lazım. Sanırım bu işi yapan adamlarla temas kurmak da gerekiyor. Deneyimin oldu mu hiç

Maalesef hocam deneyimim yok, ilanlarda denk geliyordum kendime araba alirken Tageszulassung, Vorführwagen gibi.. O zaman ilgimi cekmisti arastirmistim kafama da yatmisti, seneye kismetse bende arabayi büyütmeyi dusunuyorum o zaman tageszulassung bakacagim öncelikle. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Maalesef hocam deneyimim yok, ilanlarda denk geliyordum kendime araba alirken Tageszulassung, Vorführwagen gibi.. O zaman ilgimi cekmisti arastirmistim kafama da yatmisti, seneye kismetse bende arabayi büyütmeyi dusunuyorum o zaman tageszulassung bakacagim öncelikle. 

Anladim hocam sagolasin. Valla cok degerli bir bilgi verdin :) hic kismeden duymadim bugüne kadar böyle bi sey :) belki bu galericiler gidip öyle araba alip satiyorlardir da.. ilginc valla.. Bakayim almanya'dan falan import edebilirsem o sekil yaparim. Biraz bilgi edinmek lazim..

Sanirim kimse'nin GLA, GLC ile ilgili bilgisi yok. Türkiye'de zaten pek görmemistimi bu araclardan. Uygun alabilirsem GLC almak istiyorum. Aslinda bi yanim elektrikli ya da hibrid araba almak istiyor ama bilmiyorum henüz öyle hosuma giden pek bi sey cikmadi

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Anladim hocam sagolasin. Valla cok degerli bir bilgi verdin :) hic kismeden duymadim bugüne kadar böyle bi sey :) belki bu galericiler gidip öyle araba alip satiyorlardir da.. ilginc valla.. Bakayim almanya'dan falan import edebilirsem o sekil yaparim. Biraz bilgi edinmek lazim..

Sanirim kimse'nin GLA, GLC ile ilgili bilgisi yok. Türkiye'de zaten pek görmemistimi bu araclardan. Uygun alabilirsem GLC almak istiyorum. Aslinda bi yanim elektrikli ya da hibrid araba almak istiyor ama bilmiyorum henüz öyle hosuma giden pek bi sey cikmadi

senin fiyatlar buraya bakınca komik geliyor.bir akrabam geçen hafta ödemesini yaptı,araç gümrükte şu an--dostum 2020 model araç . 1.1 milyon TL

note:glc 350

sancaks tarafından 16/Eki/20 01:58 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Sıfır model 3 alsana hocam.

DrKill tarafından 16/Eki/20 07:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

SUV bakıyor olmanın bir nedeni var mı? Aile, çoluk çocuk, köpek vs? Eğer özellikle SUV arıyorum dersen Hyundai palisade yada Kia Telluride öneririm eğer bu araçlar orada satıştaysa. Burada (ABD) bu iki araç şu an peynir ekmek gibi satılıyor. Ödediğin paraya göre baya dolu geliyorlar ve garantisi de Mercedes den daha uzun. YouTube dan incelemelere bakabilirsin. 

Dersen SUV almak için bir sebebim yok, coupe al geç. İleride çoluk çocuğa karışınca istesen de alamayabilirsin pratik olmayacağı için. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek

Bak güzel hocam dizel yasaklanacaksa hibrit alman çok mantıklı. Alman araçlarının servisi pahalı olur vesselam. O yüzden japon arabası alman iyi olur.

O halde (tamamen hayalim olan) lexusun RX 450 h almanı canı gönülden tavsiye ederim. Sedan isterim ben dersen Es 300h tavsiye ederim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Cüce rabbim bana da böyle dertler nasip etsin amin püpüpü

allam 30 yaşıma geldim püskiletim bile yok :( 

(geyik için yazıyom, piskületim var yoksa afgsdag) 

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

glc 

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
Toplam Hit: 5487 Toplam Mesaj: 42
mercedes gla mercedes glc